[MOC] Komatsu D575A-3 Super Dozer

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
kris kelvin

#61 Post autor: kris kelvin »

M_longer pisze: No, i teraz mamy pełen obraz. 8275 nie ma szans ;)
No ba. Wiadomo, że duży i dobry zawsze pokona małego i złego :D

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#62 Post autor: smyk »

E tam! Pic na wodę, fotomontaż! Za duże zbliżenia, by móc ocenić, czy nigdzie poza kadrem nie ma ręcznego wsparcia. Manipulację wyczuwam ;P

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#63 Post autor: dmac »

No tak, masa zwycięża :) . Czyli: otyli górą! :D

Czy ktoś przywozi 8275 do Kielc? Chciałbym zobaczyć te zmagania na żywo. A potem jeszcze z ciężarówką trialową :) .


Jedna uwaga maniakalno-detaliczna względem filmu: nie "Let", tylko "May" (the Force be with you).
Skrzywienie zawodowe ;) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#64 Post autor: Jerac »

Czy ja dobrze widzę że jutub wywalił film?

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#65 Post autor: Żbik »

M_longer pisze:8275 nie ma szans
kris kelvin pisze:Wiadomo, że duży i dobry zawsze pokona małego i złego
dmac pisze:No tak, masa zwycięża :)
Masa tu chyba zadecydowała, bo nawet większa prędkość 8275 nie była w stanie jej zrównoważyć. Myślę, że i przyczepność D575 jest lepsza, bo płaty gąsienic mają jednak wystające study, a w 8275 te gąsienice zbyt wypukłe nie są.

Vogle, to jakiś czas temu przyszła mi do głowy idea z-PF-owania mojego D575 - wtedy żaden purysta mi nie podskoczy ;). Mam na myśli wstawienie napędu na 2 PF XL. Pneumatyka raczej ręczna (zastąpiłaby komin), bo na zdalne włączniki a'la Sariel chyba za mało będzie miejsca w korpusie. Jest to jakieś wyzwanie na długie zimowe wieczory ;)
Co Wy na to?
Manipulację wyczuwam ;P
Aż tak widać moją niewidzialną rękę? ;)
dmac pisze:Czy ktoś przywozi 8275 do Kielc? Chciałbym zobaczyć te zmagania na żywo. A potem jeszcze z ciężarówką trialową :)
No właśnie: przywozi ktoś? Może "młodzi Warszawiacy", bo oni mają najbliżej! Ja swojego raczej nie dam rady zabrać. I tak boję się o logistykę tego przedsięwzięcia będąc bez samochodu w drugą stronę...
A co do starcia na żywo, to spoko: damy czadu! Z ciężarówką trialową też mogę się poprzeciągać. Tylko podłoże może mieć tu znaczny wpływ: jak po twardym, to spych się będzie ślizgał... Wezmę taki koc polarowy, to będzie dobrze :)
dmac pisze:nie "Let", tylko "May" (the Force be with you)
No to wtopa. Ale teraz cztery wspaniałe litery w krzakach - nie chce mi się już trzeci raz przerabiać tego samego filmu :(
Jerac pisze:Czy ja dobrze widzę że jutub wywalił film?
Nie, to ja sam wywaliłem poprzednią wersję. Nie wiem dlaczego Tuba trzyma jeszcze odnośnik do starego.
Ostatnio zmieniony 2008-07-19, 19:15 przez Żbik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#66 Post autor: Bricksley »

Żbik pisze:Vogle, to jakiś czas temu przyszła mi do głowy idea z-PF-owania mojego D575 - wtedy żaden purysta mi nie podskoczy ;). Mam na myśli wstawienie napędu na 2 PF XL. Pneumatyka raczej ręczna (zastąpiłaby komin), bo na zdalne włączniki a'la Sariel chyba za mało będzie miejsca w korpusie. Jest to jakieś wyzwanie na długie zimowe wieczory ;)
Jeśli przewody będą oryginalne... :P
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#67 Post autor: smyk »

Żbik pisze:A co do starcia na żywo, to spoko: damy czadu! Z ciężarówką trialową też mogę się poprzeciągać. Tylko podłoże może mieć tu znaczny wpływ: jak po twardym, to spych się będzie ślizgał... Wezmę taki koc polarowy, to będzie dobrze :)
To raczej z jakąś trialówką starszego typu - taką ze ślimacznicami. Bo te nowsze na knobach, to się specjalnie do takich zmagań nie nadają.

Awatar użytkownika
Duke
Posty: 247
Rejestracja: 2005-11-17, 18:47
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: duku

 

#68 Post autor: Duke »

smyk pisze:Bo te nowsze na knobach, to się specjalnie do takich zmagań nie nadają
Moja sie nadaje. Chętnie się poprzeciągam, poprzepycham i co tam nam jeszcze do głowy przyjdzie

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#69 Post autor: szarikm »

Żbik pisze:Vogle, to jakiś czas temu przyszła mi do głowy idea z-PF-owania mojego D575 - wtedy żaden purysta mi nie podskoczy ;). Mam na myśli wstawienie napędu na 2 PF XL. Pneumatyka raczej ręczna (zastąpiłaby komin), bo na zdalne włączniki a'la Sariel chyba za mało będzie miejsca w korpusie. Jest to jakieś wyzwanie na długie zimowe wieczory ;)
Co Wy na to?
No właśnie, oszuście! Nie wspomniałeś, że Twój spychacz ma nieLego silniki! ;)

Porównanie pierwsza klasa :) 8275 taki mały :)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2555
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#70 Post autor: V1 »

Żbik, jeśli będziesz chciał, to z moją maszyną na gąsienicach też będziesz mógł się poprzeciągać w Kielcach. Ma PF i zupełnie standardowe gąsienice więc nie spodziewam się sukcesu :)
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#71 Post autor: Żbik »

V1 pisze:Żbik, jeśli będziesz chciał, to z moją maszyną na gąsienicach też będziesz mógł się poprzeciągać w Kielcach. Ma PF i zupełnie standardowe gąsienice więc nie spodziewam się sukcesu :)
No dobra ;)
W tym kontekście przypomniała mi się scena z któregoś filmu z Bruckiem Lee, w której wchodzi on do konkurencyjnej szkoły Kung Fu, gdzie sala pełna adeptów tej sztuki i do wyzywającego go na pojedynek nauczyciela z tej szkoły mówi: Bijemy się sami czy wszyscy razem? ;)))

ODPOWIEDZ