Jednokolowy transporter miejski (na BTT '07 zlecenie8)

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
pangniadek

Jednokolowy transporter miejski (na BTT '07 zlecenie8)

#1 Post autor: pangniadek »

to moj pierwszy model opublikowany na tym forum..
wystawiam go do "walki" w BTT 2007 etap2 zlecenie 8.

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=273702
(mam nadzieje ze Administratorzy brickshelfa juz opublikowali moja galerie, jesli nie to tu jest jedna ogolna fotka: http://img267.imageshack.us/img267/8329/im009308my6.jpg )

mysle ze nie bedzie tragicznie :/

pojazd spokojnie utrzymuje rownowage
skrecanie odbywa sie za pomoca dysz powietrznych zainstalowanych na koncach platform transportowych
napedzany jest ekologicznym silnikiem elektycznym
fotele pasazerow posiadaja regulowane zaglowki oraz podgzewanie "czterech literek" :)
po jednej stronei za platforma pasazerska znajduja sie schodki dla kierowcy

czekam z niecierpliwoscia na wypowiedzi doswiadczonych LugPol'owcow :palacz:

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#2 Post autor: pitrek02 »

Pomysł dobry, ale wykonanie gorzej. Nie jest źle, jest nawet dobrze, ale twój MOC, nie ma tego czegoś. Proponowałbym, zabudować jakoś tą ,,kabinę" kierowcy i zrobić jakieś barierki, dla pasażerów.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
AertE
Posty: 59
Rejestracja: 2007-06-23, 08:59
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: AertE

 

#3 Post autor: AertE »

Mam nawet podobną koncepcję ale jeszcze jest sporo do zrobienia przed wystawieniem do "walki" ;) Na twój pojazd nie można narzekać ale jeszcze póki masz czas to postaraj się coś w nim ulepszyć. Jak wspomniał Piotrek builder, przydało by się jakoś zabezpieczyć tych pasażerów, no bo co jeśli kierowca będzie musiał gwałtownie zahamować? Wypadną do przodu i mogą zrobić sobie krzywdę :P
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#4 Post autor: Bobofrutx »

Ale jaja :D Myślałęm żeby zbudować coś takiego dokładnie ta sama koncepcja, ale teraz to niema sensu ;p Wymyśle coś innego.

Pozdrawiam

QubaTbg

#5 Post autor: QubaTbg »

A ja też koncepcje miałem podobną ,ale żeby troszeczkę pokombinować i dać ciężary z przodu ( np. kabinę , tył silnik or bagażnik ) i oczywiście troszkę po bokach aby wykończyć model , poziejemy zobaczymy :)

pangniadek

#6 Post autor: pangniadek »

Piotrek pisze:..twój MOC, nie ma tego czegoś (..) jakieś barierki, dla pasażerów.
AertE pisze:póki masz czas to postaraj się coś w nim ulepszyć
Dzieki za rady! poprostu dawno nie budowalem pojazdu typu: "Lego System" (przynajmniej jak bylem maly tak sie to nazywalo), ale jeszcze raz dzieki za Wasze rady, jak bede mial troche czasu to sie tym zajme :)

ahaa.. i mam nazwe: Monobus :D

mam jeszcze takie pytanko.. czy jak wystawilem go do BTT to moge go poprawic?

Nexus 7

#7 Post autor: Nexus 7 »

Tym razem, w drodze wyjatku mozesz poprawic. Na przyszlosc proponuje sie tak nie spieszyc :-)

crises

#8 Post autor: crises »

Nexus 7 pisze:Tym razem, w drodze wyjatku mozesz poprawic. Na przyszlosc proponuje sie tak nie spieszyc :-)
Tak sobie myślę, że wystawianie do konkursu poprawianych modeli jest nie do końca fair (i chodzi mi o ogólną zasadę, a nie tylko ten przypadek). Przerobienie modelu według wskazówek i sugestii osób, które biorą udział w głosowaniu, może spowodować brak obiektywizmu tychże głosujących. Poza tym to już nie jest oryginalna, samodzielna praca. Sugeruję więcej czasu poświęcić na budowę zanim coś się pokaże, ewentualnie konsultować się na PW z fachowacami, ale publikować i zgłaszać do konkursu wersje "finalne".

pangniadek

#9 Post autor: pangniadek »

Nexus pisze:ym razem, w drodze wyjatku mozesz poprawic
dzieki! to pierwszy i ostatni raz, wiecie.. pierwszy raz biore udzial w czyms takim jak BTT, na zawodach RC zawsze byl czas przed startem na ostateczne wykonczenia i ustawienia pojazdu (typ kol, silnikow itp).
Dzieki Nexus. nie wiem czy napewno cos poprawie, ale dzieki! :D

Awatar użytkownika
Pepin Krootki
Posty: 218
Rejestracja: 2006-06-22, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: PepinKrootki

 

#10 Post autor: Pepin Krootki »

Fajnie i oryginalnie wykonane zlecenie. Nawet bez żadnych poprawek Twoja konstrukcja reprezentuje dość przyzwoity poziom. Podobają mi się schodki dla kierowcy ( dobrze że o tym pomyślałeś ).
tu byłem - Pepin

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#11 Post autor: martinbb »

Współczuje tylko wszystkim pasażerom i kierowcy gdy pojazd wjedzie do sporawej kałuży ;)
Mimo wszystko projekt dość ciekawy acz warty... lekkiego dopracowania ;)
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#12 Post autor: V1 »

fotele pasazerow posiadaja regulowane zaglowki
Przez pewien czas zastanawiałem się jakim cudem i po jaką cholerę żaglówka przy fotelu????
\/1 ______________

pangniadek

#13 Post autor: pangniadek »

hahahaha :D wyobraznia Cie poniosla :D
sory ze nie pisze po polsku ale wcale nie jestem zwyczajny pisac polskich znakow (z przyzwyczajenia z C++ i PHP)

ODPOWIEDZ