Samobieżny Kontener Uniwersalny

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Two-Faced

Samobieżny Kontener Uniwersalny

#1 Post autor: Two-Faced »

Samobieżny Kontener Uniwersalny - w skrócie SKU. Jest to moja praca na BTT 2007. Zlecenie 4 na Transporter Uniwersalny.

SKU jest w skali minifig. Zlecenie zakłada określone rozmiary tajemniczego ładunku: 8x3x5m. Dlatego też dokonałem prostych obliczeń. Ludzik Lego ma wzrost 5 studów. Zakładając, że przeciętny wzrost to 1,70m, to jeden metr to w przeliczeniu 3 study. Zatem wymiary w studach w mojej skali powinny wynosić 24x9x15 studów. Dodając odrobinę rezerwy, przestrzeń użytkowa ładowni ma 24x10x16 studów, więc cokolwiek by było owym tajemniczym ładunkiem, powinno się zmieścić. :mruga:

Obrazek

Kontener porusza się dzięki parze bocznych dwufunkcyjnych silników odrzutowo-rakietowych . Jest więc to zatem pojazd raczej atmosferyczny. W przestrzeni kosmicznej tak małe transportery byłyby nieopłacalne. Kontener można jednak wysłać na pobliski księżyc.

Instalacja paliwowa, z wydajnym paliwem zapewnia średni zasięg.

Generatory antygrawitacyjne, zasilane przez akumulatory, unoszą pojazd nad ziemią, kontener poradzi sobie więc z ciężkimi ładunkami (do 12 ton w zleceniu powinno dać radę).

Ładownia jest wyposażona w prowadnice dla towaru(-ów), można tam dawać palety, dzielić ładownię na przedziały, a dla większej pewności na ścianach bocznych są po dwa uchwyty przez które można przeciągnąć liny mocujące. Pod sufitem są lampy przydatne podczas załadunku.

Szoferka może być oddzielana od kontenera.

Całość urodą nie grzeszy, lecz funkcje transportowe spełnia jak należy :-D

Zdjęcia:
•Widok ogólny 1
•Silniki i instalacja paliwowa 1 2 3 4
•Generatory antygrawitacyjne i akumulatory 1
•Ładownia1 2 3

Cała GALERIA

Zapraszam do komentowania ;]

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#2 Post autor: martinbb »

Hmmm...
Konstrukcja sama w sobie OK, ale silniki wydają się śmiesznie małe - zważywszy że jest to kontener atmosferyczny który raczej nie jest aerodynamiczny ;)
Ważne że spełnia warunki zlecenia :)

Serwus
Inspired by NavySEALs

pkowalcz

#3 Post autor: pkowalcz »

Silniki są za małe, to fakt. Ale w BTT nie musi być wszystko superrealistyczne przecież... ;)

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#4 Post autor: Iskra »

Ja bym go nazwała "Pszczółka" ;)
Estetyka takich maszyn pełni chyba rolę drugorzędną-liczy sie funkcjonalnosc, czyli praca jak najbardziej w porządku moim zdaniem. :)
Ostatnio zmieniony 2007-08-24, 01:16 przez Iskra, łącznie zmieniany 1 raz.

Two-Faced

#5 Post autor: Two-Faced »

martinbb pisze:ale silniki wydają się śmiesznie małe
Jak teraz się na nie patrzę, to może rzeczywiście trochę małe... Aerodynamika aerodynamiką, ale przynajmniej tarcie jest wyeliminowane. Dzięki temu nawet przy małej mocy można się "ślizgać".
Iskra pisze:a bym go nazwała "Pszczółka"
A wiesz że też myślałem o Pszczółce :PPP Ale nie nazwałem go tak bo to chyba byłoby zbyt komiczne. Chociaż może powinienem zwiększyć swoją dawkę humoru.

Awatar użytkownika
AertE
Posty: 59
Rejestracja: 2007-06-23, 08:59
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: AertE

 

#6 Post autor: AertE »

Wyszedł spoko, ciekawie zamontowałeś, niektóre elementy. Sama ładownia też robi miłe wrażenie. Może silniki zbyt małe ale myślę, że wystarczą żeby go napędzić.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2556
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#7 Post autor: V1 »

Ja bym go nazwała "Pszczółka"
Jego kolorystyka wydawała mi się paskudnie chaotyczna tylko dopóki tego nie przeczytałem :)
\/1 ______________

ODPOWIEDZ