Opancerzony transporter amunicji z działem

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

Opancerzony transporter amunicji z działem

#1 Post autor: pit »

Witam!
Przedstawiam niemiecki lekki opancerzony transporter amunicji:
Leichte Gepanzerte Munitionskraftwagen Sd.Kfz.252.
Obrazek
Wyprodukowano go w ilości nieco ponad 400 sztuk - został zastąpiony bardziej znanym SdKfz 250.
Był tak "lekki", że amunicji na linię frontu dowoził niewiele - wobec czego stawał się ciągnikiem, do którego doczepiano specjalną przyczepkę amunicyjną SdAnh 32/A.
Obrazek
Zdjęcia oryginału można zobaczyć np.
tutaj.
Ze swojej strony dodam, że pojazd posiada dużą ilość wszelakich skosów, z którymi miałem problemy :) Zadowolony jestem natomiast z "dyszla" przyczepki, a konkretnie z użycia tego pręta od miecza świetlnego, który usztywnia konstrukcję dyszla.

Praca została zmotywowana przez BTT, zatem aby spełnić wymogi formalne, do zestawu doczepiłem działo przeciwczołgowe. Nie jest to żadne konkretne działo - powiedzmy że wzorowałem się na działach typu PaK.

Obrazek
I jeszcze zdjęcie z obsługą
Obrazek
oraz cała
galeria.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#2 Post autor: martinbb »

Nieźle, nieźle. I raczej nie dało by się go zrobić lepiej ;) Gratuluje doboru dość trudnych modeli, ja bym się bał ;)

Pozdrawiam
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#3 Post autor: Iskra »

No tak... zdaje się,że mamy zwycięzcę ;)
Świetny, chociaz dwa poprzedniec Twoje pojazdy chyba jeszcze bardizej przypominaly oryginaly.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2556
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#4 Post autor: V1 »

Bardzo trudny sobie wybrałeś pojazd. Same skosy, we wszystkie strony, i głównie łagodne.
Najbardziej go psuje przód, że taki płaski. Przydałoby się choćby optycznie zaznaczyć na nim 'dziób'.
Ogólnie m.w. przypomina oryginał, a cały zaprzęg wraz z hitlerowcami wygląda świetnie.
\/1 ______________

kris kelvin

#5 Post autor: kris kelvin »

Najważniejsze, że od razu widać co to miało być :) Jak tylko ktoś kojarzy oryginał to w modelu odnajdzie go bezbłędnie.
Jeden minus to jak napisał V1 - przód - trzeba by z tym coś zrobić.
Ogólnie jak zwykle model świetny.

Może strzelisz jakąś większą wojenną dioramę?

Darth Sion

#6 Post autor: Darth Sion »

Człowieku weź zostaw bonda ( nie twierdze że go nie lubie bo go oglądałem ) i weź sie za modele niemieckich maszyn wojennych z lego bo zawaliście ci wychądzą :D 10/6
Zrób Messerschmitt'a Bf 109 :D moja ulubiona maszy na powietrzna albo panzer VI tiger.
Ostatnio zmieniony 2007-09-09, 18:18 przez Darth Sion, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#7 Post autor: pit »

martinbb pisze:I raczej nie dało by się go zrobić lepiej
Mam parę pomysłów, jak go poprawić :)
Iskra pisze:Świetny, chociaz dwa poprzedniec Twoje pojazdy chyba jeszcze bardizej przypominaly oryginaly.
Tzn. Hetzer i ...?
V1 pisze:Najbardziej go psuje przód, że taki płaski. Przydałoby się choćby optycznie zaznaczyć na nim 'dziób'.
Chodzi Ci o pochylenie "czoła", czyli żeby nie był taki pionowy? Czy "maska" ma za mały spadek? Tak czy inaczej, z oboma zarzutami się zgadzam. :)
kris kelvin pisze:Może strzelisz jakąś większą wojenną dioramę?
Właściwe to już miałbym gotową (chciałem ją zawieźć do Kielc), ale niestety tydzień temu okazało się, że nic z tego i na razie diorama nie powstała. Ale koncepcja jest.
Darth Sion pisze:Człowieku weź zostaw bonda ( nie twierdze że go nie lubie bo go oglądałem ) i weź sie za modele niemieckich maszyn wojennych z lego bo zawaliście ci wychądzą :D 10/6
Zrób Messerschmitt'a Bf 109 :D moja ulubiona maszy na powietrzna albo panzer VI tiger.
Bonda nie zostawię - pozwala mi się zrelaksować prostą konstrukcją :).
Maszyny przecież robię :D, za samoloty na razie się nie biorę, a z tygrysa pewnie kiedyś coś będzie.

Dziękuję za komentarze!

ODPOWIEDZ