[MOC] Mały Smok Nieumarłych

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

[MOC] Mały Smok Nieumarłych

#1 Post autor: KUKUS »

Witam!
Wczoraj bawiąc się klockami Lego nie miałem kompletnie pojęcia co zbudować. Pomyślałem, żeby skompletować wszystkie kości typu "łapki". Dlatego też smok powstał eksperymentalnie. Przyznam, że miałem dużo radości, budując potwora :) Budowla jest trochę niebezpieczna, bowiem klocki łatwo mogą się złamać (chociaż mi się to na szczęście nie zdarzyło). Życzę miłego oglądania :)

Oto smok. Wskrzeszona, półżywa bestia, posiada kręgosłup, kości połączone z resztką mięśni i skóry. Potwór, kiedy był jeszcze żywy, należał do rzadkiego gatunku czarnych smoków lawowych Vaccinium dragonus...

Obrazek

Obrazek

Biedaczek jest nękany przez nieustanne ataki śmiertelników. Jednak, jak do tej pory, smok traktuje to jako darmowy obiad. Najpierw podpala zbroję delikwenta (to nic, że się najpierw obroni, bowiem ze wzrostem czasu temperatura tarczy wzrasta dość szybko).

Obrazek

Dlaczego smok jest częstym celem ataków?? No cóż, wśród ludzi krąży legenda, że kto posiądzie oczy smoka, stanie się nieśmiertelny i przechwyci jego moc. Ale czy to jest prawda, tego i ja, sam autor, nawet nie wiem :P

Śniadanko :

Obrazek

"mniam, mniam!..." - pomyślał smok i odleciał.

Dodatkowe zdjęcia smoka:

Obrazek

Zdjęcia po lekkiej edycji smoka:

Obrazek

Obrazek

więcej zdjęć w GALERII

Model Alternatywny- Wężowy smok:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2007-12-29, 11:27 przez KUKUS, łącznie zmieniany 3 razy.

Darth Sion

#2 Post autor: Darth Sion »

Hej bardzo mi się podoba :)
Tylko zdjęcia jakieś ciemne...
Ciekawa ta scenka, fajnie ci wyszły te ognie rozbryzgujące się o tarczę.
A model alternatywny wydaje mi się ładniejszy :D

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#3 Post autor: Bobofrutx »

Fajny smok :D Ten ogon mnie martwi, czy klocki tworzące go nie sa za bardzo opciażone? I całkiem fajna chistoryjka :) Wszamał biednego wikinga :P
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Tea

#4 Post autor: Tea »

A mi sie nie podoba... Kiedy przeczytałem tytuł tematu spodziewałem się czegoś takiego jak MOC Buildera.
Twój wytór jest jakiś taki za kolorowy i ...Brzydki . Mógłbyś poprawić w jakiś sposób
głowę / łeb smoka, i ujednolicić kolory. Z poprzednikiem zgodze się tylko w jednej sprawie - drugi smok wygląda ładniej. Wiking musi być silny, w końcu taki strumień ognia musi nieźle napierać na tarczę ;] .

Frax

#5 Post autor: Frax »

Bardzo fajny pomysł na zrobienie smoka, tylko pierwsza wersja IMO zdecydowanie zbyt kolorowa. Zdjęcia rzeczywiście trochę ciemne i te pierwsze bardzo żółte, ale widać o co chodzi, a to najważniejsze. Dlaczego ten smok je kościotrupa??

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#6 Post autor: KUKUS »

Dlaczego ten smok je kościotrupa??

... no właściwie pozbywa się tego, czego się nie da zjeść :P (myślę tu o szczątkach wikinga)

... jeżeli chodzi o kolory, to rzeczywiście, wydaje się trochę zbyt kolorowy, ale to nie takie proste znaleźć odpowiednie klocki- muszę teraz swoją skrzynię posegregować...
Ten ogon mnie martwi, czy klocki tworzące go nie sa za bardzo opciażone?
... spokojnie, ogon się dobrze trzyma, starałem się dodawać w miarę możliwości lekkie elementy :)
Wszamał biednego wikinga :P
Przynajmniej nie będzie mieć niedyspozycji żołądkowych- w końcu to smok nieumarłych
Kiedy przeczytałem tytuł tematu spodziewałem się czegoś takiego jak MOC Buildera.
... z tą małą różnicą, że Piotrek Builder ładnie buduje, a ja nie za bardzo :P
Ostatnio zmieniony 2007-12-23, 17:14 przez KUKUS, łącznie zmieniany 5 razy.

crises

#7 Post autor: crises »

Podoba mi się patent na ogon, ale szkoda że na końcu ma "skrzydło". Trochę to mylące. Kolorystykę pomijam, bo chwilowo mam daltonizm, a poza tym rozumiem brak klocków. Usunąłbym grila z nosa i trochę dopracował stopy. Powinien mieć jakieś pazury. Spróbuj ogienki połączyć "na przemian", jeden płasko, drugi na sztorc i trochę je poskręcać. Myślę, że da to fajny efekt. Ogólnie: trochę dopracowania szczegółów i może być z tego fajna scenka.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#8 Post autor: pitrek02 »

KUKUS pisze:... z tą małą różnicą, że Piotrek Builder ładnie buduje, a ja nie za bardzo :P
:) Dzięki. Ty też ładnie budujesz, czego dowodem jest Twoja najnowsza praca.
Smokuś bardzo przypadł mi do gustu. Ciekawie rozwiązałeś ogonek tego potworka.
Mordkę ma natomiast taką kanciastą. Postaraj się trochę bardziej ją ,,wyprofilować”.

PS: Jakby co, to służę pomocą (PW lub GG). ;)
Ostatnio zmieniony 2007-12-23, 21:19 przez pitrek02, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

Re: Mały Smok Nieumarłych

#9 Post autor: lugomina »

KUKUS pisze:Witam!
Oto smok. Wskrzeszona, półżywa bestia, posiada kręgosłup, kości połączone z resztką mięśni i skóry.
Bardzo sympatyczny smok. Podobaja mi sie jego biale rogi a kwadratowa mordka ma swój czar. Lubie tez jak tak skromnie sklada skrzydelka na ziemi (pierwsze zdjecie po lekkiej edycja).
I gratuluje wreszcie budowania z Lego, nie z papieru ;) Ciesze sie, ze smok Ci sprawil radosc.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#10 Post autor: KUKUS »

I gratuluje wreszcie budowania z Lego, nie z papieru ;) Ciesze sie, ze smok Ci sprawil radosc.
... i ja się cieszę, że się cieszysz :) co do modeli z papieru- to nie zrezygnowałem, to jest silniejsze ode mnie... słyszałem natomiast, że papier i materiały dodatkowe można swobodnie umieszczać przy minifigach. Może niedługo zbuduję jakiegoś takiego minifiga :)

... co do smoka: poprawiłem trochę głowę, rolę przednich łap spełniają skrzydła, zaś tylne pozostawiłem. Jeszcze będę pracował nad smokiem, a zwłaszcza nad jego głową- oto kolejne kilka zdjęć, które dzisiaj zrobiłem:

zamknięta paszcza smoka:

Obrazek

otwarta paszcza smoka:

Obrazek

Widok ogólny modelu:

Obrazek

Porównanie wielkościowe pomiędzy smokiem i standardowym minifigiem:

Obrazek


... więcej zdjęć znajdziecie w galerii. Dzięki za dotychczasowe i czekam na następne komentarze.
Ostatnio zmieniony 2007-12-26, 18:50 przez KUKUS, łącznie zmieniany 3 razy.

ODPOWIEDZ