Forum LUGPol Strona Główna Forum LUGPol
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
7731 Mail Van
Autor Wiadomość
Andzia 
Town & Trains, Western

Wpisy: 276
Wysłany: 2008-01-24, 19:54   7731 Mail Van

witajcie,
to moja pierwsza recenzja więc wybaczcie niedoskonałości...

Seria: City
Rok produkcji: 2008
Liczba klocków: 66
Liczba figurek: 1
Cena: 23zł http://www.klockilego.com/

Opakowanie i instrukcja:
Wymiary pudełka: dł 19 cm, wys 9,5 a szer 4,5
U góry nasz pan listonosz w skali 1:1, a z tyłu trzy migawki z życia naszego listonosza :)
A to wyciąga listy ze skrzynki, a to pakuje listy do samochodu albo wygląda zza okna auta.
Instrukcja przejrzysta, standardowa. Na końcu zilustrowany spis klocków wchodzących w skład zestawu i obrazek przedstawiający nasz model razem z innymi. Taki chwyt reklamowy, aby nakręcić nas na kolejny zestaw. Kuszące są takie obrazki :) Miło popatrzeć.
http://img166.imageshack....12008118nt8.jpg
Na ostatniej stronie instrukcji podano adres internetowy na którym można zostawić swoją opinię na temat zestawu. Jeśli podamy tam swój e-mail możemy zostać wylosowani i otrzymać zestawy Lego za darmo.

Klocki:
Przeważają klocki w kolorze żółtym, przyjemne dla oka. W środku niebieska kierownica i fotelik. Pan listonosz się nie ogolił :) Ma czerwoną kurtkę z białą kopertą po lewej stronie i kieszonką po prawej, widać w niej przybory do pisania. Na dole kurtka ma pas odblaskowy, srebrny. Plecy jednolite.
Nie zauważyłam w zestawie nowych klocków, a może moje oczy nie są na nie wyczulone za co przepraszam zainteresowanych nowościami. Prawdą jest też, że moja kolekcja nie jest zbyt bogata dlatego mogę nie wiedzieć, jakie klocki istnieją w obiegu. (Jedyne co wzbudza moją uwagę to płytki z taką szyną jakby na przedzie, widziałam je wcześniej ale akurat w tym modelu bym się nie spodziewała) W skład zestawu wchodzi także skrzynka na listy. I można do niej wrzucać listy bez jej otwierania, ponieważ ma specjalny otworek :)
spis części http://www.bricklink.com/...nv.asp?S=7731-1
oto zdjęcie instrukcji, strona z częściami http://img183.imageshack....08117ib9.th.jpg

Modele:
Nie ma innych opcji. Model podstawowy i koniec. Ale czego tu więcej wymagać. Dla mnie jest wystarczający. Właściwie może posłużyć jako instrukcja do zbudowania podobnego o innej kolorystyce i już będzie się coś działo na uliczkach :)
http://www.brickshelf.com...y.cgi?i=2992994

Auto przyjemne dla oka, małe i zwarte. Niestety nie posiada drzwi co jest dla mnie wadą (nie tylko tego zestawu). Z tyłu auto posiada niewielką przestrzeń ładunkową, ale jak na te dwa listy w zestawie wystarczającą. Do bagażnika można się dostać otwierając drzwi z tyłu samochodu.
Budowa zajęła mi kilka minut.

Podsumowanie:
Przyjemne autko, które na pewno wzbogaci nasze Lego City.
Jedyny minus to brak drzwi dla kierowcy.

7731 Mail Van.jpg
Plik ściągnięto 8428 raz(y) 18,7 KB

7731 Mail Van.jpg
Plik ściągnięto 8428 raz(y) 18,7 KB

Ostatnio zmieniony przez nori 2008-10-01, 10:58, w całości zmieniany 13 razy  

tomey 

Wpisy: 507
Wysłany: 2008-01-24, 20:00   

W ogole chyba warto było poczekać z tą recenzją do jutra, aż będą zdjecia

Hippotam
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-24, 20:30   

Ciekawe części w tym zestawie to:
- zółte nadkola - po raz pierwszy dostępne w małym zestawie
- minifigurka - druga taka jest na razie w zestawie z samolotem i poza tym koniec
- żółte okno bez tych wyjobków na okiennice - unikat.

