8275 Motorized Bulldozer

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
rekrutacja

#46 Post autor: rekrutacja »

Sariel pisze:model alternatywny 8275
Jak wyglada model alternatywny 8275?

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#47 Post autor: smyk »

Potwierdzam, Sariel chciał głosować na Lego, niestety zapomnieli zgłosić jako kandydata 8275.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#48 Post autor: Sariel »

rekrutacja pisze:Jak wyglada model alternatywny 8275?
Takie małe gąsienicowe coś z podnoszonym chwytakiem.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2007-10-21, 19:48 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#49 Post autor: Pietruch »

smyk pisze:niestety zapomnieli zgłosić jako kandydata 8275.
A szkoda :D

Model alternatywny wygląda trochę ubogo, szkoda że nie chciało im się pomyśleć nad czymś ciekawszym. Ale jest jak jest, mi osobiście zestaw bardzo się podoba. A modelu alternatywnego i tak nie zbuduję bo mam na głowie duży projekt: Excavator CAT 365B L Series II :)
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#50 Post autor: Sariel »

Model alternatywny 8275 w akcji:

[youtube]http://youtube.com/watch?v=YWpjMndZcgI[/youtube]

Ma dwa podstawowe minusy: źle napięte, wiszące gąsienice, przez które jeździ głośno i wpada w wibracje, oraz chwytak który może i robi wrażenie konstrukcją (chwytanie i podnoszenie obsługuje jeden silnik) ale w praktyce złapać nim coś trudno. Szkoda, gdyby go trochę dopracować moglibyśmy sprzedawać takie urządzonka policji ;)

Awatar użytkownika
Hasky128
Posty: 122
Rejestracja: 2006-12-20, 23:25
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Hasky128

 

#51 Post autor: Hasky128 »

Dzięki życzliwości mojego brata (pozdrawiam serdecznie) stałem się szczęśliwym nabywcą zestawu 8275.
Czas składania: 4h 30m. (Dałoby radę trochę szybciej, ale pilnowałem rosołu i zapewniałem moją dziewczynę, że nie zostawię jej dla nowej zabawki:D)
Moje akumulatorki zagineły w akcji, więc do boju ruszyły paluszki powyciągane z wszelkich pilotów do TV. Na szczęście ominęły mnie problemy opisywane przez jednego z forumowiczów z mimowolnym skręcaniem podczas jazdy na wprost lub do tyłu. Prądu nie starczyło na długo i nie mogłem osiągnąć pełnej mocy, ale i tak model dawał radę poprzepychać parę rzeczy, to tu, to tam. Nie spodziewałem się wielkości modelu. Mierzyłem sobie miarką po biurku, jaki on niby duży miał być, ale to w najmniejszym stopniu nie ukazywało "byczości" pojazdu. No i oczywiście sam karton to gigant, którego nie mam gdzie postawić:)
To tyle na świeżo. Jutro kupię rześkie baterie i dopiero sobie poszaleje. Mam nadzieję, że w najbliższych dniach spadnie śnieg co bym wypróbował go w warunkach "arktycznych"

PS: To jest mój największy zestaw i na dodatek jest ona flagowym okrętem Technica roku 2007 :D
...

Awatar użytkownika
Saabotaz
Posty: 134
Rejestracja: 2006-07-10, 20:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#52 Post autor: Saabotaz »

Wszyscy mają buldożera, mam i ja :)

Wczoraj przyszedł bo stwierdziłem że święta są raz w roku i wypadałoby kupić coś sobie pod choinkę.
...Otworzyłem woreczki i wysypałem z nich całe zło jakie się tam znajdowało...

Pietruszka

#53 Post autor: Pietruszka »

Model alternatywny prezentuje się całkiem nieźle - niestety chwytek moim zdaniem nie spełnia swoich funkcji.

Dla zainteresowanych: Instrukcja Alternatywnego Modelu 8275 [PDF - 19,3 MB]
Ostatnio zmieniony 2007-11-18, 17:48 przez Pietruszka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#54 Post autor: Misterzumbi »

Nie wiem jak wy sie tym bawicie, ale ten co stoi w moim domu, jezdzil dotad po wszystkim i spychal wszystko co mialem pod reka z lisciami w ogrodzie na czele...
Ani nic sie nie popsulo, ani sie baterie nie wyczerpaly, ani gasienice nie spadaja, ani nic... Jezdzi po deskach, kafelkach, wykladzinie, trawie, parkiecie, ziemii, klockach, trelinkach, i po resztkach wlasnego kartonu...Czasem szybciej, czasem wolniej, jak mu sie chce. Ale wolno mu. W koncu to zabawka i zaloze sie ze 90% dzieci bedzie nim spychac co najwyzej klocki...
Aha, zadnych zrywow nie zauwazylem, na zadnej powierzchni...

