[Zawody] Kielce 2007 - wyniki i fotki

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#31 Post autor: Sariel »

Przepraszam że się wtrącę (Maćku, chcę pobyć jeszcze modem i mówię to na trzeźwo ;) ), ale może najuczciwiej byłoby policzyć klasyfikację z Kielc według regulaminu i zasad obowiązujących w momencie rajdu, a dyskusje o innych metodach liczenia punktów prowadzić później i w odpowiednim dziale. A jeśli to nierealne (pamiętamy jak na ostatnim GP wypłynął nieprecyzyjny zapis w regulaminie który Smyk szybko poprawił) to należałoby przed/na rajdzie poinformować uczestników jak będą liczone punkty, nie po nim. Nikt nie lubi jak się go ściąga z podium. Dla mnie optymalnym rozwiązaniem była punktacja liczona na bieżąco, jak na ostatnim GP, ale zdaję sobie sprawę że nie zawsze jest na to czas i chętni. Natomiast nie może być tak że tydzień po rajdzie ktoś dalej nie wie które właściwie miejsce zajął. Przypuszczam też, że komuś może być nie w smak że punktację rajdu zmienia jeden z jego uczestników - bez obrazy Smyku.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#32 Post autor: Maciej Drwięga »

Sariel pisze:Przepraszam że się wtrącę (Maćku, chcę pobyć jeszcze modem i mówię to na trzeźwo ), ale może najuczciwiej byłoby policzyć klasyfikację z Kielc według regulaminu i zasad obowiązujących w momencie rajdu, a dyskusje o innych metodach liczenia punktów prowadzić później i w odpowiednim dziale.
To właśnie chciałem zasugerować. W tej chwili podawane jest kilka różnych "klasyfikacji". Lekko bez sensu jak na moje czucie. Jeżeli coś jest złego w sposobie liczenia punktów, można coś usprawnić, uprościć, doprecyzować należy to przedyskutować i wprowadzić w przyszłości. Przyszłości, nie snuć dywagacji co by było gdyby. Dlatego się zagotowałem po prostu.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#33 Post autor: smyk »

Maciej Drwięga pisze:
Sariel pisze:Przepraszam że się wtrącę (Maćku, chcę pobyć jeszcze modem i mówię to na trzeźwo ), ale może najuczciwiej byłoby policzyć klasyfikację z Kielc według regulaminu i zasad obowiązujących w momencie rajdu, a dyskusje o innych metodach liczenia punktów prowadzić później i w odpowiednim dziale.
To właśnie chciałem zasugerować. W tej chwili podawane jest kilka różnych "klasyfikacji". Lekko bez sensu jak na moje czucie. Jeżeli coś jest złego w sposobie liczenia punktów, można coś usprawnić, uprościć, doprecyzować należy to przedyskutować i wprowadzić w przyszłości. Przyszłości, nie snuć dywagacji co by było gdyby. Dlatego się zagotowałem po prostu.
Doskonale Was rozumiem. Niestety jestem bezsilny w tym przypadku. Pewne jest, że w momencie wyścigu mogła obowiązywać jedynie któraś z klasyfikacji podanych w pierwszym poście. Dalsze to tylko propozycje na przyszłość; przymiarki poczynione na przykładzie rezultatów z Kielc. Jeżeli chcemy mieć jednolite wyniki w sezonie 2007 to należałoby przyjąć klasyfikację z GP Mazowsza. Boję się jednak, że niektórzy zawodnicy poczują się pokrzywdzeni.

Maćku, ja się zagotowałem, gdy w Kielcach zlekceważyłeś pozostałych uczestników trtr i nie wystartowałeś. Rozumiem, opieka nad modelami, prawo decydowania o samym sobie etc. Mimo wszystko miałeś do toru trzy metry i poczułem się, mówiąc kolokwialnie, olany. Więc każdy kiedyś się gotuje. Dajmy sobie po razie i skończmy te waśnie. Możesz wyjaśnić sytuację wyników autorytarnie, ja nigdy nie byłem zbyt zdecydowany.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#34 Post autor: Maciej Drwięga »

smyk pisze:Maćku, ja się zagotowałem, gdy w Kielcach zlekceważyłeś pozostałych uczestników trtr i nie wystartowałeś.
Oddałem Wam swój pojazd, praktycznie każdy miał szansę się nad nim powyżywać. Od godziny 9:30 do praktycznie 19 miałem kogoś przy swoim stoliku. Jeżeli ktoś jeszcze czuje się olany, bo nie zostawiłem swoich, Misterzumbiego, Dmaca i Lomera modeli samych sobie (Nexusa mini były u Ciamka wystawione) i nie poszedłem jeździć po torze, proszę mi dać znać. Kiedy już była szansa, że mam chwilę, tor był ułozony inaczej i jedyne co zrobiłem, to przejechałem to co było. Tyle że bez zliczania czasu i punktów.
Cieszę się, że zwróciłeś na to uwagę. Rozumiem że za rok będę Cię mógł poprosić o postanie przy stołach a sam sobie będę jeździł :)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#35 Post autor: smyk »

Maciej Drwięga pisze:Cieszę się, że zwróciłeś na to uwagę. Rozumiem że za rok będę Cię mógł poprosić o postanie przy stołach a sam sobie będę jeździł :)
Tak, będziemy się wymieniać. Gdy Ty będziesz jechał, ja będę pilnował stoiska. Ktoś zrobi fotki i sobie później obejrzę. W porządku?

Zablokowany