7029 Skeleton Ship Attack

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

7029 Skeleton Ship Attack

#1 Post autor: nori »

Obrazek

7029 Skeleton Ship Attack – seria Castle 2007

„Ekskluzywny” zestaw z nowej linii Castle - przeznaczony tylko dla jednej sieci sklepów, jakimś zbiegiem okoliczności zawitał też do naszego dziwnego kraju. Na zestaw warto zwrócić uwagę gdyż pojawia się tu model dość ciekawego statku szkieletów. Uzupełnieniem jest nadbrzeżny mur z bramą i pomostem.

Rok produkcji: 2007
Ilość elementów: 628
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 57 x 38 x 9,5 cm
Cena w Polsce: ok. 220-230 PLN
Lugnet
Peeron

1) Pudełko

Obrazek

Obrazek

W miarę sztywna tekturka, otwierane poprzez rozcięcie (oderwanie) dwóch „uszek” po bokach – co pozwala na podniesienie przodu do góry. Tylko w tym zestawie z tej serii zastosowano taki patent – większy zamek 7094 ma otwieranie „z boku”. A, przy okazji pudełko jest dość sporych rozmiarów – niewiele mniejsze od tegoż zamku.
Oczywiście nadruk na pudełku utrzymany jest w identycznej tonacji jak w pozostałych zestawach tej serii (zielony pasek, duży napis „Castle”), wyróżniają go jednak krzykliwe napisy „Limited Edition” i „Includes Exlusive Captain Minifigure”.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No właśnie, niby zestaw limitowany, a jednak BEZ PROBLEMU można go nabyć u nas, czy to na allegro, czy też w którymś ze sklepów internetowych. Co do drugiego krzykliwego sloganu: figurka kapitana to zwykły kościotrupek. Tym co go wyróżnia to broda i kapelusz (taki sam jak w zestawach z serii Piraci, jednak bez nadruku) – więc mówienie o jakiejkolwiek ekskluzywności jest dość sporą przesadą.

Obrazek

2) Instrukcja

A właściwie dwie w formacie 27,7 x 20,2 cm, klejone. Okładki są praktycznie identyczne, różnią się tylko numeracja.

Obrazek

Instrukcja 1/2 zawiera informację co się znajduje w danych woreczkach (ponumerowanych), pouczenie o niemieszaniu ich zawartości, oraz o układaniu na stole a nie na puszystym dywanie. Dzięki tej części złożymy figurki, dwie boczne partie muru (woreczki 1) oraz część centralną z bramą (woreczki 2).

Obrazek

Druga instrukcja zawiera plany konstrukcyjne dla statku (woreczki 3 & 4).
Uzupełnieniem instrukcji jest spis części oraz reklamy pozostałych zestawów z tej linii.

Obrazek

Obrazek

Przy okazji – instrukcje są czytelne – moim zdaniem aż za bardzo. Częściej się obraca ich strony niż doczepia nowe klocki. Do tego niech ktoś mi wyjaśni czemu Lego ostatnio dzieli książeczki właśnie na części – kiedyś nie było z tym problemu – szczególnie w technicach spotykało się dość grube księgi.

3) Model

Po otwarciu pudełka naszym oczom ukazuje się pięć ponumerowanych woreczków oraz luzem kadłub statku (dwie części), skała, maszt i żagiel.

Obrazek

Obrazek

Oczywiście jako że ten ostatni należy do dość delikatnych elementów – a nie jest niczym zabezpieczony, proponuję przynajmniej jedną „zdrowaśkę” przed otwarciem. (mam nadzieję że nie uraziłem tym niczyich uczuć). To samo zresztą tyczy się instrukcji...

Obrazek

Trzy figurki rycerzy, jedna z kuszą (myślałem że ten element już został zapomniany) oraz cztery figurki pięknych szkieletorków, w tym jedna tegoż „unikatowego” kapitana...
Oczywiście cała ta zgraja dzierży broń najnowszego typu (oprócz wspomnianej kuszy ;-) ).

Obrazek

Obrazek

Ze sfery zwierzęcej mamy tu tylko szczurka i żabkę.

Obrazek

Klu programu, czyli statek składa się z dzioba znanego już z serii vikings – tym razem w „jedynym należytym w tym wypadku” kolorze czarnym.

Obrazek

Statek jest o tyle oryginalny że jego tył (przepraszam nie orientuję się w specjalistycznej terminologii) – jest ucięty – o dziwo nie wygląda to tak strasznie – głównie dzięki odpowiedniemu wykończeniu (skrzydła i skosy).

Obrazek

Obrazek

Górny pokład na którym znajduje się maszt i koło sterowe łatwo się zdejmuje odsłaniając jednak dość ubogie wnętrze. Przy okazji - ta skrzynia jest pusta (w sumie logiczne – szkieletorki dopiero wybrały się po łupy ;-) ).

Obrazek

Obrazek

Na maszcie oczywiście powiewa wspomniany już żagiel, wykonany z dość sztywnego płótna, stylizowany na poszarpany i dziurawy z dużym nadrukiem czaszki. Na samym szczycie masztu mamy bocianie gniazdo – niestety dość ciasne dla figurek.

Obrazek

Na przedzie statku umieszczono wyrzutnię pocisków na gumkę – pomysł już zastosowany w innych zestawach z tej serii.

