[MOC] Komatsu D575A-3 Super Dozer

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
czekoladowyboss

#31 Post autor: czekoladowyboss »

To na pewno. A ambicja pewnie też, swoją drogą. W każdym razie nie nam tu rozstrzygać które jest "lepsze" a które "gorsze", o to niech się martwią inzynierowie konstruujący te potwory :) A mnie się bardziej podoba trójkąt ;)
Ostatnio zmieniony 2007-12-27, 21:08 przez czekoladowyboss, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#32 Post autor: Żbik »

czekoladowyboss pisze:W każdym razie nie nam tu rozstrzygać które jest "lepsze" a które "gorsze", o to niech się martwią inżynierowie konstruujący te potwory
Tak, tym bardziej, że ja tylko odwzorowuję realny obiekt, który ma takie a nie inne gąsienice :) Choć pospekulować zawsze warto, bo kora się fałduje ;)
Jedna rzecz jednak w trójkątach mnie zastanawia: czy te gąsienice mogą oscylować tak, jak to robią tradycyjne?

A w temacie premiery mojego modelu: od kilku dni jestem na etapie fotografowania. Niestety aura jest raczej mało sprzyjająca i zdjęcia wychodzą kiepsko, a z lampą jeszcze gorzej. No ale jutro chyba zakończę cykanie, wybiorę co lepsze foty i postaram się puścić całość w świat.
Ostatnio zmieniony 2008-01-19, 17:45 przez Żbik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#33 Post autor: Maciej Drwięga »

Żbik pisze:a z lampą jeszcze gorzej
Zaklej lampę białą kartką papieru... Taki dyfuzor dość tani i do każdego aparatu ;)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#34 Post autor: Żbik »

Maciej Drwięga pisze:Zaklej lampę białą kartką papieru... Taki dyfuzor dość tani i do każdego aparatu
Dzięki za radę - to rzeczywiście pomaga :) Jednak aura dzisiaj była na tyle uprzejma, że obyło się bez lampy i udało mi się cyknąć kilka fotek.

Zasadniczo-pobieżnie nie mam zbyt wiele do powiedzenia, bo model w 80-90% wykończenia większość z Was pewnie zna z Kielc, bądź ze zdjęć stamtąd pochodzących. Od tamtego czasu doszedł zrywak, który też miał tu swoja premierę. Węże do jego sterowania wymusiły małe modyfikacje w konstrukcji korpusu. Poza tym wzmocniłem kołyskę, na której wahają się ramy trakcyjne gąsienic. No i wymiana klocków na kolory zgodne z oryginałem.

Chyba tyle gadania, w razie pytań i komentarzy będę dopowiadał. Fotki na zachętę: 1, 2 i 3.

Całość.

Aktualnie model waży 2,6 kg. W terenie fasolowym ;) radzi sobie jak na załączonych filmach:

[youtube]http://youtube.com/watch?v=6d1L67hgDkc[/youtube]

[youtube]http://youtube.com/watch?v=dnA9i_xBks8[/youtube]

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#35 Post autor: Kubrick »

Po prostu miazdzy ten model. Zachwycalem sie poprzednimi wersjami, wiec tu niewiele sie moge rozpisac, zeby sie nie powtarzac.
Kolory wygladaja swietnie, lemiesz zyskal jeszcze potegi.

Tylko czemu tam jakis ziomek lazi po ramieniu lemiesza? ;)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#36 Post autor: Żbik »

Kubrick pisze:Tylko czemu tam jakis ziomek lazi po ramieniu lemiesza?
Czyżbyś nie był w Kielcach? ;) Najczęściej zadawanym przez dzieci pytaniem było: a dlaczego w tym spychaczu nie ma kierowcy? :hahaha:

Nauczony tymi pytaniami wstawiłem figuranta, żeby nie było... ;)

Awatar użytkownika
Aurimax
VIP
Posty: 255
Rejestracja: 2005-02-14, 21:12
Lokalizacja: Nowy Sącz
brickshelf: Aurimax
Kontakt:

 

#37 Post autor: Aurimax »

Powiem Ci , że model pierwsza klasa :)

Sprytny i tyle pod każdym względem .

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#38 Post autor: smyk »

Żbiku, budujesz tak dopracowane maszyny, że się morda cieszy. Dlatego nie przestanę Cię męczyć, żebyś wybudować coś pod truck trial. W ciemno stawiam, że byłby to światowy top5.

:ok:

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#39 Post autor: Żbik »

smyk pisze:Dlatego nie przestanę Cię męczyć, żebyś wybudować coś pod truck trial.
No masz, to chyba internet wyłączę i prąd zakręcę ;)

Dzięki za miłe słowa. Dodam tylko, że przez łąki i pola pędzi do mnie 10 metrów węża silikonowego (gdyby ktoś chciał, to stąd). Jak już dojedzie, to skręcę materiał filmowy pokazujący pełną funkcjonalność modelu.

Antek
Posty: 82
Rejestracja: 2007-07-19, 14:56
Lokalizacja: Sieradz

#40 Post autor: Antek »

Ten model mnie zakasował i przyznam się szczerze, że połowa mojej szklanki wylądowała na biurku ;) .
jedyne co mi się nie podoba to figurka Jacka Stona, ale to rzecz gustu.
Ciekawi mnie ile klocków poszło na gąsienice?

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#41 Post autor: Żbik »

Astrzalkowski pisze:jedyne co mi się nie podoba to figurka Jacka Stona, ale to rzecz gustu
Ona jest tam po to, żeby pokazać proporcje człowiek - maszyna (i tak człowiek powinien być nieco większy...).
Astrzalkowski pisze:Ciekawi mnie ile klocków poszło na gąsienice?
Spróbuj przeanalizować to zdjęcie i wszystko stanie się jasne :) Dla ułatwienia podpowiem, że każda z gąsienic składa się z 36 ogniw (plate'ów 2x6).
Ostatnio zmieniony 2007-12-29, 23:53 przez Żbik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#42 Post autor: Pietruch »

Piękny, wspaniały i funkcjonalny model. Każdy szczegół dopieszczony, wszystko na swoim miejscu. Jednym słowem GENIUSZ. Ostatnio tyle Pięknych MOCy się ukazało, że jak tak dalej pójdzie będę musiał iść do lekarza, bo na serce nie wytrzymam. W Kielcach 2008 obiecuję poprawę i na pewno zahaczę o Twój stolik na dłużej. ;) Cudo.
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2555
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#43 Post autor: V1 »

Nic poza powtórzeniem przedmówców nie da się powiedzieć - jest wspaniały.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#44 Post autor: M_longer »

Duży, żółty i wspaniały.
Resztę pochwał wymieniano przede mną, więc nie będę już powtarzał. ;)

Czekam na wozidło do kompletu :-)
Ostatnio zmieniony 2007-12-30, 01:00 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#45 Post autor: Żbik »

Dziękuję wszystkim za miłe słowa.
M_longer pisze:Czekam na wozidło do kompletu
Hmm, jakoś mnie wozidła nie kuszą (zapraszam więc do kooperatywy) ;) Cały czas bronię się przed rozpoczęciem pracy nad czymś takim:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dgXrIGyCd90[/youtube]

bo przy moim tempie ze 2 lata zejdą i portfel znacząco wychudnie... Poza tym problemy z klockami w odpowiednich kolorach :( Chciałoby się rzec: przeklęta pasja...

=====

Nie wiem dlaczego tamto foto Wam nie działało, u mnie hulało bez problemów. Podmieniłem je więc na film.
Ostatnio zmieniony 2007-12-30, 19:44 przez Żbik, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