[MOC] Motorbike R3

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
RzEpKaPL

[MOC] Motorbike R3

#1 Post autor: RzEpKaPL »

Oto motorek który powstal kilka dni temu z chęci odkurzenia Technic-a :] Posiada 3 cylindry ułozone w rzędzie jak w triumph-ie i amortyzator umieszczony pod silnikiem jak w buell-u ;] jest to wersja racingowa zmieszana z street-em czyli zero swiateł i praktycznie brak owiewek. typowy fun-bike. GALERIA R3 !!! a tu pare zdjątek dla urozmaicenia :D
Załączniki
pomniejszone.jpg
pomniejszone2.jpg
Ostatnio zmieniony 2008-01-03, 18:21 przez RzEpKaPL, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

RzEpKaPL pisze:GALERIA R3 !!!
Fajnie, ale 'This folder is not yet public.'
Deeplinki można prosić? :)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#3 Post autor: Sariel »

Panie, o MOCu 2 zdania, zdjęć żadnych, link donikąd. Raczej nie ułatwiasz swojej konstrukcji zdobycia poklasku.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

Galeria już działa.

Na technice motocyklowej się nie znam, ale czy w rzeczywistości jest możliwe by obok baku paliwa były takie duże koła pasowe?

A ogólnie to motorek ładny :)
(choć ten co robi za jego tło jednak lepszy ;)

RzEpKaPL

#5 Post autor: RzEpKaPL »

Sariel pisze:Panie, o MOCu 2 zdania, zdjęć żadnych, link donikąd. Raczej nie ułatwiasz swojej konstrukcji zdobycia poklasku.
Więc tak To nie moja wina ze galeria potrzebuje troche czasu aby została zatwierdzona i zdjęcia sie pojawiły... probowalem dodac tu na forum fotki ale nie chciały się wgrać nie wiem dla czego...? a o motorku to moge napisac troche wiecej jeśli pan chce... Więc tak to jest rzedowa trojka (jak narazie nie psotkałem się aby ktos w ostatnim czasie gdziekolwiek opublikowal taki o to motorek) tzn w ogóle sie nie spotkałem ze ktoś w technicu zrobił rzędowy silnik, jak to w motorze nie łatwo upchnać cylindy technica w rzędzie zeby zachowac mniej wiecej przyzwoite proporcje ale jakoś to powoli zaczyna mi wychodzić. amortyzacja tylnego koła to chyba takze nowinka w technic-u jesli się nie mylę... ;]

RzEpKaPL

#6 Post autor: RzEpKaPL »

M_longer pisze:Galeria już działa.

Na technice motocyklowej się nie znam, ale czy w rzeczywistości jest możliwe by obok baku paliwa były takie duże koła pasowe?

A ogólnie to motorek ładny :)
(choć ten co robi za jego tło jednak lepszy ;)
w motorach nie stosuje sie przekładni pasowych. jezeli juz to do napędu w buell-ach niektorych. wolałem takowe przekładnie pasowe zastosowac bo niedosc ze to rzędowka to gdybym zebatki zastosował to by jeszcze był szerszy niz jest i by tak ładnie nie wygladał. a przekładnie zebate to było by jeszcze większe utrudnienie w skonstruowaniu tego motorku :P bo i tak to nie lada gratka to wszystko poupychac tam a miejsca nie jest za duzo i aby proporcje zachowac. niestety tłoczki troszeczkę miejsca zajmują :Pi tylko sie wydaje ze one sa takie duze. wsio chodzi ładnie i delikatnie :] pozderek.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#7 Post autor: Sariel »

RzEpKaPL pisze:w motorach nie stosuje sie przekładni pasowych
A na forum nie dubluje się własnych postów. Chcesz coś dopisać - jest opcja edytuj. 17 lat, proszę kolegi, to czas najwyższy żeby się dowiedzieć co to jest doubleposting i dlaczego jest źle widziany na forach.
Co do amortyzacji tylnego koła - w modelach oficjalnych na pewno nie jest to nowość, w naszych MOCach możliwe, chyba że wliczymy mojego quada z pełnym zawieszeniem, ale to nie jednoślad :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#8 Post autor: M_longer »

RzEpKaPL pisze:Więc tak To nie moja wina ze galeria potrzebuje troche czasu aby została zatwierdzona i zdjęcia sie pojawiły... probowalem dodac tu na forum fotki ale nie chciały się wgrać nie wiem dla czego...?
http://www.00453005_0000002.pl/artykuly.php?show=48681
RzEpKaPL pisze:amortyzacja tylnego koła to chyba takze nowinka w technic-u jesli się nie mylę... ;]
Aha, bo np.8251 to amortyzatora nie ma :/

(I zdaje się że na Forum pisze się po polsku, a nie po polskiemu...)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#9 Post autor: V1 »

w motorach nie stosuje sie przekładni pasowych
Nie bądź taki kategoryczny, szczególnie że to dosyć kosmiczne twierdzenie :)
Paski stosuje się bardzo szeroko, do napędu prawie każdego podzespołu, możliwego do napędzania łańcuchem - rozrządu, skrzyni, koła, tylko zapewne nie zwracasz na to uwagi.

