4404 Land Busters

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#16 Post autor: Robson »

Czy ten model ma jeszcze starą paletę kolorów
Starą wystarczyło zajrzeć do peerona Hippotam ... Stare maja oznaczenie OldGray nowe MdStone . Pozdrawiam
Cb1100RR

Havoc

#17 Post autor: Havoc »

Tak, potwierdzam. Dla pewności porównywałem jeszcze przykładając klocek mdstone do szarych części 4404 i się faktycznie różnią odcieniem.
smyk pisze:Posiada też sporo ciekawych, przydatnych w MT klocków
Czyli to co tygryski lubią najbardziej :D

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2201
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#18 Post autor: Kubrick »

Robson1903 pisze:Stare maja oznaczenie OldGray nowe MdStone
Blad, bo MdStone jest taki lekko bardziej niebieskawy od OldGray. Polecam przyjrzenia sie dokladnie odcieniom.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Havoc

#19 Post autor: Havoc »

robson1903 pisze:Stare maja oznaczenie OldGray nowe MdStone
Kubrick pisze:Blad, bo MdStone jest taki lekko bardziej niebieskawy od OldGray
Ale co ma jedno do drugiego??? :)

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#20 Post autor: Robson »

Kubrick pisze:Blad, bo MdStone jest taki lekko bardziej niebieskawy od OldGray. Polecam przyjrzenia sie dokladnie odcieniom.
Nie błąd, nie rozumiem o co ci chodzi..?? Czy ja napisałem OldGray to to samo co MdStone? Nie napisałem o oznaczeniach w peeronie?
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2201
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#21 Post autor: Kubrick »

Bo napisales to tak, jakby MdStone byl nastepca OldGray. EOT
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#22 Post autor: Jerac »

Właśnie doszedł mój.

Jeśli kiedyś będziecie mieć okazję aby go kupić za 200 złotych, bierzcie w ciemno.

Pierwszy raz w życiu, no, może pierwszy raz po dark ages mam dylemat: rozebrać bo potrzebuję z niego części czy nie. Wygląda wspaniale, i niewiele można zrobić aby wyglądał lepiej. Poważnie, wszelkie ferrari czy roaring roadsters się nawet nie umywają do niego. Gładki. Śliczny. Sympatyczny wręcz. No i duży, to naprawdę uczciwy kawał klockowej roboty. Zjunioryzowany? Gdzie? Że niby używa 4 dużych części na maskę? No i w porządku, można ich użyć do wielu innych rzeczy (z czasem udowodnię), a kształt jest fantastyczny. Co tam jeszcze zjunioryzowane niby? Bo ja nie widzę, poważnie. Ktoś sobie ubzdurał, bo mu studów brakowało, pfff!

Niestety, jako samochód, jest spaprany konstrukcyjnie. Nie bardzo rozumiem po co podwozie jest odłączalne, chyba w początkowej fazie projektowania założeniem było jedno podwozie + kilka karoserii do wyboru. Gdyby zbudować go solidnie - to znaczy na uczciwej ramie, do której nadwozie jest przyczepione w więcej niż 2 punktach, spokojnie można by go dać dzieciom do zabawy. Teraz miałbym pewne obawy... Oczywiście, pierwsze co zrobiłem jak już go złożyłem było przetestowanie zawieszenia. Jak? Och, to bardzo proste... 2 książki formujące prowizoryczną pochylnię, rozpędzieć i hoooop! Niestety, po upadku powinno być "boing" albo coś w tym stylu, a nie "chrup" i samoistny podział na karoserię, karoserię właściwą, karoserię tylną... a przecież w nic nie uderzył, ot, spadł z jakiś 20cm... No nic. Poprawi się, kiedyś, bo jednak z żalem ale muszę go rozebrać.

Misterzumbi, jeśli wiesz kto jest jego projektantem, to pozdrów go ode mnie. Może i technicznie nie jest to cudo, to zajmuje pierwsze miejsce na mojej prywatnej liście "najpiękniejszych oryginalnych modeli Lego".

Havoc

#23 Post autor: Havoc »

Jerac pisze:Jeśli kiedyś będziecie mieć okazję aby go kupić za 200 złotych, bierzcie w ciemno
A mówiłem, że jest super ;)

Antek
Posty: 82
Rejestracja: 2007-07-19, 14:56
Lokalizacja: Sieradz

#24 Post autor: Antek »

marzyłem o nim długi czas a kiedy już specjalnie pojechałem do miasta oddalonego o 50 km (pociągiem!) okazało się że go zabrakło teraz z czasem przestałem żałować bo przerzucam się na technic ale Land Busters to kawał dobrej roboty.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2201
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#25 Post autor: Kubrick »

Astrzalkowski, zauwaz,ze w tym zestawie sa na przyklad fajne elementy zawieszenia, ktore mozna wykorzystac w technic (ja te wachacze co prawda uzylem jako elementy drazka prowadzacego dla mostu, ale zawsze :P ).
Fakt,ze nadwozie jest wykonane z ogromniastych elementow, ale niektore mozna bezproblemowo wykorzystac w duzych modelach.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Maximhuz
Posty: 26
Rejestracja: 2007-02-07, 23:12
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Maximhuz
Kontakt:

 

#26 Post autor: Maximhuz »

też mój ulubiony i jedyny nierozebrany :)

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#27 Post autor: Jerac »

No zaraz, jakich ogromniastych elementach, nie licząc maski i dachu? Kawał gładkiego kafla zawsze się przyda, zaokrąglone elementy maski są moim zdaniem doskonałą alternatywą dla ohydnych technicowych paneli. A reszta? Reszta to już przecież normalne, zwykłe części...

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2201
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#28 Post autor: Kubrick »

Wlasnie o tych elementach maski przede wszystkim mowilem. Ja na przyklad do tej pory nie wiem jak je wykorzystac, ale na przyklad dach juz zdobi nowa ciezarowke, a plytki z podwozia (chyba 6x16 one sa, jeszcze nie wyjalem ich, ale to kwestia kilku dni) mam zamiar wcisnac jako podloge w kabinie.
A,ze za swojego dalem 150 zeta, to bez bolu go rozwalam i wykorzystuje co sie da i gdzie sie da :)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 275
Rejestracja: 2011-05-15, 19:47
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Hegemon78
Kontakt:

 

#29 Post autor: Hegemon »

Słyszałem, że necroposting w dziale "recenzje" jest dopuszczalny to pozwolę sobie choć raz coś naskrobać w temacie sprzed 5 lat. :)

Zestaw wczoraj trafił do mojej kolekcji. Kupiłem nowiutki, części w woreczkach itp. Mam tylko pytanie odnośnie opon. 4 duże opony wrzucane luzem całe są pokryte delikatnym białym proszkiem, albo jakimś nalotem. Na zdjęciach zrobionych przez Havoca widzę podobny nalot tylko w mniejszym stopniu. Czy to normalne? Próbowałem to zmyć ale nie daje się usunąć.


edit: P.S. Widząc ceny sprzed 5 lat nie wierzyłem, że uda mi się trafić ten zestaw jako nowy za 202 złote.
Ostatnio zmieniony 2012-11-30, 13:37 przez Hegemon, łącznie zmieniany 3 razy.
"Wiwat Krwawy Hegemon"

Moja kolekcja LEGO

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#30 Post autor: 3dom »

Hegemon pisze:Widząc ceny sprzed 5 lat nie wierzyłem, że uda mi się trafić ten zestaw jako nowy za 202 złote.
Miales szczescie, ze zestaw pojawil się na All między promocja Tesco a BOPem bo w innym wypadku licytowalbym wyzej ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