[MOC] Komatsu D575A-3 Super Dozer

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#16 Post autor: Kubrick »

Chodzi Ci o oryginal, czy model?

W sumie, opis pasuje do obu ;)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#17 Post autor: Żbik »

Chłopaki :nonono:
Uwzięliście się dzisiaj na mnie czy jak? ;)

W zaistniałym kontekście nie mogę nie zacytować klasyki:

"Miś: (...) Jeśli ktokolwiek chce przekazać jakąś krytyczną uwagę o mnie, o mojej pracy, jakąś skargę, a mnie akurat nie ma, może w każdej chwili wejść i nagrać... co mu leży na wątrobie.
Hochwander: Ale oni mogą kadzić ci, kłamać mogą, upiększać...
Miś: A po co by mieli? Przecież i im i mnie chodzi tylko o dobro naszego klubu. Szczerość w naszym klubie to norma!
"

Rozumiem, że i Wam chodzi "tylko o dobro naszego klubu" :)

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#18 Post autor: Misterzumbi »

To ja na odmiane troche pochwale.

Ogladam to na BS juz od dluzszego czasu i bardzo ale to bardzo mi sie podoba. Specjalnie dlatego ze sam chcialem (i zbieram klocki) zbudowac te maszyne (chociaż ja chce raczej zbudowac model, mniej zabawke czyt. bez silnkow i pneumatyki)... Szkoda tylko ze jest to wiecej Technic niz MT bo naprawde kapitalnie wygladal by naszpikowany wszyskimi duperelami jakie mozna tylko zbudowac z klockow... Ale czekam najpierw na koniec zabawki, dopiero potem bede narzekal...
Ostatnio zmieniony 2009-04-18, 08:05 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#19 Post autor: Sariel »

Misterzumbi pisze:Szkoda tylko ze jest to wiecej Technic niz MT bo naprawde kapitalnie wygladal by naszpikowany wszyskimi duperelami
I na wyglądaniu by się kończyło. Ja podziwiam dzieło Żbika za to ile potrafi poza wyglądaniem.
A w ogóle miło widzieć kolegę w naszym skromnym dziale :)

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#20 Post autor: Pietruch »

To jest cudo, naprawdę robi ogromne wrażenie, zwłaszcza na żywo.
Najgorsze jest to że w Kielcach nie miałem czasu, aby sobie pojeździć. :(
Ale przyjrzałem się dokładnie, zawsze coś. Powiem krótko: piękne, funkcjonalne czyli prawdziwy Technic. :) Więcej nie piszę bo nie ma sensu... ;)
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#21 Post autor: Żbik »

Dziękuję wszystkim za słowa uznania! Cieszy fakt, że wysiłek nie pozostał niezauważony :)
Misterzumbi pisze:Szkoda tylko ze jest to wiecej Technic niz MT bo naprawde kapitalnie wygladal by naszpikowany wszyskimi duperelami jakie mozna tylko zbudowac z klockow
Hmm, ja "zasadniczo-pobieżnie" jestem typem pozakategorialnym i moje budowanie nie chce się przechylić w żadną ze stron. Nie jestem technicowcem najwyższych lotów (na forum mamy lepszych), nie bardzo też celuję w estetyce (podobnie) - takie "coś pomiędzy" zawsze mi wychodzi :) I nie to żebym gardził którąś z wymienionych filozofii budowania, po prostu taki efekt końcowy mi najbardziej odpowiada. Taka moja własna ścieżka ;)

Bardzo się cieszę, że się odezwałeś w moim temacie. Jeśli masz jakieś konkretne uwagi odnośnie wyglądu spycha, to chętnie ich wysłucham. Kto wie, może i zastosuję ;) A w jakiej skali planujesz budować swoją replikę?

W analogii do przedwojennego hasła: Cały naród buduje Gdynię, możemy zarzucić frazę: Cały naród buduje D575A-3 ;) Stąd wszelkie krytyczne (a nie krytykanckie) uwagi mile widziane!
Sariel pisze:Ja podziwiam dzieło Żbika za to ile potrafi poza wyglądaniem
No taki cel mi przyświecał :)
Pietruch_15 pisze:Najgorsze jest to że w Kielcach nie miałem czasu, aby sobie pojeździć
Mam nadzieję, że w przyszłym roku w Kielcach będzie okazja się spotkać i każdy "sobie pojeździ" do woli ;)

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#22 Post autor: Misterzumbi »

A chcialem zbudowac takiego zeby pasowal do ludzikow... Mialem nawet zaczete kiedys costam, gasienice byly, i byla rama i chlodnica, ale mi sie szybko odechciewa, i jak mam dluzsza przerwe niz dwa dni to wiecej nie ruszam. Ach ile to juz bym mial na BS jak by mi sie tylko chcialo, mam tyle gratow ktore nigdy nie zobacza swiata dziennego. Mam na 80% ukonczony model Sandcrawlera na ktorego wydalem krocie (bylo to przed oficjalnym zestawem) i tak stoi i sie kurzy i nigdy nie skoncze bo juz tyle rzeczy zrobil bym inaczej...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#23 Post autor: dmac »

