[MOC] DAF 55 series skip loader

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

[MOC] DAF 55 series skip loader

#1 Post autor: makorol »

DAF 55 series skip loader

Obrazek

Przedstawiam Wam mojego najnowszego MOCa. Dlaczego akurat DAF ? Głównie ze względu na to, że kabina jest z przodu płaska, i ogólnie jest łatwa do zrobienia. Miał być IVECO, ale jest już taki skip loader na BSie, więc znalazłem DAFa. Model nie jest dokładnie odwzorowany, ale da się rozpoznac. To, co mi się najbardziej podoba w wyglądzie to lusterka

Budowalem go ok. tygodnia. Na święta dostałem driving ringi i chcialem je wykorzystać. Ta ciężarówka ma blokadę dyferencjału i dwu-biegową skrzynię biegów rozdzielającą napęd na opuszczanie podpór i wyładowywanie kontenera. Te funkcje napędza przezroczysta kostka.
Do skrętu użyłem 71427, a do napędu przezroczystego.
Galeria: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=292526
Kilka zdjęć na zachętę:
http://www.brickshelf.com/gallery/makor ... g_3278.jpg
http://www.brickshelf.com/gallery/makor ... g_3291.jpg
http://www.brickshelf.com/gallery/makor ... g_3293.jpg
http://www.brickshelf.com/gallery/makor ... g_3298.jpg

FILMIK :
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gOI36o_UJqw[/youtube]

Z góry dzięki za komentarze
Ostatnio zmieniony 2007-12-31, 14:18 przez makorol, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#2 Post autor: smyk »

Podoba mi się kompaktowość tej konstrukcji. Za to zdjęcia trochę za duże.
Ostatnio zmieniony 2007-12-30, 20:53 przez smyk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#3 Post autor: Kubrick »

Nie wiem jak tam upchnales te wszystkie silniki stary, ale Cie szczerze podziwiam. Niestety, jakis niedobry ktos zarabal emotki inie mam jak zwizualizowac tego,jak mi sie japa cieszy do tego modelu.
Model jest ewidentnie w Twoim stylu,jak zobaczylem miniaturke na BS, od razu wiedzialem, ze to bedzie pewnie Twoje dzielo.
Technicznie doskonaly :D
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#4 Post autor: Sariel »

Bardzo ładny, funkcjonalny MOC, podoba mi się jak wykorzystałeś łańcuchy, dach prosi się o jakieś urozmaicenie, ale tak tylko marudzę :) Dopiero oglądając Twój film zdałem sobie sprawę jakie stare silniki są głośne w porównaniu z nowymi...
Czekam kiedy zaczniesz wyposażać swoje MOCe w zawieszenie! :)

Klomb

#5 Post autor: Klomb »

Bardzo fajny, ale czy kontener nie powinien opuszczać się ciut wolniej? :)

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#6 Post autor: aro_kal »

No śliczne. Wspaniała kabina (tego zwykle najbardziej zazdroszczę bo sam tak nie umiem) i pięknie toto jeździ. Bardzo cudny model.

Ale okazuje się, że z moją wiarą coś nie tak. Jakoś nie potrafię uwierzyć, że trzynastolatek jest aż tak genialny. Zgrabnie montujesz filmiki pokazujące działanie mechaniki pojazdu, która tez jest porządnie skomplikowana. Nie chcę byś mi pokazywał swoje zdjęcia bo co to za problem dać fotografię z wizerunkiem kogokolwiek.

Zrozum moje wątpliwości, albo po prostu jesteś genialnym trzynastolatkiem (przez co czuję zazdrość, że jesteś dwa razy młodszy, a aż dwa razy lepszy) lub niestety małym kłamczuszkiem (tylko motywów nie znajduję).

Co nie zmienia faktu, że budujesz jak mistrz. :-)

Zwróć uwagę, że jeśli wszystko jest w porządku z Twoją prawdomównością, to moja wypowiedź to same komplementy pod Twoim adresem. A nawet gdybyś coś chachmęcił ze swoim wiekiem, to ja mam to w nosie, bo budowle Twoje są bardzo ładne.
Ostatnio zmieniony 2007-12-30, 21:56 przez aro_kal, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#7 Post autor: Kubrick »

aro_kal pisze:Jakoś nie potrafię uwierzyć, że trzynastolatek jest aż tak genialny.
Wg. portalu www.nasza-klasa.pl , Makorol faktycznie ma 13 lat ;) Aro, sprawdz sam :)
Fakt, filmy sa podejrzanie dobre ;P
Ale liczy sie model, zdjecia nie zawsze robi sie samemu, mi tez niektore modele fotografowal Szarikm.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Antek
Posty: 82
Rejestracja: 2007-07-19, 14:56
Lokalizacja: Sieradz

#8 Post autor: Antek »

Bardzo schludnie, najbardziej podoba mi się "grill" i przednia część kabiny, ale lusterka też są git :) .
jedyne, do czego mogę się doczepić to kogut, który moim zdaniem jest za mały, a co do wieku to własnym oczom nie wierzę, oby tak dalej ;].

