[MOC] BTR-152

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

[MOC] BTR-152

#1 Post autor: TruckeR »

Dobry,
Pragnę przedstawić pojazd, którego zdjęcia przeleżały się na BS jakieś 3 tygodnie (bo sobie pojechałem na wakacje.. szukać fajnych miejsc do trialu :P ). Jak widać - jest to dość antyczny transporter kołowy wyprodukowany w dawnym ZSRR (Polska też użytkowała takie wozy). Pojazd (zbudowany starym technicowym stylem) napędzany jest 1 silnikiem RC, a skrętne koła obsługiwane są jedym motorem z zestawu 8735. Pojazd jeździ dość żwawo, mimo tego jest całkiem silny - potrafi przepchnąć, bądź przeciągnąc 8865, ale do jazdy trialowej bądź terenowej się nie nadaje - nie ma nawet pracującego zawieszenia. Ba, nie ma nawet dyferencjałów. Co jeszcze? Powiem tyle, że dość ciężko odwzorować ten wóz z LEGO, zwłaszcza, że mam dość mało zawiasików.. Przez to cały pojazd jest dośc kanciasty, ale wydaje mi się, że całkiem nieźle uchwyciłem jego sylwetkę. Poza tym z tyłu mamy otwieraną klapę, a nawet karabin maszynowy na górze! ;)

Dość gadania, galeria: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=266210

Zdjęcia nie są rewelacyjne (dość słabe oświetlenie), ale chyba coś widać. No i najprawdopodobniej na początku września pojazd ten pozbawiony zostanie silników - mam coraz większą ochotę na trialówkę... zobaczymy, czy coś z tej chęci wyjdzie.

..I z góry przepraszam za drastyczne sceny z technicfigami :P.

Liczę na jakieś komentarze!
Pozdrowienia!
Ostatnio zmieniony 2007-12-29, 13:28 przez TruckeR, łącznie zmieniany 1 raz.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#2 Post autor: Sariel »

Drastyczne sceny to nic, gorzej że na każdym zdjęciu widać tylko fragment pojazdu, ewentualnie widok z tyłu. Można prosić o zdjęcia bardziej 'całościowe'?

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#3 Post autor: TruckeR »

To akurat wina Kubricka! :P Może zgodziłby się sfotografować BTRa ponownie, zwłaszcza, że na sesję czeka kilka innych rzeczy..
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2555
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#4 Post autor: V1 »

Dołączam się do prośby o sensowne zdjęcia. Niewiele widać.
(A z tego co widać, to bez informacji że jest to BTR, to nie skojarzyłbym. Wygląda na pojazd niewiadomego przeznaczenia. Może czarny/szary zamiast żółtego by pomógł? Zresztą jest to typowy 'szkieletowy' technic, więc może nie ma sensu naciąganie że jest to model czegoś rzeczywistego?)
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#5 Post autor: Kubrick »

TruckeR pisze:To akurat wina Kubricka!
A pytalem czy chcesz jeszcze kjakies fotki :P
Dobra, jak wrocisz znad morza, to pokombinujemy ;)
A moje zdanie znasz: fajny, ale czemu K@#$A zolty?? :P
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#6 Post autor: TruckeR »

Bo czarnego mam tyle, że wystarczyłoby tylko na podwozie (i może na maskę silnika), a szarego nie wystarczyłoby na nic :P Obecnie mam dość sporo czerwonych klocków, ale to wyglądałoby chyba jeszcze gorzej niż żółty.. A poza tym te wozy używane były w takich państwach jak Afganistan, Irak czy Somalia, więc można uznać, że to taki kamuflaż :P No dobra, poddaję się. Kolor powinien być inny, ale nie będę już tego zmieniał..
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

ODPOWIEDZ