Misterzumbi pisze:Mam na 80% ukonczony model Sandcrawlera na ktorego wydalem krocie (bylo to przed oficjalnym zestawem) i tak stoi i sie kurzy i nigdy nie skoncze bo juz tyle rzeczy zrobil bym inaczej...
Ty weź go spakuj, jak będziesz jechał w moje strony; już ja go dokończę ;) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#24 Post autor: Żbik »

Misterzumbi pisze:A chcialem zbudowac takiego zeby pasowal do ludzikow...
No to spory będzie! Niewiele mniejszy od mojego, skoro:

Obrazek

Mój jest w skali nieco większej niż figurka z Jacka Stone'a (na oko 1:26).
Ostatnio zmieniony 2008-01-19, 17:43 przez Żbik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

Nowe gąsienice...

#25 Post autor: Żbik »

Wskrzeszam wątek, gdyż dzisiaj do głowy wpadł mi pomysł na nowe gąsienice. Na szybko skreśliłem już 4 ich wersje ;) Dalsze kombinacje są oczywiście możliwe. Najważniejszą zaletą takich gąsienic jest to, że odkształcać się mogą w obie strony, co umożliwia "wybieranie" zawieszeniem ram trakyjnych nawet małych nierówności terenu (co tylko w minimalnym stopniu umożliwiają moje dotychczasowe gąsienice). Także szerokość tak budowanych gąsienic jest bardzo uniwersalna, gdyż można zaczynać już od 4 studów zachowując ich "samonośność", czyli zabezpieczenie przed zsuwaniem sie podczas jazdy.

Foty: 1, 2, 3 i 4.

Niestety nie mam tylu jednakowych klocków, żeby zrobić prototyp w realu i wypróbować toto, więc zbliżająca się wielkimi krokami premiera gotowego spycha D575A-3 odbędzie się na dotychczasowych gąsienicach.

Awatar użytkownika
benny80
Posty: 162
Rejestracja: 2004-06-28, 10:13
Lokalizacja: Katowice
brickshelf: benny80
Kontakt:

 

#26 Post autor: benny80 »

A mnie cieszy, pomijając doskonałość i szczegółowość Twoich konstrukcji, że pozostałeś przy 'europejskim' modelu spychacza, tj. z układem poziomych gąsienic,
ponieważ już widziałem przeróbki 8275 na amerykański styl trójkąta - eh... chyba Lego uraziło dumę (najlepszego przecież we wszystkim, khy, khy) usa.. :jupi:

No i także liczę na to, że w przyszłym roku w Kielcach zobaczę zarówno WA 800-3 jak i D575.. :mruga:
Pozdrawiam! B. ;)
______________
27.02.2009 AD
27.07.2011 AD

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#27 Post autor: Żbik »

benny80 pisze:że pozostałeś przy 'europejskim' modelu spychacza, tj. z układem poziomych gąsienic,
pomysł kontynentalny ale wykonany przez skośne oczy (Japonia) ;) Ja też wolę taki układ gąsienic. Nie znajduję wytłumaczenia dla trójkątów CAT'a. Ale co robić - każdy orze jak może ;)
benny80 pisze:No i także liczę na to, że w przyszłym roku w Kielcach zobaczę zarówno WA 800-3 jak i D575..
tak, tak - obie maszyny dumnie prężą się na moim biurku i nie zamierzam ich rozbierać, więc jeśli dotrę do Kielc 2008, to się zapoznasz z nimi!

Vogle fajnie, że odżyłeś na forum, Benny, bo echo grało tylko po Tobie.

czekoladowyboss

#28 Post autor: czekoladowyboss »

Żbik pisze:Nie znajduję wytłumaczenia dla trójkątów CAT'a.
Zalety układu trójkątnego: mniejsze zanieczyszczenie koła zębatego współpracującego z łańcuchem gąsienicy, zmniejszone szkodliwe uderzenia od nierówności gruntu przenoszone na układ napędowy.

Wady: mniejszy kąt opasania, a przez to większe siły na zębach i sworzniach. No i większa masa takiego układu.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#29 Post autor: Żbik »

czekoladowyboss pisze:Zalety układu trójkątnego
No proszę: stół - nożyce ;) Nie jestem specjalistą w dziedzinie mechaniki, ale wydaje mi się, że to raczej ambicja CAT'a powoduje, że uparcie trwają przy tych trójkątach. Jest to swego rodzaju ich znak rozpoznawczy i choćby dlatego z nich nie zrezygnują. Ale oczywiście mogę się tu mylić. Choć reszta świata produkuje "normalne" gąsienice - chyba nie bez powodu...

Frax

#30 Post autor: Frax »

Żbik pisze:Choć reszta świata produkuje "normalne" gąsienice - chyba nie bez powodu...
Może kwestia patentu?

ODPOWIEDZ