7021 Viking Double Catapault vs the Armoured Ofnir Dragon

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Dago

7021 Viking Double Catapault vs the Armoured Ofnir Dragon

#1 Post autor: Dago »

7021 Viking Double Catapult versus the Armoured Ofnir Dragon
Obrazek

Dane techniczne
Seria: Vikings
Rok produkcji: 2006
Liczba klocków: 505
Liczba figurek: 3
Spis części: http://guide.lugnet.com/set/7021
Cena: MSRP: 40$, Polskie sklepy: 140-195 PLN (ja kupiłem na przecenie 120 PLN), Allegro: ok. 90-120 PLN

To jeden z pierwszych zestawów który zakupiłem po bardzo długiej przerwie.
Zdecydowałem się między innymi dla tego że seria Vikings przestaje być produkowana a ja chciałem mieć choć jeden z tej tematyki.


Opakowanie i instrukcja
Obrazek Obrazek
Pudełko i zawartość:
- Twarda tektura wydaje się dość solidne (bez dotakowych bajerów)
- Rozmiar 480x285mm
- w środku 7 numerowanych torebeczek i 4 koła luzem.
Obrazek
Instrukcja:
- szt. 1 zszywana, okładka z twardszego sliskiego papieru reszta standartowa.
- bardzo duże i czytelne obrazki pozwalające na szybkie i bezstresowe złożenie modelu.

Klocki
Minifigi są bardzo ładne i w pełni oddają klimat serii :
Obrazek
Miałem dość sporą przerwe wiec nie podejmę się oceny czy są tu jakieś ciekawe-unikalne klocki. Ale chętnie dopisze jeśli ktoś zauważy jakiś rarytasik.



Modele
Smok:
Po około 1,25 h udało mi się złożyć smoka.
Obrazek
Wygląda naprawdę imponująco:
Obrazek
Obrazek


Jest ogromny jego długość (od końca języka do ogona) to około 55cm rozpiętość skrzydeł 45cm. Niestety tak jak jest wieki tak jest kruchy do zabawy raczej się nie nadaje a bardziej jako eksponat ;).
Moja córcia była zachwycona już nie mówię o żonie która natychmiast zaczęła szukać dla niego jakiegoś dystyngowanego miejsca.
Ostatecznie chwilowo stoi na okapie kuchennym

Obrazek a docelowo ma powstać specjalna półka w sypialni dziecięcej. Jedynym minusem jest jego bardzo krucha konstrukcja niestety nie nadaje sie do intensywniejszej zabawy (przynajmniej nie dla mojej małej diablicy ;) )

Katapulta:
Podobnie jak smok wygląda bardzo okazale a do tego w przeciwieństwie do niego po zbudowaniu jest solidna i spokojnie wytrzymuje testy wykonane przez moja czteroletnią pomocnice.
Czas budowy około 1,40 h
Obrazek


Podsumowanie
Budowanie całości zajęło mi około 3 h i nie był to czas którego zmarnowany, na pewno nie jest to mój ostatni zestaw z tej serii (już planuje zakup kolejnych).
Widok całości :
Obrazek ObrazekObrazek
Za
  • Bardzo ładne minifigi
  • Całość prezentuje się bardzo ładnie i robi wrażenie zarówno na dziecku jak i na żonie ;)
  • Sporo klocków

Przeciw
  • Słabo trzymające się mini rogi których jest dość sporo na smoku, katapulcie i hełmach minifigów moim zdaniem zbyt mała (jak na takiego potężnego potwora) ilość figurek w zestawie.
  • Zbyt krucha konstrukcja smoka być może trochę przesadzona jest jego długość i przez to trzeba bardzo uważać przy zabawie aby czegoś nie zgubić.
  • Niestety katapulta i smok nie trzymają skali minifig.
Edit.
PS. to mój debiut jeśli chodzi o recenzje wiec bez bicia proszę :)
Ostatnio zmieniony 2008-10-01, 09:17 przez Dago, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#2 Post autor: tomey »