Zaczynając od tego, co najbardziej widoczne, czyli od końca:
Napęd paskiem w Wild Starze (jeszcze np. Kawasaki EN500,Suzuki Savage, i oczywiście większość HD):
Obrazek
Napęd pierwotny paskiem w HD (przeróbka,jednak takie zestawy są masowo stosowane w miejsce fabrycznych łańcuchów):
Obrazek
I, żeby nie było że tylko HD, to jeszcze Triumph Bonneville (ten stary, z 60/70 lat).
Obrazek
Paski rozrządu w Valkyrii i GoldWingach:
Obrazek

(gdybyś szukał - 'belt primary transmission', 'belt final transmission', i 'timing belt')

Zaś paski nie zębate (gładkie) stosuje się w przekładniach bezstopniowych, czyli głównie w skuterach.


Motocykl wygląda zgrabnie, agresywnie jak streetfighter. Bardzo fajnie że zrobiłeś rzędową trójkę. Ale w tej skali bez świateł, dźwigni, i innych drobiazgów jest dosyć łyso.
Co robią te żółte elementy w miejscu zbiornika paliwa? I czy nie dałoby się nieco obniżyć silnika, żeby zrobić jakąś niedużą imitację zbiornika?
\/1 ______________

RzEpKaPL

#10 Post autor: RzEpKaPL »

V1 pisze:
w motorach nie stosuje sie przekładni pasowych
Nie bądź taki kategoryczny, szczególnie że to dosyć kosmiczne twierdzenie :)
Paski stosuje się bardzo szeroko, do napędu prawie każdego podzespołu, możliwego do napędzania łańcuchem - rozrządu, skrzyni, koła, tylko zapewne nie zwracasz na to uwagi.

Zaczynając od tego, co najbardziej widoczne, czyli od końca:
Napęd paskiem w Wild Starze (jeszcze np. Kawasaki EN500,Suzuki Savage, i oczywiście większość HD):
Obrazek
Napęd pierwotny paskiem w HD (przeróbka,jednak takie zestawy są masowo stosowane w miejsce fabrycznych łańcuchów):
Obrazek
I, żeby nie było że tylko HD, to jeszcze Triumph Bonneville (ten stary, z 60/70 lat).
Obrazek
Paski rozrządu w Valkyrii i GoldWingach:
Obrazek

(gdybyś szukał - 'belt primary transmission', 'belt final transmission', i 'timing belt')

Zaś paski nie zębate (gładkie) stosuje się w przekładniach bezstopniowych, czyli głównie w skuterach.


Motocykl wygląda zgrabnie, agresywnie jak streetfighter. Bardzo fajnie że zrobiłeś rzędową trójkę. Ale w tej skali bez świateł, dźwigni, i innych drobiazgów jest dosyć łyso.
Co robią te żółte elementy w miejscu zbiornika paliwa? I czy nie dałoby się nieco obniżyć silnika, żeby zrobić jakąś niedużą imitację zbiornika?
okej wszystko dobrze. tylko zauwaz ze to nie jest czoper i skuter ? bo w scigancie sie nie spotkałem raczej aby ktos stosował pasek napędowy ! ? i dzieki za wykładzik dla mnie nie ptrzebny ;p bo to juz dawno wiem...

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#11 Post autor: V1 »

tylko zauwaz ze to nie jest czoper i skuter ? bo w scigancie sie nie spotkałem raczej aby ktos stosował pasek napędowy ! ?
Motocykl sportowy - BMW F800 (F650 też mają):
Obrazek
Kawasaki GPZ305 - też raczej ani chopper ani skuter :)
Obrazek

Nie odbieraj tego proszę jako mądrzenie się. Napisałeś
w motorach nie stosuje sie przekładni pasowych. jezeli juz to do napędu w buell-ach niektorych
więc uznałem za stosowne napisać małe sprostowanie, szczególnie że to moja czuła struna :)
Żebyś się nie zgrzał za bardzo - motorek, który zbudowałeś jest bardzo kształtny, a to bardzo dużo, szczególnie że ogromna większość na BS to potworki. I jeszcze raz napiszę - znakomicie że zrobiłeś rzędową trójkę.
Ostatnio zmieniony 2008-01-03, 15:47 przez V1, łącznie zmieniany 3 razy.
\/1 ______________

RzEpKaPL

#12 Post autor: RzEpKaPL »

V1 pisze:
tylko zauwaz ze to nie jest czoper i skuter ? bo w scigancie sie nie spotkałem raczej aby ktos stosował pasek napędowy ! ?
Motocykl sportowy - BMW F800 (F650 też mają):
Obrazek
Kawasaki GPZ305 - też raczej ani chopper ani skuter :)
Obrazek

Nie odbieraj tego proszę jako mądrzenie się. Napisałeś
w motorach nie stosuje sie przekładni pasowych. jezeli juz to do napędu w buell-ach niektorych
więc uznałem za stosowne napisać małe sprostowanie, szczególnie że to moja czuła struna :)
Żebyś się nie zgrzał za bardzo - motorek, który zbudowałeś jest bardzo kształtny, a to bardzo dużo, szczególnie że ogromna większość na BS to potworki. I jeszcze raz napiszę - znakomicie że zrobiłeś rzędową trójkę.
dobra powaga no. nie wazne gdzie tu paski jakie i co tam jak tam wazne jak motorek jest odbierany ;] i wazne ze z nikąd projekt nie sciągnięty :D

Awatar użytkownika
trubal
Posty: 299
Rejestracja: 2007-06-13, 14:50
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: trubal
Kontakt:

 

#13 Post autor: trubal »

Mi się podoba, ma fajny masywny bak.
I chyba nie musisz cytować całych postow, szczególnie że cytujesz poprzedni post.
"I got a bad feeling about this..."

Mój sklep BL:
www.brickbox.prv.pl

ODPOWIEDZ