[MOC] [Steampunk] Wóz gaśniczy.

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

[MOC] [Steampunk] Wóz gaśniczy.

#1 Post autor: Jantin »

Obrazek
Brzydki. Prowizoryczny. Zawodny. Awaryjny. Ale tani. I stosunkowo lekki jak na swoją wielkość. I łatwy do naprawy, czasem nawet podczas akcji. A przede wszystkim zasłużony. To właśnie jemu (i jego załodze) liczni ludzie zawdzięczają życie, a niezliczeni - dach nad głową. Zwany czasem "cylindrowozem", lub "beczkowozem", jest najpopularniejszym pojazdem gaśniczym. Wyposażony tylko w to, co potrzeba: Napęd parowy, drewniane koła (bo lżejsze), pompa (taki mój pomysł z 2 tłokami. W rzeczywistości miałaby pewnie żenujące ciśnienie) i potężny baniak wody.
Dla oszczędności paliw i masy 1 silnik zasila i koła, i pompę. Nawet zębatka przenosząca ruch (to się jakoś nazywa, proszę o pomoc) jest ta sama. Ale zdejmowana...:
Odczepiamy od kół...
...i przyłaczamy do pompy.
Załogę tworzą ludzie z ulicy, zazwyczaj bezrobotni, lub pilnie potrzebujący pieniędzy (płaci się za każdą akcję, nie za czas pracy), po szybkim przeszkoleniu. Są wśród nich oczywiście zawodowcy, ale są w mniejszości.
Ruuuszamyyy w bóój...

A oto jak ten cyrk wygląda podczas działania (domek jest "kupny", bo nie miałem kiedy budować swojego):
Obrazek
Obrazek
A to moja zabawa z kontrolowanym ruszaniem aparatem. Powiedzcie czy Wam pasuje, i co mogę tu poprawić:
Obrazek

Jeszcze wypadałoby walnąć linkę do galerii: Oto ona. (jeszcze nieocenzurowany)

I teraz czekam na komentarze i im podobne, i wracam do budowania kontrabandy :wink:
Ostatnio zmieniony 2007-12-29, 11:53 przez Jantin, łącznie zmieniany 1 raz.

Two-Faced

#2 Post autor: Two-Faced »

Widzę że wata to ostatni krzyk mody :P Wóz całkiem spoko. Wygląda jak niedbały pomysł szalonego wynalazcy - to naprawianie w trakcie akcji :P. Konstrukcja na pewno użyteczna, lecz zmysłów estetycznych nie zaspokaja :P Wąż jest też ciut za krótki. Zabawny klimat steampunkowy z mnogością trybików i kół zębatych sprawia przyzwoite wrażenie, jednak moim zdaniem przydałaby się jakaś obudowa estetyczna.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#3 Post autor: Ciamek »

Pomysł ciekawy, ale:
- trochę mógłby być węższy w przedniej części
- za bardzo pstrokate te kolorowe zębatki
- zamiast szarych tile (teraz wygląda jak posadzka : o) ) można by dać jakieś brązowe
- zastanawiam się jak on skręca : o)

Pompa jest super.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#4 Post autor: Jantin »

Ciamek pisze:- zastanawiam się jak on skręca : o)
Z przodu jest "ster".

ODPOWIEDZ