Obrazek

Cały statek upiększony jest białymi „rogami” oraz rewelacyjnymi dwukolorowymi błyskawicami. Dodatkowo mamy jeszcze fosforyzujące „kły słonia”.

Uzupełnieniem statku i zapewne jego celem jest nadwodny mur – no cóż nazwać go warownią niesposób.

Obrazek

Obrazek

Mur składa się z trzech części (łączy się je za pomocą technicowych kołeczków – tak samo jak w zamku 7094) – centralna to pomost z dwoma wieżami między którymi jest otwierana brama.

Obrazek

Rycerze byli przewidywalni i na pomoście umieścili pułapkę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dwie boczne części to „ pokój wypoczynkowy” (kielich i udko kurczaka) oraz skała z ukrytym skarbem (pilnowanym przez żabkę – pewnie zaklętego księcia). Nie mogę zrozumieć czemu skarb jest tak dobrze widoczny dla każdego podróżującego po akwenie wodnym.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nad skałą mamy katapultę miotającą kule – pierwszy raz się z takimi kulkami spotykam, choć dla miłośników tak dziwnych serii jak Bionicle pewnie będą znajome. Kule występują w liczbie dwóch – no cóż mam nadzieję że rycerze mają doskonałe „oko” i tyle im wystarczy. Dodam że kulki można schować za specyficznymi zielono-szarymi skałami stanowiącymi podstawę wieżyczek...

Obrazek

Obrazek

Oczywiście mur wykończony jest złotymi trójkątami i oraz tarczą z nadrukiem korony.

Jak tylko zobaczyłem pierwsze zdjęcia tegoż zestawu zapragnąłem dorwać go w swoje ręce. Statek naprawdę jest udany – i mimo może małego niedosytu prezentuje się rewelacyjnie. Mur, mimo że traktuję go jako uzupełnienie, wygląda bardzo przyjemnie. Polecam.

I na zakończenie: „Kupą mości Panowie !”

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2010-05-28, 11:01 przez nori, łącznie zmieniany 3 razy.

Martin_TP

#2 Post autor: Martin_TP »

Wow! Świetna recenzja! Gratuluje! Właśnie byłem bardzo ciekaw jak ten zestaw się prezentuje, bo nosiłem się z zakupem tego zestawu.

pkowalcz

#3 Post autor: pkowalcz »

Już wszystkie Castle masz? Ja też tak chcę...

Recenzja bardzo dobra, zdjęcia pokazują chyba wszystko, co trzeba. Te dwukolorowe błyskawice są naprawdę fajne, ale reszta zestawu jakoś mało do mnie przemawia. Jakiś taki średni jest. Natomiast jego niewątpliwą zaletą są aż 4 zawarte w nim szkielety.

Podsumowując, jest to moim zdaniem dobry sposób na wydanie niepotrzebnych 230 złotych, a nie zestaw z gatunku muszę-go-mieć-zaraz.

Martin_TP

#4 Post autor: Martin_TP »

Dokładnie. Mnie też jakoś ten zestaw nie przekonuje, podobnie z wieżą 7093. Natomiast całkowicie zrezygnowałem z 7092, resztę z nowych Castle mam.

A tak swoją drogą skoro robią taki statek dla szkieletków, fajnie by było jakby rycerze dostali jakiś fajny okręt.. ale to już normalnie jak w serii Piraci by było :D

Pietruszka

#5 Post autor: Pietruszka »

Świetna recenzja, bardzo przyjazna dla oka. Zestaw może nie jest rewelacyjny ale fani castle na pewno się z niego ucieszą.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#6 Post autor: tomey »

muszę powiedzieć, że to pomieszczenie po prawej stronie (komnata ) bardzo mi przypadlo do gustu
Ostatnio zmieniony 2007-06-24, 22:20 przez tomey, łącznie zmieniany 1 raz.
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

Re: 7029 Skeleton Ship Attack

#7 Post autor: Sariel »

nori pisze:jego tył (przepraszam nie orientuję się w specjalistycznej terminologii)
Zapewne miałeś na myśli rufę :)

Awatar użytkownika
Paweł
Posty: 443
Rejestracja: 2005-04-14, 15:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: starwarsmaniak
Kontakt:

 

#8 Post autor: Paweł »

Pierwsze co pomyślałem po zobaczeniu ostatniego zdjęcia - "Boże, gdzie ten gość pracuje ?? Jakiś prezes banku, czy kto??" ;) No co recenzji- przyjemnie się ją czyta. Szkoda tylko, że zestaw jest słaby. Mogliby sprzedawać sam statek. No i jeszcze do statku- mógłby być jakiś bardziej zdewastowany oraz mógłby mieć księżniczkę na pokładzie :)
Nic lepszego niż LEGO mój kolego
Pozdrawiam:
Paweł

Awatar użytkownika
tobiasz
Posty: 161
Rejestracja: 2006-08-29, 10:34
Lokalizacja: Mrągowo
brickshelf: tobiasz-gallery

 

#9 Post autor: tobiasz »

Zestaw niby z limitowanej serii a jest dostępny nie tylko w sklepach internetowych, ale także u mnie w Mrągowie w zwykłym sklepie z zabawkami:) , tylko cena jest trochę wywindowana bo zestaw kosztuje ok 280 zł jak dobrze pamiętam a więc 50 zl różnicy w stosunku do sklepu w internecie

ODPOWIEDZ