[MOC] Peterbilt 362

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

[MOC] Peterbilt 362

#1 Post autor: TiTo & Anakin »

Witam

Przedstawiam wam Peterbilta 362 63" BBC;). Relacji nie robiłem, ponieważ nie było na to czasu. Była to w sumie odbudowa tego samego modelu tylko w lepszej wersji ;) pare zmian tam zaszło ;) jak zmniejszenie wysokości kabiny ;)

Jakieś pytania ? prosze pisć

Pozdrawiamy :)

PhOtO

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=277938
Ostatnio zmieniony 2007-12-29, 10:19 przez TiTo & Anakin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#2 Post autor: smyk »

Nie podlega wątpliwości, że to konstrukcja wysokiej klasy. A jako, że się nie znam na ciężarówkach taj jak Wy, to się skupię na użytych technikach budowania.

Przede wszystkim rażą mnie "dziurki" z zaokrągleniach przodu. Za bardzo zwracają na siebie uwagę, a wcale nie powinno ich tam być. Druga sprawa, to wygładzenie dużych powierzchni typu dach, stopnie czy tunel. Byłoby korzystniej. Mocowanie drabinki sprawia wrażenie niedopracowanego. I tego typu szczegóły.

Ogólnie podoba mi się.

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#3 Post autor: TiTo & Anakin »

Postaram się wytłumaczyć jak tylko moge ;) Czyli tak, model nie jest dopracowany, ponieważ był robiony na ostatnią chwile gdyż zrezygnowaliśmy w ostatniej chwili ze Scanii Torpedo z powodu braku części i musieliśmy coś zrobić na szybko na zawody. Zaokraglenia z przodu zawsze takie stosuje bo inne moim zdaniem nie byłby dobre tez miałyby swoje wady (a tak na marginesie to innych nie mam narazie) Co do powierzchni dachu i tunelu to chodzi Ci o to zeby wyłożyć je z Tile ? jeżeli o to chodzi to masz racje :) ale tak dużą ilościach tile nie dysponuje :( narazie :D


Obrazek
Obrazek

czekoladowyboss

#4 Post autor: czekoladowyboss »

Moze trochę za mało gładki, ale study w tej skali naprawdę nie rażą. No i normalne podłużnice ramy, nie jakieś dziwne dziurkowane belki :) Tylne światła trochę dziwne.

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#5 Post autor: TiTo & Anakin »

Tak tak wiem :) światła dziwne :) bo robiłem je już jak moje oczy trzymały się na zapałkach ;) Jeszcze jedna taka uwaga kupiłem dużo nowych brików i niestety ich jakość jest fatalna :/ i one też troche psują wizualnie model.
Ostatnio zmieniony 2007-10-01, 21:02 przez TiTo & Anakin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#6 Post autor: Bricksley »

Może niektóre klocki nie są w najlepszym stanie, ale dobranie kolorów mnie się podoba. Szczególnie czerwone akcenty tu i tam. Czy planujecie jeszcze coś robić przy nim.
Pozdrawiam :)

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#7 Post autor: TiTo & Anakin »

Witam

Tak to prawda niektore klocki nie sa w dobrej kondycji, ale nie było ich poprostu w sklepie w którym robiliśmy zamówienie. Nie planujemy robić nic już przy tym modelu, rozbiórka i robimy kolejny model :)

PozdrawiamObrazek
Ostatnio zmieniony 2007-10-05, 15:59 przez TiTo & Anakin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#8 Post autor: Bricksley »

A możecie zdradzić co to za statuetka/puchar stoi obok ciężarówki, no i koniecznie które miejsce.
Pozdrawiam :)

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#9 Post autor: TiTo & Anakin »

Pewno :) Puchara za zajecie III miejsca w kategorii "Truck Constructor" Model Truck Mania

http://www.maj.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=155839 Tutaj masz zdjecia z impry

Pozdrawiam !

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#10 Post autor: Bricksley »

Gratuluję :)
TiTo & Anakin pisze:Nie planujemy robić nic już przy tym modelu, rozbiórka i robimy kolejny model
Mam nadzieję, że coś amerykańskiego ;)
Pozdrawiam :)

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#11 Post autor: TiTo & Anakin »

Niestety nie ;) Scania 141/111 LB ;)

ODPOWIEDZ