Co do skomplikowanej budowy, Sariel, mysle ze jak by byl zbudowany ot tak, jak sie da, to trzy czwarte jego dokonan nie bylo by mozliwe, a wtedy byl by placz...wsrod fanow, ktorzy nie moga przestawiac mebli zabawka... Wedlug mnie Buldozer jest rewelacyjny. Moze nawet moj ulubiony Technic...Nie, traktor jest lepszy.
Ostatnio zmieniony 2007-11-19, 12:55 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#55 Post autor: Sariel »

Misterzumbi, nie mam zastrzeżeń co do działania buldka ani nie zarzucam że ma nieprzemyślaną konstrukcję. Zwracam po prostu uwagę na fakt, że np. zestaw 8421, większy i z większą liczbą funkcji, budowało się prościej i przyjemniej. Może taka specyfika wybranej maszyny (dźwig kontra buldożer), ale też nie przesadzajmy z "jego dokonaniami". 8275, choć go uwielbiam, ma banalny układ jezdny (2 silniki prawie bezpośrednio napędzające gąsienice, z czysto symbolicznym zawieszeniem) i resztę funkcji polęgających tak naprawdę na obracaniu worm screwa. Podoba mi się jak działa lemiesz, bardzo mi się podoba ruch zrywaka, ale konstrukcyjnie są banalne. Po prostu wydaje mi się nieusprawiedliwione że 8275 buduje się znacznie pokrętniej niż np. Supercara z jego zawieszeniem i skrzynią biegów. Ale to tylko takie moje zrzędzenie małego chłopca który chciałby żeby wszystko było idealnie, nie umiałbym wymyślić buldka lepiej niż szacowna firma Lego :)

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#56 Post autor: Misterzumbi »

Ja tego taz tak nie odebralem. Wedlug mnie budowa Buldozera jest dla zaawansowanego technicowca...no nudna (?). Wedlug mnie to znowu bardzo prosty model, ale nie wiem czy skladanie go to najprzyjemniejsza sprawa...Budowalem traktor technica i dla mnie to wieksza katorga... Jak zreszta cala linia Technic...

Nie mam zadnych ambicji technicowych, nie umiem sobie wyobrazic jak to czy tamto ma funkcjonowac, nie znam sie na zadnych przelozeniach, jak mam poloczyc dwie zebatki to szukam godzinami dwoch ktore da sie polaczyc... Moze dlatego nie zauwazam prostszych rozwiazan w modelach z tej Serii...
Ostatnio zmieniony 2007-11-19, 13:33 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#57 Post autor: Robson »

Misterzumbi pisze:Nie wiem jak wy sie tym bawicie,
Hmm ja chciałem żeby się poczuł w żywiole. Wiec zabrałem go do piasku porobiłem przeszkody wzniesienia itp. A on ledwo do pod górki podjeżdżał co chwila sie zawieszał na tym drapaku albo na spodzie. Gąsienice sie kreciły w miejscu jak chciałem coś przesunąć. Klocki spychać - oki piasek - nie
Pozdrawiam
PS moim zdaniem konstrukcja prosta 3h mi zajęło zbudowanie.
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#58 Post autor: Sariel »

On jest za lekki żeby mieć realistyczną przyczepność. Sorry, przeciętny czołg ma 40 ton i więcej, buldek ma kilogram z hakiem a gąsienice z grubsza takie same.
Co do konstrukcji - nie mówię że długo się buduje, tylko że mniej przejrzyście i przyjemnie niż inne duże zestawy Technic. Jak pisałem, kiedy się składa 8421 to od początku widać że tu będą koła, tam kabina itp. W przypadku buldka przez długi czas mamy do czynienia z jedną wielką bryłą o której trudno nawet powiedzieć gdzie ma przód.
Co nie zmienia faktu że zestaw fantastyczny :) Gdyby jeszcze Lego pomyślało o jakimś 'motorized mobile crane'... Misterzumbi, możesz tam podpytać kolegów z działu Technic? ;)

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#59 Post autor: Misterzumbi »

Nie... Samo podsuwanie mi pomyslow jest dla waszych idei, jakby to powiedziec...hmm...smiertelne? Nie wolno nam nic robic co nam osoby trzecie podsuna, ze wzgledow copyrightu... Wiem, napiszesz ze to ze tamto, nie bede chcial nic za to...Ale takie sa przepisy.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#60 Post autor: Sariel »

Nie, napiszę że przepraszam i nie było pytania :) Chociaż to musi być trochę męczące kiedy widzicie jakiś fajny MOC, i nie wolno Wam się ani trochę nim zainspirować.

ODPOWIEDZ