Czy mogę prosić o zamieszczenie w recenzji linków do spisu części? Np. tego: http://www.bricklink.com/...nv.asp?S=7731-1

Jerac 
Zdemodywowany

Wpisy: 2311
Wysłany: 2008-01-24, 21:27   

Nie ma poprawnego spisu części. Łatwo zauważyć że w tym bricklinkowym brakuje czerwonego tile 1x2 które jest na dachu za dźwigienką, a także czegoś czerwonego pod spodem. Widać wyraźnie że spód samochodu to czerwony pasek o wysokości 2 płytek, a TA część ma z boku wysokość zaledwie jednej płytki. O, i nie ma żółtego slope 45 2x4, a przecież to oczywista część, z przodu pod szybą.

M_longer 
VIP

Wpisy: 4583
Wysłany: 2008-01-24, 21:34   

Jerac napisał/a:
Widać wyraźnie że spód samochodu to czerwony pasek o wysokości 2 płytek, a TA część ma z boku wysokość zaledwie jednej płytki

Bo jest połączona ze zwykłą płytką 1 x 4 :)

A zestawik fajny.
Poczekam z zakupem aż stanieje poniżej 20 zł :)

Jerac 
Zdemodywowany

Wpisy: 2311
Wysłany: 2008-01-24, 21:42   

A tych płytek wg spisu jest nie 2 a 1.

stpman 
Model Team

Wpisy: 461
Wysłany: 2008-01-24, 22:24   

Sympatyczny Model, bardzo miły dla oka ;] A i cena przystępna ;]

ImpreSariO 

Wpisy: 578
Wysłany: 2008-01-25, 01:19   

Zastanawia mnie czy ten rysunek koperty na drzwiach od skrzynki pocztowej to naklejka czy gotowy nadruk? Sam zestaw bardzo przyjemny. Być może kiedyś sobie go sprawie dla wspomnianej skrzynki i kół. Recenzja jest przyzwoita i pozostaje mi czekać aż zrobisz jakieś dokładne zdjęcia.
Ostatnio zmieniony przez ImpreSariO 2008-01-25, 03:50, w całości zmieniany 1 raz  

Andzia 
Town & Trains, Western

Wpisy: 276
Wysłany: 2008-01-25, 14:19   

ImpreSariO napisał/a:
Zastanawia mnie czy ten rysunek koperty na drzwiach od skrzynki pocztowej to naklejka czy gotowy nadruk?

Wszystkie koperty to naklejki, na samochodzik i na skrzynkę :)

szarikm: aby zacytować fragment czyjejś wypowiedzi zaznaczasz tekst i klikasz na "cytowanie selektywne" przy okienku "szybka odpowiedź :)
Ostatnio zmieniony przez szarikm 2008-01-25, 14:31, w całości zmieniany 2 razy  

pkowalcz 

Wpisy: 637
Wysłany: 2008-01-25, 16:01   

Andzia napisał/a:
klikasz na "cytowanie selektywne" przy okienku "szybka odpowiedź :)

...bądź też na apostrof pomiędzy guzikami "Cytuj" i "Ignoruj" w prawym górnym rogu postu... ;)

Hippotam
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-27, 22:56   

Kupiłem dziś ten zestaw i potwierdzam, są tam dwa czerwone plates 1x4, nie jeden. Poza tym, tyl pojazdu stanowi nowe żółte okienko w ktorym zamocowano dwa skrzydla malych drzwiczek. Pierwszy raz widzę te części na oczy, bardzo mi się podobają.

Ciamek 
VIP
Ciamosław Ciamek

Wpisy: 2211
Wysłany: 2008-01-27, 23:52   

Hippotam napisał/a:
Poza tym, tyl pojazdu stanowi nowe żółte okienko w ktorym zamocowano dwa skrzydla malych drzwiczek

Zaraz? Czy te drzwi są szare (ciemnoszare)? Powiedz, że tak...

Hippotam
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-28, 00:01   

Ciamek napisał/a:
Powiedz, że tak...

Tak.
?

Mikolaj 

Wpisy: 1044
Wysłany: 2008-02-04, 19:32   

Całkiem fajne częsci w tym zestawie, ale.... sam samochód jest jakiś brzydki, ociężały. Nie wiem czemu ale przypomina mi Renoult Twingo. Sam mam ciekawszy wóz pocztowy z lat 80 (czerwona furgonetka) i wygląda o wiele lepiej. No ale czego wymagac za 20 zł....

Hippotam
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-04, 19:45   

Mikolaj, o której furgonetce piszesz? Ja kojarzę tylko 6651, ale one żółta była, nie czerwona?

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu