[MOC] Ciężarówka samowyładowawcza cz. III

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

[MOC] Ciężarówka samowyładowawcza cz. III

#1 Post autor: TruckeR »

Dzień dobry,
Pragnę przedstawić taki sobie MOCyk relaksacyjny. Oczywiście zakładając, że potwór około półmetrowej długości może być budowlą relaksacyjną. Od razu ostrzegam, że jest to stuprocentowy Technic i fani zamków raczej nie będą specjalnie zainteresowani tym tworem :-)

Obrazek

Jak widać jest duży i żółty, czyli jest prawdziwie Technicowy :-) Zbudowałem go w większości ze starszych klocków, choć kilka nowszych egzemplarzy też się znajdzie - trochę liftarmów, czy knoby użyte do skrętu kołami.

Od czego zacząć? Hmm, może od końca - od dźwigu. Umieściłem go znowu na tylnim zwisie, dzięki temu ma lepszy zakres działania. Machina ta łamie się w dwóch miejscach (obsługiwane siłownikami pneumatycznymi), umieszczona jest na ruchomej obrotnicy (korbka z tyłu), a na samym końcu ramienia ma czarny, błyszczący hak. Obok dźwigu znajdują się niezależnie opuszczane podpory (zbudowane jak w 8460 lub 8862), wysuwane również przez dwie korbki.

Tylne zawieszenie miało być ruchome, w praktyce jest tu trochę gorzej - bardziej ugina się pod ciężarem wozu, niż działa jak prawdziwa kolebka :-) Umieściłem tu dwa dyferencjały, z których napęd idzie do silnika zawierającego 3 cylindry. Co prawda nie jest to duża ilość, lecz jak widzicie użyłem tu dużych tłoków starego typu. Sterowanie przednimi kółeczkami odbywa się poprzez obracanie pokrętełka w podłodze kabiny, nie jest to najwygodniejsze, lecz niestety kabina jest zbyt słaba, by to pokrętło mogło znajdowac się na dachu. Przednia oś zawieszona jest kołyskowo (i to akurat działa jak należy). Wygląd ciężarówki jest nieco oldschoolowy, kabina jest znów za mała, lecz coś mi się tak wydaje, że gdyby zmienić maskę, to wyszedłby z tego niezły Magirus :-) (a konkretnie słupki szyby są tak Magirusowo pochylone).

Chyba tyle, no to trochę zdjęć. Na tym wygląda całkiem rasowo, dźwig mam nadzieję też nie jest zły, wysuwane podpory wysuwają się aż miło, ale trzeba uważać, zeby czasem nie przejechać fotografa.

Liczę na komentarze :-)
Ostatnio zmieniony 2008-01-12, 00:19 przez TruckeR, łącznie zmieniany 1 raz.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#2 Post autor: stpman »

Ktoś musi by pierwszy, wiec niech będę ja ;] Cóż nic dodać nic ująć. Rasowy technick z belek, który "ma to coś".
TruckeR pisze:Wygląd ciężarówki jest nieco oldschoolowy
I o to chodzi! ;]

P.S Czemu nikt po za mną nie pokusił się o skomentowanie tego MOCa ???
Ostatnio zmieniony 2008-01-19, 12:02 przez stpman, łącznie zmieniany 1 raz.
Ride Your Way!

ODPOWIEDZ