[MOC] Scania M

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
krzysiek788

[MOC] Scania M

#1 Post autor: krzysiek788 »

Chce wam przedstawic mój pierwszy model który publikuje na tym forum jest to scania M który robilłe z moim kolegą z klasy Grześkiem J.Bardzo mu dziekuje za pomoc a teraz prosze o skomentowanie i propozycie poprwek oraz ocene mojego i Grześka dzieła.
Załączniki
Przepraszam za jakos zdjec postaram sie o lepsze.
Przepraszam za jakos zdjec postaram sie o lepsze.
scaniam.PNG
Ostatnio zmieniony 2007-12-29, 10:17 przez krzysiek788, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
trubal
Posty: 299
Rejestracja: 2007-06-13, 14:50
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: trubal
Kontakt:

 

#2 Post autor: trubal »

Pierwsze co mi się rzuca w oczy to zdecydowanie za małe kółka, poza tym te kołpaki na przednich kołach, wiem co chciałeś osiągnąć, ale do tego musiałoby być coś mniejszego, lub większe felgi. To co dodatkowo mnie uderza to drzwi, których nie ma :P oraz boczne zderzaki, mogłes je zrobić studless i dodatkowo np. lekko zaokrąglić, choc to już jest szczegół.
Podoba mi się pomysł na klamki.
"I got a bad feeling about this..."

Mój sklep BL:
www.brickbox.prv.pl

krzysiek788

#3 Post autor: krzysiek788 »

Teraz trochę bawiłem sie z moją scania kombionowałem z otwieranymi drzwiami nie wychodziło, wiec zabrałem się za zabudowę owej scani ale tez nie wychodizło a próbowałem zrobic BDF-a. Teraz zrobię najprosztą naczepę z plandeka i na tym na razie zakończę moją budowę.

O to moja galeria http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=274992

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#4 Post autor: TiTo & Anakin »

Moze nie za małe koła ale za duża kabina :) To jest scania 3 generacji Stremline czy zwykła 3 ? mi sie zdaje pod mieszanke jakaś;) i tylnie nadkola są jak w USA :) moze dopracuj lepiej przednie światła troche

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2007-09-25, 15:10 przez TiTo & Anakin, łącznie zmieniany 1 raz.

krzysiek788

#5 Post autor: krzysiek788 »

http://www.paidemek.ee/public/files/Scania.jpg - ten grill robiłem ale wiem trochę nie wyszedł, kabiny nie pomniejsze bo robiłem mniejsza i to wychodzi tragicznie. Lepiej wygląda tak i ,,wmawiam sobie,, ze koła są na megach. Dzieki za komencik a na inne koła mnie po prostu nie stac. Zawsze marzyłem o 20x30 lub 24x43 ale 17 zł za 1 koło trochę za dużo jak dla mnie!!!
Ostatnio zmieniony 2007-09-25, 16:58 przez krzysiek788, łącznie zmieniany 1 raz.

tonsilos
Posty: 36
Rejestracja: 2007-09-01, 23:33
Lokalizacja: Przyszowa

#6 Post autor: tonsilos »

No po poprawkach wygłada nieźle Lecz wydaje mi się troszkę za długa... alemoże mi się wydaje i tylko na fotkach tak wygląda bo raczej tir powinien być krótszy. Ogólnie mi się podoba. Życzę dalszych sukcesów Pozdrawiam

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#7 Post autor: TiTo & Anakin »

Nie TIR tylko Cieżarówka.

krecik333

taka sama skala

#8 Post autor: krecik333 »

Ja tworze modele w tej samej skali czyli 1:15 skala jak dla mnie zależy od kółek głównie. Ma takie same w modelach ale moje kabiny i części nadwozia są dużo mniejsze o wiele niższe przede wszystkim. wiem że w takiej skali trudno ująć szczegóły ale to ważne by model wyglądał realistycznie (zdjęcia modeli na www.madontrucks.oz.pl). Jednak ciężarówka którą zbudowałeś jak dla mnie zachowała ducha "Scani" i pomimo tych kółek i małej wyraźności zdjęcia prezentuje się całkiem nieźle.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#9 Post autor: Maciej Drwięga »

Jeszcze jeden odgrzany temat a polecisz z hukiem. Tak, wiemy że budujesz i znamy już adres strony. Powiedz, co Twoja wypowiedź wnosi do tego tematu, oprócz reklamy Twojej strony ?
Ostatnio zmieniony 2007-11-04, 08:17 przez Maciej Drwięga, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

ODPOWIEDZ