[MOC] Wóz saperski

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
crises

[MOC] Wóz saperski

#1 Post autor: crises »

Tak szybko to do tej pory jeszcze nie musiałem się uwijać, żeby zdążyć z budowaniem. Jutro wyjeżdżam na wakacje, a po powrocie to już czasu nie będzie. Nie jest to nad wyraz skomplikowana konstrukcja, ale wymagania zlecenia spełnia (mam nadzieję). Model pokażę Wam teraz, najwyżej przed głosowaniem się przypomnę :-).

W kwestii realizacji zlecenia numer 10, czyli przewozu ładunków "niestabilnych" przedstawiam średniowieczny wóz saperski.
Obrazek Obrazek
Jest to opancerzony pojazd służący do przewożenia mniejszych ładunków, na przykład niebezpiecznych eliksirów, zaklętych ksiąg magicznych, małych stworzeń ziejących ogniem, toksycznych odchodów smoka i innych tego typu świństw.
Środowisku bezpieczeństwo zapewniają grube ściany wozu, dodatkowo wzmocnione stalowymi ćwiekami. Pokrywa "włazu" jest dodatkowo zabezpieczona grubym łańcuchem, a trefny towar znajduje się w specjalnych pojemnikach.
Obrazek Obrazek Obrazek
W kwestii bezpieczeństwa załogi - obsługa jest już od dawna martwa, więc jest jej wszystko jedno. Drugi raz nie może umrzeć, więc problem niejako nie istnieje.
Obrazek
Ze szczegółów pojazdu wymienię jeszcze:
a. podwójnie grubą szybkę do sprawdzania, czy w środku już się pali, czy jeszcze nie + szczebelki do wspinania się do okienka;
b. kozioł woźnicy z drążkiem zabiezpieczającym przed zsunięciem się + dodatkowy wizjer za plecami;
c. na dachu jest miejsce na dodatkowe wyposażenie jeśli trzeba będzie posprzątać, albo powalczyć z przewożoną zawartością.
Obrazek Obrazek Obrazek

Obecne modele są bardzo wytrzymałe. Niestety pierwsze, prototypowe pojazdy nie były zbyt wytrzymałe i dość często nie wytrzymywały wewnętrznych wybuchów i pożarów:
Obrazek Obrazek

Reszta widoczków i szczegółow będzie w galerii.

Pozdrawiam.

PS. Galeria już działa... Dziwne, czyżby już nie cenzurowali?
Ostatnio zmieniony 2007-12-29, 11:53 przez crises, łącznie zmieniany 1 raz.

Two-Faced

#2 Post autor: Two-Faced »

Wygląda bardzo solidnie. Od razu widać, że ładunek jest hmm specjalny. BHP na najwyższym poziomie. Cwany, ale dobry pomysł z "już martwą załogą" :PPP Ładna paląca się wyrwa. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Pepin Krootki
Posty: 218
Rejestracja: 2006-06-22, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: PepinKrootki

 

#3 Post autor: Pepin Krootki »

Świetny pomysł. Fajnie jest zobaczyć szkielety w innej roli niż sługusy zła. Widać że wóz jest zrobiony solidnie ładnie też zrobiłeś wybuch.
tu byłem - Pepin

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#4 Post autor: martinbb »

No... wygląda na solidne :D A konik mimo że taki chuderlawy musi mieć sporo siły ;)
Świetne! :)
Inspired by NavySEALs

crises

#5 Post autor: crises »

Two-Faced pisze:Wygląda bardzo solidnie.
Pepin Krootki pisze:Widać że wóz jest zrobiony solidnie ładnie też zrobiłeś wybuch.
Two-Faced pisze:Ładna paląca się wyrwa.
Wyrwa to moja pierwsza pierwsza próba zbudowania takiego czegoś "z ukośnymi klockami" podpatrzona od innych. Trochę się nakombinowałem jak połączyć ogienki. Nie od razu na to wpadłem.
Wóz jest solidny. Taki jeżdżacy sejf z podwójnymi ścianami.
Pepin Krootki pisze:Fajnie jest zobaczyć szkielety w innej roli niż sługusy zła.
Tylko ich miny są niezbyt przyjazne. Widać nie lubią swojej pracy.
martinbb pisze:A konik mimo że taki chuderlawy musi mieć sporo siły
Koń z piekła rodem. Z wysiłku aż mu oczy na wierzch wyszły, ale daje radę.

Dzięki za opinie.

ODPOWIEDZ