[MOC] Randka w ciemno

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

[MOC] Randka w ciemno

#1 Post autor: zgrredek »

Prezentuję swojego pierwszego MOCa na tym Forum. Budowałem go 1,5 dnia. Kolejne pół dnia (no, może krócej) zajęło mi zrobienie zdjęć. W założeniu akcja miała rozgrywać się w nocy, ale okazało się, że nie dysponuję odpowiednim sprzętem (a może doświadczeniem), żeby taki efekt osiągnąć. Jest tu przedstawiony fragment zamku. Całego zamku nie ma bo nie starczyłoby mi szarych klocków. I tak wykorzystałem prawie wszystkie.
Rzecz dzieje się dawno temu, kiedy to w powszechnym użyciu były zamki i zamczyska, a ich wieże i baszty służyły głównie jako miejsca odosobnień różnych niewiast. Niewiasty więzione w wieżach czekały nieraz długimi latami, aż na białym (koniecznie) koniu przybędzie rycerz i uwolni je z niewoli. A rycerze chętnie takowe niewiasty ratowali, jeśli z jakichś powodów nie mogli zdobyć serca którejś z niewiast ogólnodostępnych.

Obrazek

GALERIA
Ostatnio zmieniony 2009-05-05, 09:48 przez zgrredek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#2 Post autor: V1 »

Ładne i bardzo 'zamkowe' sa te okienka ze skosami w środku, zapamiętam to sobie na przyszłość. Cała wieża też sympatyczna.

Trzecie zdjęcie nieodparcie mi przypomina teledysk Papa-Dance - Kamikaze (chyba) :) (walory muzyczne pomińmy :)
Kiedyś to często leciało w wideotece jak chodziłem do podstawówki, pamiętam że końcówka była śmieszna, pewnie gdzieś jest na YouTube, tam wszystko jest.
\/1 ______________

Nygusek

#3 Post autor: Nygusek »

Świetny pomysł, wykonanie średnie, zamek nawet dobry. Widzę, że masz nie za dużo klocków, i to starych (choć to akurat wg. mnie plus).

Przejdźmy do ciekawostek: koń się (chyba) wypróżnił, koty się (chyba) kopulują, a strażnicy (chyba) grają w karty. Za to niewiasta przypomina swoją "urodą" i jakby to powiedzieć, "apałycją" raczej wiedźmę. Rycerz to pewno rozbójnik :)

W sumie oceniam tę pracę na 4/5. "Czwóreczka".
Szkoda, że się nie wyrobiłeś na CCC V...

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

Według mnie bardzo udany debiut :)

Szkoda mi tego gościa co się wspina...
Nie wie jaka niespodzianka go czeka ;)

A straż oczywiście robi to co im najlepiej wychodzi, tzn. obija się...
Fajny pomysł na domino :)

Nexus 7

#5 Post autor: Nexus 7 »

V1 pisze:Ładne i bardzo 'zamkowe' sa te okienka ze skosami w środku
Tez na nie od razu zwrocilem uwage, swietne.

Jak na debiut to calosc bardzo udana: jest pomysl, zbudowane bardzo porzadnie, widac o co chodzi, interesujace szczegoly sa.
Tak duze plaszczyzny w jednym kolorze warto moze czasem zlamac wstwaiajac co jakis czas klocek innego koloru (odcienia szarosci).

Pochodnie chyba zostaly z poczatkowego pomyslu na nocna akcje, bo w dzien chyba nie sa im potrzebne.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#6 Post autor: Ciamek »

V1 pisze:Ładne i bardzo 'zamkowe' sa te okienka ze skosami w środku, zapamiętam to sobie na przyszłość
Ale to chyba są "kupkospadki", nie? : o)
Przynajmniej te w samym murze, bo widać, że tam jest co nieco zanieczyszczone na dole.

Bardzo ładna praca, taka... tradycyjna. Ja lubię takie. Chciało by się dobudować resztę zamku ; o)
Zdrufko, Ciamek

Hippotam

#7 Post autor: Hippotam »

Bardzo solidny debiut, gratulacje. Tak, "wystajace" okienka sa bardzo udane. Swietne jest to zdjecie od bory, ze wspinajacym sie jegomosciem, brawo! Fajnie wykorzystales liscie do zamodelowania takich niskoroznacych/snujacych sie po ziemi krzaków.

Przeszkadza mi tylko brak kolorystycznej roznicy pomiedzy zamkiem a skałą.

