[MOC] Recycle Truck - wersja 2008 :)

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

[MOC] Recycle Truck - wersja 2008 :)

#1 Post autor: M_longer »

Oto moja pierwsza konstrukcja opublikowana na tym forum, która nie jest wirtualna ;)
Obrazek
Jest to moja wersja zestawu 6668, którą zbudowałem (głównie) przy użyciu elementów z tegorocznej śmieciarki 7991. Wykorzystuje do wciągania kontenera to samo ramię, co oryginał:
Obrazek Obrazek
Na początku chciałem zrobić hakowca trzyosiowego, jednak nie miałem pomysłu na zrobienie dłuższego ramienia. Cóż, trzeba czekać aż LEGO wypuści nową wersję 6668 ;)
Zdjęcia:
1 2 3 4 5 6 7
EDIT:
No tak, zapomniałem o cenzurze... Teraz powinno działać.
Ostatnio zmieniony 2007-12-29, 12:12 przez M_longer, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#2 Post autor: Kubrick »

Prosze, deeplinki do zdjec daj...
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Mistrz seller

#3 Post autor: Mistrz seller »

Fajny pomysł z "odświeżoną" wersją starego zestawu. MOC bardzo fajny. Moim zdaniem tego typu mechanizm ze starego Town wygląda lepiej niż obecne robione z lego technic. moim zdaniem 9/10

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#4 Post autor: Kubrick »

Pamietam,jak kiedys tez cos takiego zrobilem, tez zainspirowany 6668. Mialem jako sciage jedynie katalog, w ktorym bylo jedno jedyne zdjecie tego hakowca i go odtworzylem na tyle, na ile sie dalo. Moim zdaniem to byl jeden z fajniejszych, bo i z funkcjonalniejszych zestawow system, co bardzo podnosi moja ocene tego MOCa.
Bardzo ladnie zrobiony, wszystko uporzadkowane, wygladzone, ladne szczegoly... Za wzbudzenie nostalgii w zwiazku ze wspomnieniem jednego z nielicznych zestawow system,ktore chcialem miec, a do tego nigdy go nie zdobylem, dostajesz 11/10 ode mnie (nawet mimo tego, ze wyciagarka chyba z przeszczepu jakas kradziona tam jest wsadzona, ale widac, ze MPO tez oszczedza na czesciach :P )
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#5 Post autor: M_longer »

Niestety, oryginalna wyciągarka siedzi cały czas w moim 6668... Który stoi na honorowym miejscu na monitorze. I się kurzy ;). Pamiętam, że jak tylko zobaczyłem ten zestaw to od razu chciałem go mieć. Dopiero niedawno udało mi sie dostać go na Allegro. Za cztery dychy :)
A w pomarańczowej wersji siedzi DRUGIE ramię od 6668. Kupiłem je razem z drobnicą na Allegro i postanowiłem wykorzystać :)
Tak przy okazji, taki hakowiec pojawił się jeszcze tylko w JEDNYM zestawie. Mam na myśli 4564.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#6 Post autor: Bricksley »

Byłby super gdyby linka i gumka były oryginalne :) Taka wersja całkiem fajnie wygląda, ale ten wystający kontener... Ogólnie dobry MOC :)

Jako Technic'owiec wolę coś takiego http://www.telepresence.strath.ac.uk/je ... oklift.htm ;)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#7 Post autor: M_longer »

Karol pisze:ale ten wystający kontener...
Jak napisałem wyżej w planach była wersja trzyosiowa (z większym, tzn. dłuższym kontenerem). Niestety byłem ograniczony ramieniem z 6668... Ale jeśli masz pomysł na dłuższe i rozsuwane ramię to zamieniam się w słuch :)

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#8 Post autor: Kubrick »

Karol pisze:ale ten wystający kontener...
Mi to na przyklad nie przeszkadza, bo kontenery sa rozne. Mysle,ze wersja 2-osiowa jest tu bardzo fajna i nie ma sensu dorabiac jeszcze jednej osi, bo po prostu model ma swoj urok taki,jaki jest i w tej konfiguracji podwozia wyglada bardzo fajnie i sympatycznie.
Tak swoja droga, to bym sie tylko uczepil tego, ze ta lopata moglaby powedrowac w inne miejsce, albo wisiec poziomo zaraz pod kontenerem, to by wygladala jakos tak ciekawiej. Ale to tylkotyle czepialstwa z mojej strony,bo poza tym szczegolem nie widze nic zlego :) (no jeszcze ta wyciagarka, ale przymykam oko, bo to ciezko dostac pomaranczowe :P )
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

damman

#9 Post autor: damman »

Bardzo fajny Bramowiec, podoba mi się, niewiem czemu, ale jeszcze nie widziałem Bramowca Lego...

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#10 Post autor: M_longer »

damman pisze:Bardzo fajny Bramowiec
Eee, dziękuję ;)
Ale moja ciężarówka to hakowiec :)
Bramowce wyglądają tak:
Obrazek

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#11 Post autor: Kubrick »

damman pisze:ale jeszcze nie widziałem Bramowca Lego...
pierwszy z brzegu bramowiec dmaca: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=136802 :)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

ODPOWIEDZ