Transportowiec wyścigowy

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

Transportowiec wyścigowy

#1 Post autor: Jerac »

Na początku chciałem własną wersję 6335 Indy Transport. Bo mały, bo fajny, bo chciałem go bardzo kiedyś mieć. Oczywiście nieco bardziej dopracowaną, no i w mikroskali. Z czasem doszedłem raczej do tej nowej ciężarówki ferrari na 2008 rok... :>

Ciągnik imituje Kenwortha, ale baardzo bardzo ogólnie. Nie chciałem dokładnie odwzorowywać, bo w tej skali jest... ciężko. Model lepiej wygląda jeśli tu i ówdzie pójdę na kompromis. Na naczepie mieści się samochód (coś z klasy GT2 startującej w Le Mans), parę skrzyń z dozwolonymi częściami zamiennymi oraz centrum telemetryczne.

Przepraszam antyfanów naklejek. Użyłem ich tylko tam gdzie nie było absolutnie żadnego innego rozwiązania (zaklejenie boków przezroczystych plates 1x1, reklamy sponsorów). No i dziękuję Smykowi, dzięki którego ciężarówkom wpadłem na pomysł podwozia ciągnika, i misterzumbiemu, który wyprowadził mnie z błędu - chciałem pójść na łatwiznę :>

Obrazek
Obrazek

Zdjęcia:
Cały skład: 1 2 3 4 5 6 7
Ciągnik: 8 9 10 11
Naczepa: 12 13 14
Oraz jej zawartość: 15 16 17 18 19 20
Samochód wyścigowy: 21 22
Ostatnio zmieniony 2007-12-16, 12:40 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Tea

#2 Post autor: Tea »

Śliczna, prawdziwy majstersztyk ;) Najbardziej podoba mi się sam ciągnik z naczepą, nie mam mu nic do zarzucenia, ale przyczepie się do żółtego autka... Chodzi głównie o kółka, są za małe, jak na moje oko no i... Brzydko wyglądają ; o( Pozatym wszystko jest w jak najlepszym porządku . Hm... Kiedy zrobisz coś w skali minifig?

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#3 Post autor: Jerac »

No przecież zarówno samolocik jak i myśliwiec Gorynch były w skali minifig? :>

Nie mam pomysłu na lepsze kółka. Nie mogą być tak duże jak te na ciężarówce... Ewentualnie mógłbym pomalować górną część studa na tych okrągłych czarnych plates 1x1 na srebrno...

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

Jerac, czemu to nie skala minifig?
A taki byłby ładny, gdyby był szeroki na sześć... ;)

Dobra, teraz na poważnie:
Pomysł bardzo dobry, wykonanie jeszcze lepsze :-)
Patrząc na podwozie ciężarówki dochodzę do wniosku że koniecznie muszę kupić sobie trochę flexów ;)

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#5 Post autor: Jerac »

Ale flexy są tylko po to aby się "zderzak" trzymał... i zbiorniki... nigdzie indziej flexów nie ma ^^

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#6 Post autor: M_longer »

Jerac pisze:i zbiorniki...
I o to właśnie chodzi. Małe, a cieszy oko ;)
(wiem, trochę się jeszcze muszę nauczyć o budowaniu ;) )

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#7 Post autor: V1 »

Zrobić taki ciągnik to SZTUKA !
Taki maleńki, a nie pozostawia wątpliwości co do swego pierwowzoru. Podziwiam.
Reszta (tj. naczepa i wyścigówka) mi się nie podoba, ale ciągnik naprawdę jest modelem najwyższej klasy.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#8 Post autor: Ciamek »

A mi się najbardziej podoba to, że ten malutki samochodzik wchodzi sobie spokojnie do tej malutkiej naczepy : o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#9 Post autor: TruckeR »

Ciamek pisze:A mi się najbardziej podoba to, że ten malutki samochodzik wchodzi sobie spokojnie do tej malutkiej naczepy : o)
Nie jesteś jedyny :P Prawdziwy majstersztyk, mnie jednak (w przeciwieństwie do tamtych malkontentów gdzieś powyżej :P) podoba się cały zestaw, a nie tylko ciągnik.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#10 Post autor: Jerac »

Samochodzik był chyba najtrudniejszy do zbudowania w ogóle. Naprawdę ciężko zbudować ładny, proporcjonalny "model" w tej skali. Uważam jednak że mi się udał i udam że nie słyszę że się komuś nie podoba, no chyba że ma jakiś bardzo konkretny pomysł jak go poprawić... :>

Natomiast naczepa to inna bajka. Przyznam się że nie znam się, budowałem mając stereotypową naczepę w pamięci i faktycznie może być zła, niefajna i w ogóle. No i jest nieco większa, można pozwolić sobie na całkiem sporo. Zatem, V1, co konkretnie z nią jest nie tak? Czy to jest takie ogóle wrażenie, czy też może jakiś konkretny element Cię żre po oczach?
Ostatnio zmieniony 2007-12-16, 16:04 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#11 Post autor: Misterzumbi »

Mam konkretny pomysl na inne, lepsze kola dla tego malego fajfusa. Albo wez koleczka od tych wozkow (np. w nowej smieciarce) albo czarne kola od deskorolek... (nawet lepsze bo szersze)...

Tak jak juz ci pisalem, ciezarowka sliczna, reszta technicznie tez genialna, ale tej reszty tematycznie nie lubie, ja tam widze jakas wilka wywrotke albo buldozera na plaskiej przyczepie...

Zdrowko

Adam
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#12 Post autor: ImpreSariO »

Świetnie ci to wyszło. Plus za to że samochodzik mieści się w naczepie i do tego ten fotelik. Zgodzę się jednak z misterzumbim że mogłeś zrobić inne koła do tej wyścigówki. Najbardziej razi mnie jednak to że dałeś na ciągniku w paru miejscach naklejki które moim zdaniem szpecą bo się mimo wszystko odznaczają. Chodzi mi konkretnie o zaklejenie przedniego zderzaka i świateł po bokach. Mimo wszystko to tylko drobiazgi. Gratuluje!

Nexus 7

#13 Post autor: Nexus 7 »

Ciagnik genialny pod kazdym wzgledem - uprzedzam lojalnie ze zamierzam zbudowac sobie kilka takich (ale nie bede ich pokazywal na BS jako wlasne prace :-) ). Naczepa przyzwoita ale jakos nie moge sie przemoc zeby polubic maly samochodzik, kwestia gustu.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#14 Post autor: Jerac »

Odznaczają, to fakt, ale o wiele lepiej wyglądają te zaklejone światła. A zderzak - no cóż, wolę taki bo tak.

Dzięki za pomysł z kółeczkami od deskorolki, brzmi sensownie. Kit z tym że jest niewykonalny jeśli chcę mieć taki przód jak teraz, ale brzmi sensownie :D

(na tym czarnym klocku między światłami trzymają się oba światła i wszystkie trzy serki. A że jest on dokładnie na środku, to nie mogę zamontować niczego co przechodzi przez całą szerokość samochodziku. Naprawdę, na ten moment nie widzę sposobu aby to zrobić, ale sądząc po ostatnich nocnych przebojach z podwoziem ciężarówki coś wymyślę)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#15 Post autor: V1 »

co konkretnie z nią jest nie tak?
To, że mi się nie podoba, wcale nie znaczy że coś jest nie tak :)
Ale po zastanowieniu - nie podobają mi się m.in. wystające z naczepy klamki, boczne światła, zbyt gruba otwierana ścianka, i zbyt duże tylne światła. Wydaje mi się, że jest nieco za niska w stosunku do ciągnika.
\/1 ______________

ODPOWIEDZ