Kopara mi jeszcze nie opadla, ale jestes na dobrej drodze :-)

Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

#8 Post autor: liwnik »

Gratuluję udanego debiutu. Scenka jest bardzo ciekawa. Od razu uwagę przyciągają okna i roślinność. Bardzo fajne jest też przedostatnie zdjęcie. Przydało by się tylko trochę urozmaicić mur bo teraz jest dosyć monotonny.
Pozdrawiam, Liwnik

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#9 Post autor: Iskra »

Super, zwłaszcza jak na debiut. Zamek jest naprawdę porządnie zbudowany i taki...zamkowy, tzn. ma wszystko co porządny zamek powinien posiadać, mimo że to tylko jego fragment. Okna i krzaki na dole bardzo ładne. Poza tym fajnie,że pomimo skupienia sie na głownej scenie zadbales też o inne elementy (strażnicy). Chociaż...mogłoby być ich jeszcze więcej (elementów, nie strażników). To dodałoby całości życia i bardzo podniosło jej ogólną ocenę.Pod tym względem polecam Ci zwrócić uwagę np. na MOC-e Ciamka. Powodzenia w dalszym budowaniu.

crises

#10 Post autor: crises »

Bardzo zgrabna i proporcjonalna konstrukcja. Zgadzam się, że jednolitą szarość budynku można by złamać innym kolorem i oddzielić kolorystycznie od skały. Rzeczywiście okienka ze skosami świetnie wyszły. Sympatyczny dach nad wieżą królewny. Sprytne ujęcia fotek, szczególnie przy wspinaczce.
O bohatera się nie martwcie - królewna i tak się w oknie nie zmieści.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#11 Post autor: zgrredek »

Nygusek pisze:koty się (chyba) kopulują
Co też Ci chodzi po głowie !? To małe kocięta (wielkości szczura), które baraszkują w zaroślach. Jeden drugiego łapie za ogonek.
Nexus 7 pisze:Tak duze plaszczyzny w jednym kolorze warto moze czasem zlamac wstwaiajac co jakis czas klocek innego koloru
liwnik pisze:Przydało by się tylko trochę urozmaicić mur bo teraz jest dosyć monotonny.
crises pisze:Zgadzam się, że jednolitą szarość budynku można by złamać innym kolorem i oddzielić kolorystycznie od skały.
Hippotam pisze:Przeszkadza mi tylko brak kolorystycznej roznicy pomiedzy zamkiem a skałą.
Z rozmysłem powstrzymałem się od dodawania ciemnoszarych czy wystających klocków, żeby kształt bryły budynku był lepiej widoczny. Nie widać różnicy między skałą a murem, bo został zbudowany z materiału miejscowego, czyli tych skał właśnie. Na wzór np. zamków Jury Krakowsko-Częstochowskiej.
Iskra pisze:Chociaż...mogłoby być ich jeszcze więcej (elementów, nie strażników). To dodałoby całości życia i bardzo podniosło jej ogólną ocenę.
Scenka była planowana jako nocna, a w nocy aż tak dużo się nie dzieje. Miałem dodać jeszcze pijanego strażnika na murach, ale pomyślałem, że wystraszy sowę obserwującą koty.
Ciamek pisze:Ale to chyba są "kupkospadki", nie?
Te akurat przeznaczone są do lania smoły i zrzucania kamieni, ale niezgodnie z przeznaczeniem też pewnie były wykorzystywane. Te czarne klocki na skałach miały imitować zastygniętą smołę. Na dole między roślinami jest tej smoły więcej. Myślałem czy nie dodać w tym miejscu jakichś resztek maszyny oblężniczej, pozostałości po jakimś ataku. Stwierdziłem jednak, że mieszkańcy zamku dawno rozebraliby to na opał, bo pod mury bliżej niż do lasu.
V1 pisze:bardzo 'zamkowe' sa te okienka ze skosami w środku
Nexus 7 pisze:Tez na nie od razu zwrocilem uwage, swietne.
Nie wiedziałem, że to jakieś novum. Budowałem tak zamki od "zawsze" czyli odkąd wszedłem w posiadanie tych skosów - gdzieś na początku lat 90-tych.
Hippotam pisze:Kopara mi jeszcze nie opadla, ale jestes na dobrej drodze :-)
O swoją koparę możesz być spokojny. Oglądając coraz więcej zamieszczonych tu prac widzę, że osiągnięcie tego efektu będzie bardzo trudne.

Dziękuję wszystkim za komentarze.
Ostatnio zmieniony 2008-01-02, 07:31 przez zgrredek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#12 Post autor: KUKUS »

Szkoda, że nie zrobiłeś całego zamku, bo widząc po tym, ile zbudowałeś, budynek mógłby być naprawdę ciekawy. Ale i tak MOC super ci wyszedł :)

ODPOWIEDZ