[MOC] Górska kapliczka

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

[MOC] Górska kapliczka

#1 Post autor: Iskra »

Niektórzy z Was już widzieli te zdjęcia, ale postanowiłam oficjalnie zaprezentować moją druga pracę na CCC. Powstała jeszcze latem i szczerze mówiąc nie jestem z niej jakoś szczególnie zadowolona, ale jako że nie udało mi się skończyć nic innego, zgłosiłam do kategorii Miscellaneous. Chętnie poznam wasze opinie.

Niewielka kapliczka gdzies wsrod gór. Dziewczęta z pobliskiej wioski codziennie przynoszą na ołtarz świeże kwiaty. W niedzielę z odległego o kilka godzin marszu klasztoru do kaplicy przybywa mnich, aby odprawić mszę i udzielić mieszkańcom wioski komunii. Nieopodal wartkim nurtem przepływa strumień. Wysoko na skałach zagnieździł się jakiś potężny ptak.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2008-01-02, 18:39 przez Iskra, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
trubal
Posty: 299
Rejestracja: 2007-06-13, 14:50
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: trubal
Kontakt:

 

#2 Post autor: trubal »

mi się podoba, choć przyznaję że sprawia wrażenie niedokończonej:)
Może spróbuj dołożyć śnieg? zbuduj sanie i pokaż wysiadających "państwa" śpieszącyh na mszę? coś na kształt Kmicica... Kształt kapliczki, ładny, tradycyjny, ale troche tam za mało życia, coś mi sie wydaje
"I got a bad feeling about this..."

Mój sklep BL:
www.brickbox.prv.pl

Two-Faced

#3 Post autor: Two-Faced »

MOC całkiem zgrabny - jest trochę życia, wprawdzie powolnego, ale górale już takie tempo mają - góry skłaniają do refleksji. Ptak ma fajne gniazdo ale sam wygląda... za potężnie :D Strumyczek z mostkiem very nice. Ah te trans-serki :D

W oczy rzucają mi się ładnie obudowane z zewnątrz okna i portal. Kapliczka bez studów przyjemnie kontrastuje z chropowatymi górami.

Mogłabyś tutaj wpleść historię Janosika :P

Fistach

#4 Post autor: Fistach »

Nie wiem czy śnieg to dobry pomysł zważywszy na to, że kapliczka jest biała.

Bardzo podoba mi się wodospad i mostek. Nie wiem czy pan w strumieniu coś złowi ale trzymam kciuki;)

Czuję lekki niedosyt na skałach - żadnego minifigowego życia tam nie ma. Może jakąś kosodrzewinę dodać?

Ale MOC bardzo fajny i cieszę się, że go pokazałaś pomimo tego, że uważasz że jest nieskończony. Spróboj za rok coś w tych klimatach zrobić. Zdoświadczeniem, które teraz zebrałaś na pewno wyjdzie coś jeszcze lepszego bo przecież tego moca nie można nazwać nieudanym!

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#5 Post autor: zgrredek »

Scenka ładna i ładnie rozplanowana. Ładny strumyk z mostkiem, skały i wnętrze. Razi mnie tylko płaski dach, zwłaszcza w górach, gdzie śniegu jest więcej. No i krzyż powinien chyba być na szczycie wieżyczki.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#6 Post autor: KUKUS »

Sympatyczny, ładnie prezentujący się MOC. Pomysł z kapliczką był bardzo fajny. Według mnie jednak sam budynek jest trochę za szeroki przy wejściu (trochę bym urozmaicił). Ptak trochę za duży... No i trochę szczyt wieżyczki mi jakoś nie pasuje.

... Super ci wyszły góry. Są świetne! Skąd bierzesz tyle klocków?? Generalnie krajobraz też niczego sobie. Bardzo podobają mi się witraże w kapliczce oraz mostek :)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#7 Post autor: V1 »

Bardzo mi się podoba ogólny układ scenki - jest na niej dużo, a jednocześnie jest do pokazania jednym zdjęciem, krajobraz, i spokojny, optymistyczny klimat.
Ładny strumyczek i mostek. I pionowe wybrzuszenia dookoła okien. (nie ma to jak fachowa terminologia).
Kościół jest ładny (super że biały), ale brakuje mu wykończenia dachu.
I dwie rzeczy o których już pisałem - ksiądz zaraz przywali dziadkowi ciastkiem, a ptaszysko zgodnie z teorią ewolucji wydaje się być przodkiem odrzutowca.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#8 Post autor: Iskra »

Dzięki za uwagi. Zdaję sobie sprawę z tego,że przydałoby się wnieść wiele poprawek, ale kapliczka już od dawna nie istnieje, więc nie mam takiej mozliwosci.
KUKUS pisze:... Super ci wyszły góry. Są świetne! Skąd bierzesz tyle klocków??
Dziękuję. A klocków wbrew pozorom wcale duzo tam nie ma, przynajmniej szarych. Góry są w 'naturalnym' kolorze tylko z zewnątrz. ;)

ODPOWIEDZ