Szkoda,że nie napisałeś nic o jakichś mechanizmach katapulty, albo chociaż elementach które Cię wyjątkowo zianteresowały :)
37236809 nowe gadu:)

Misaki
Posty: 85
Rejestracja: 2007-09-23, 17:34
Lokalizacja: Sosnowiec
brickshelf: Misaki

 

#3 Post autor: Misaki »

7021 to też mój pierwszy zestaw, który kupiłem po bardzo długiej przerwie. Początkowo byłem zachwycony, gdyż zarówno smok jak i katapulta prezentują się imponująco, jednak po zakupieniu kolejnych zestawów moja euforia co do tego zestawu spadła.
Po pierwsze przeszkadza mi w tych konstrukcjach to, że odbiegają od skali minifig - jakoś trudno mi sobie wyobrazić, jak 2 czy 3 wikingów obsługuje tak ogromną machinę.
Po drugie smok - jest zbudowany ze zbyt wielu bioniclowych części po rozebraniu smoka nie przydadzą się do zbyt wielu własnych konstrukcji. Te niedociągnięcia w ctym zestawie rekompensuje jego cena, bo można go dostać za mniej niż 100 zł a trochę fajnych klocków w katapulcie jest w pasujących mi kolorach (szary, czarny, brąz).

PS Smoka szybko przerobiłem na mniejszego i teraz wygląda prawie identycznie jak czerwony z innego zestawu wikingów.

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=278332
Ostatnio zmieniony 2008-01-21, 00:16 przez Misaki, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#4 Post autor: KUKUS »

Też zastanawiałem się, jak ci wikingowie pchają tą katapultę, więc doszłem do wniosku, że :

1) Wikingowie to super bohaterowie, silni jak strongmani
2) Katapulta to tak naprawdę żywa bestia, która sama się toczy (ma łeb tego smoka srebrnego)
3) katapultę ciągnie smok na tych łańcuchach
4) jeden z wikingów to tak naprawdę nekromanta
5) Katapultę motywują bioniclowate części smoka do jego zburzenia

Mi przeszkadza to, że w tej srebrnej i granatowej czaszy smoka w jednej dziurce kieł się odczepia (podobnie jak w zestawie z czerwonym smokiem).

innym problemem, z jakim musiałem się zmierzyć, było to, gdzie ulokować smoka. Na szczęście miałem trochę dżinsowych nici i smok dumnie lata ze swoim czerwonym kolegą nad żyrandolem :)

Niektóre części smoka po prostu wzmocniłem częściami z innych zestawów.

Dago

#5 Post autor: Dago »

Recenzje pisałem zaraz po zakupie teraz tak na "chłodno" doszło parę uwag które dopisałem.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#6 Post autor: Piterko »

Jeden z dwóch zestawów Wikingów z 2007 (katapultę + 7 kras...wikingów też mam :) ). Smok - bo od niego zacznę - jest ogromny. Ale chyba nie wyprostuje się jak godzilla - jest bardziej przygarbiony. Porównałem go z czerwonym smokiem i ten jest większy co najmniej dwa razy. Od razu wywiązała się walka. No i bioniclowy ogień - cud i miód. Opancerzony smok zapewne jest użyty jako broń wikingów. Katapulta z kolei to jedno z arcydzieł tej serii. No i fajne magmowe kamienie :)
Minifigi - ci sami wojownicy otrzymali nowe outfity i dostali odnowione siekierki z lat 80 (aż byłem zaskoczony bo myślałem, ze to jakaś nowa część xD). Ach, no i ludziki naprawdę mają krzepę skoro wymiatają włóczniami i trzymają tarcze w drugiej ręce.
Warty swej ceny zestaw. Jak każdy z Vikings :)
Szkoda, ze seria się skończyła i przegrała z nowym castle. Jeden z niewielu oryginalnych pomysłów lat 2006-2007.

ODPOWIEDZ