[MOC] Sigurd und Brunhilda

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Pepin Krootki
Posty: 218
Rejestracja: 2006-06-22, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: PepinKrootki

 

[MOC] Sigurd und Brunhilda

#1 Post autor: Pepin Krootki »

Kolejny klockowy wytwór na CCC V. Zgłoszę do kategorii Legend. MOC opiera się na scenie z tetralogii Wagnera, który to z kolei opiera się na legendach Nordyckich. Zygfryd ( tudzież Sigurd ) jest głównym bohaterem Pieśni o Nibelungach. Sytuacja przedstawia naszego herosa w trakcie uwalniania najpiękniejszej walkirii - Brunhildy. Niewiasta została uśpiona przez Odyna ponieważ ingerowała w sprawy śmiertelników bez jego wiedzy. Jedynie prawdziwa miłość mogła przełamać czar zaklętych płomieni. Zygfryd uwolnił Brunhildę, ożenił się z nią i żyli długo i szczęśliwie.
Co najmniej dwa miejsca były wymieniane jako więzienie dziewoji. Wzgórze i ruiny zamku. Postanowiłem pogodzić obie wersje i umieściłem ją w ruinach zamku na wzgórzu. O samej budowli nie ma się co rozpisywać. Nie jest zbyt skomplikowana. Z założenia miał być to teren niepokryty zielenią. Jednak te krzaczory są jakimś urozmaiceniem. Na dole jest widoczna żabka a w samych ruinach zagościły nietoperze.

Hop
SIUP
BĘC

PS. I znów przy zdjęciach pomagał mi nieoceniony Ciamek.
Ostatnio zmieniony 2007-12-29, 11:34 przez Pepin Krootki, łącznie zmieniany 1 raz.
tu byłem - Pepin

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#2 Post autor: pit »

Prawdę powiedziawszy nie widać, że to wzgórze, za to ruiny niezłe.
Zamieniłbym kolejność zdjęć.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#3 Post autor: KUKUS »

Moc wyszedł bardzo ciekawie, Podobają mi się zwłaszcza te ruiny. Widać, że się napracowałeś. Popękane mury, leżąca beczka, figury rycerzy... MOC można wykorzystać również w jakiejś scenie batalistycznej (uniwersalność w zastosowaniu). Pomysł z nietoperzami też jest całkiem niezły. Także to wypływające źródło...

... możesz trochę wygładzić podłogę. Porób trochę więcej zdjęć. Obok tej figurki z brodą na 2-gim klocku umieściłbym same nogi minifiga. Dodałbym też trochę Plant Bush'ów (ale pomysł z Plant Brick'ami nie był zły). Ewentualnie jakąś ułamaną bramę...

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#4 Post autor: lugomina »

Interesujacy temat. Tylko skoro to Walkiria to szkoda, ze nie bardziej uzbrojona :)
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
Pepin Krootki
Posty: 218
Rejestracja: 2006-06-22, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: PepinKrootki

 

#5 Post autor: Pepin Krootki »

KUKUS pisze:Obok tej figurki z brodą na 2-gim klocku umieściłbym same nogi minifiga.

Tak...też na to wpadłem już po rozebraniu ruin :).
lugomina pisze:Tylko skoro to Walkiria to szkoda, ze nie bardziej uzbrojona
Walkirie nie zawsze były przedstawianie w zbroji i na skrzydlatym koniu. Często też były ukazywane jako piękne niewiasty ubrane w zwiewne szaty.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Walkirie
tu byłem - Pepin

ODPOWIEDZ