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#9 Post autor: V1 »

Aro, odrzuć podejrzenia, weź pod uwagę, że jeszcze nasi starzy w wieku 20-30 lat nie mieli pojęcia co to klocki Lego, czy komputer. (dzisiejsi trzydziestoparolatkowie zresztą o 'komputerze' też usłyszeli dopiero w wieku lat kilkunastu, na jakże znamienitym przykładzie ZX81, Spectrum, i reszty). Makorol od początku wychowuje się z kompem, (i klockami, w ilości i jakości przekraczającej np. moje wszelkie marzenia z dzieciństwa), więc ma wszelkie warunki, żeby sobie od najmłodszych lat doskonale z tym radzić. Takie pokolenie, taka kolej rzeczy. Chwała mu, że z tego umiejętnie korzysta.
Mój syn miał 4 lata, (albo nawet jeszcze przed urodzinami), jak potrafił sam skończyć przygodówkę - Putt-Putt'a (Paradę i Księżyc) (ktoś kojarzy w ogóle te gry? dla mnie to wciąż bomba i sam lubię poklikać na wszystko dookoła :)


Żeby było na temat, (bo ta pierwsza sprawa wydała mi się ważniejsza):
Makorol - sam samochód jest ogólnie zgrabny. Fajnie że ma tyle funkcji, szczególnie mi się podoba przełączanie między podporami a wysięgnikiem. Bardzo mi się podoba sposób w jaki to wszystko działa. Ale nie podoba mi się nie pasująca do skali ciężarówki zabudowa: maleńki kontener i ramię, które wydaje mi się za za wąskie.
Jeszcze gdybyś oprócz tego smutnego kogucika na dachu dał coś więcej np. klapę wywietrznika, światła obrysowe, wycieraczki, chlapacze, to by było rewelacyjnie.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Aurimax
VIP
Posty: 255
Rejestracja: 2005-02-14, 21:12
Lokalizacja: Nowy Sącz
brickshelf: Aurimax
Kontakt:

 

#10 Post autor: Aurimax »

V1 pisze:oprócz tego smutnego kogucika na dachu dał coś więcej
Zaiste też to zauważyłem, tylko nie umiałbym tego tak ładnie nazwać .

A o modelu .

MASZ MÓJ GŁOS jako moc grudnia !

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#11 Post autor: makorol »

aro_kal pisze:Jakoś nie potrafię uwierzyć, że trzynastolatek jest aż tak genialny
Nie chcę się chwalić, ale nie tylko w lego :) Gram też na gitarze i zdobywam 1 miejsca na międzynarodowych konkursach, poza tym średnia 5.8 :) Dobra dosyć tego chwalenia się.
Możecie mi wierzyć, że mam 13 lat. Możecie mnie zobaczyć na naszej-klasie (Kubrick skąd wiedziałeś,że to ja?).
V1 pisze:Jeszcze gdybyś oprócz tego smutnego kogucika na dachu dał coś więcej
Popróbuję coś i jak zmienię to pokaże.
Kubrick pisze:Fakt, filmy sa podejrzanie dobre ;P
Hmn..Prosta obróbka w Windows Movie Maker. Nauczyłem się obsługi w 10 min. To naprawdę proste. A zdjęcia robię sam. Nie wiem czy są dobre, ale staram sie robić je coraz lepiej.
aro_kal pisze: budujesz jak mistrz. :-)
V1 pisze:sam samochód jest ogólnie zgrabny
Astrzalkowski pisze:oby tak dalej ;].
Sariel pisze:Bardzo ładny, funkcjonalny MOC
Kubrick pisze:Technicznie doskonaly :D
Dzięki !
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#12 Post autor: makorol »

Małe zmiany:
Wycieraczki : http://www.brickshelf.com/gallery/makor ... g_3351.jpg
Dach: http://www.brickshelf.com/gallery/makor ... g_3352.jpg
Zbiorniczek (nie wiem czego, ale podoba mi się): http://www.brickshelf.com/gallery/makor ... g_3355.jpg
Całośc: http://www.brickshelf.com/gallery/makor ... g_3358.jpg

A tak wyglądł DAF po staranowaniu przez jamnika:
Obrazek
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#13 Post autor: pitrek02 »

makorol pisze:Nie chcę się chwalić, ale nie tylko w lego :) Gram też na gitarze i zdobywam 1 miejsca na międzynarodowych konkursach, poza tym średnia 5.8 :) Dobra dosyć tego chwalenia się.
Na prawdę nie ładnie się chwalić...

Co do modelu (ze strony stylistycznej), jest dobry. :)
Podoba mi się patent na lusterka, natomiast na zbiornik paliwa nie...
Gdybyś tylko przykrył całkowicie study...
Gratuluję naprawdę udanego modelu!!

PS: Funkcjonalności nie oceniałem, bo się nie znam.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#14 Post autor: Sariel »

O proszę, to witam w klubie szcześliwych posiadaczy jamników :) Dobrze że go bestia nie pożarła, ale dach faktycznie dach wygląda teraz lepiej.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#15 Post autor: smyk »

makorol pisze:
aro_kal pisze:Jakoś nie potrafię uwierzyć, że trzynastolatek jest aż tak genialny
Nie chcę się chwalić, ale nie tylko w lego :) Gram też na gitarze i zdobywam 1 miejsca na międzynarodowych konkursach, poza tym średnia 5.8 :) Dobra dosyć tego chwalenia się.
Możecie mi wierzyć, że mam 13 lat. Możecie mnie zobaczyć na naszej-klasie (Kubrick skąd wiedziałeś,że to ja?).
Jednym słowem musimy zastosować do Ciebie ostrzejsze wymagania. Na miarę Twojego talentu :)

ODPOWIEDZ