[MOC] Konkwista!

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
pkowalcz

[MOC] Konkwista!

#1 Post autor: pkowalcz »

Jak zapewne większość z was wie, w XVI wieku trwały zbrojne hiszpańskie wyprawy do Ameryki Południowej, nazywane powszechnie konkwistą. Hiszpanie płynęli tam w poszukiwaniu niezmierzonych bogactw z legendarnego miasta Eldorado (miasta wprawdzie nie znaleźli, ale i tak całkiem nieźle się obłowili :P). Oczywiście działo się to kosztem tubylców, którzy masowo ginęli w walce.

Poniższa scenka przedstawia symboliczne lądowanie pierwszej szalupy z Hernanem Cortesem i żądnymi złota konkwistadorami na pokładzie...
Galeria

Zapraszam do komentowania :)
Ostatnio zmieniony 2007-12-29, 11:53 przez pkowalcz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#2 Post autor: V1 »

Scenka jest bardzo dynamiczna, świetnie ludziki wyskakują i biegną.
Zrób lepsze zdjęcia, brakuje silnego, tropikalnego słońca. Szkoda że nie ma choć jednego zdjęcia całości scenki, i twarzy Azteków. Kadr zza ich głów jest bardzo dobry, tylko szkoda że nie technicznie.
To jednak tylko kwestia przedstawienia scenki, bo sama scenka wydaje się bardzo dobra, pomimo skromnych środków. A może również dzięki temu?

(I CORTEZ ! Popraw koniecznie bo paskudnie to wygląda.)
\/1 ______________

Darth Sion

#3 Post autor: Darth Sion »

Czepne sie :D

Po 1. konkwistadorzy mieli zbroje (napierśniki)
Po 2. coś mi w tych ciałkach nie pasuje........................... ale nie wiem co.

W każdym bądź razie świetna scena i moje (prawie) ulubione czasy.
Aha faktycznie V1 ma racje to "Cortez".
Pyt. Będziesz kontynuował dalsze podboje konkwistadorów ? Jak tak to super i zbudj Galeon :D

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#4 Post autor: tomey »

hehe całkiem niezłe,fakt że jako historyk zpewnymi elementami scenki nie moge się zgodzić w oczywiścity sposob, alewiadomo ...zawsze czegoś zabraknie przy budowaniu :D
37236809 nowe gadu:)

pkowalcz

#5 Post autor: pkowalcz »

V1 pisze:I CORTEZ ! Popraw koniecznie bo paskudnie to wygląda.
Darth Sion pisze:Aha faktycznie V1 ma racje to "Cortez".
Nie zgadzam się. O ile wpis na Wikipedii (polskiej i angielskiej) można traktować podejrzliwie, o tyle sądzę, że Encyklopedia Powszechna PWN (w której również nazwisko to pisane jest przez "s") jest źródłem dostatecznie godnym zaufania, by przyjąć je za prawdziwe :P.

Więcej zdjęć nie będzie, bo scenka zajmowała mi miejsce i... nie muszę chyba więcej tłumaczyć ;).
Co do napierśników... racja, powinny być. Tyle tylko, że dopiero teraz zwróciłem na to uwagę. Nie pozostaje więc chyba nic innego, jak tylko przyjąć, że jest to reprezentatywna grupa oficerów w galowych mundurach... :).

Two-Faced

#6 Post autor: Two-Faced »

Niezły klimat i filmowe, dynamiczne kadry. Nasuwają mi się skojarzenia (wprawdzie późniejsze chronologicznie) z eksploracji Amazonki i spotkaniach z tamtejszymi indianami. Polecam książkę Beaty Pawlikowskiej "Blondynka śpiewa w Ukajali". Opisała tam w jednym rozdziale epopeję grupy odkrywców płynących Amazonką.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#7 Post autor: Kirysowaty »

Scenka całościowo wypada dobrze, ale XVIII-wieczne angielskie mundury zdecydowanie mi tu nie pasują. Jeśli koniecznie miałbym się jeszcze czegoś czepić - Cortes podbijał obecny Meksyk, czyli Amerykę bardziej Środkową niż Południową. W kwestii technicznej nie podoba mi się poza Cortesa, teraz jest: "Do boju! Zabić ich! Grrrarrr!", powinno być: "Jam jest Pan i Zdobywca!", czyli więcej dumy i pychy, mniej agresji.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#8 Post autor: V1 »

Masz rację, wybacz, faktycznie obie pisownie są prawidłowe.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#9 Post autor: lugomina »

Interesujaca scenka, chociaz wlasciwie smutna w swej wymowie (los Indian).

A skad wziales takie sliczne helmy hiszpanskie? :)
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

pkowalcz

#10 Post autor: pkowalcz »

Wpadły mi w oko u kolegi i je od niego pożyczyłem ;).
A konkretnie są to te części.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#11 Post autor: lugomina »

Aa, to cala armada taka.. Nie wiedzialam, ze Lego zrobilo caly serial nowszych piratów i podrasowanych przeciwników kiedys.
Wybaczcie moje moze dziwne pytania, ale mam kilkunastoletnie zaleglosci jesli chodzi o szczególy w klockach Lego.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

ODPOWIEDZ