[MOC] Kamienica Pod Papugą

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
crises

[MOC] Kamienica Pod Papugą

#1 Post autor: crises »

Niedziela jakaś taka deszczowa, więc poświęciłem kilka godzin na budowanie. Naszło mnie na architekturę. Moim wzorem jest Nexus ze swoimi pięknymi domkami. Moja kamienica może Nexusowym co najwyżej buty czyścić, ale mam nadzieję, że szpetna nie jest.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Jak widzicie z tyłu klasyczne pustki, po lewej stronie chaszcze, po prawo śmietnik z pracownikiem miejskim w akcji.
Obrazek
Wielu szczegółów nie ma, jedynie z ciekawszych patentów papuga we wnęce. I coś jeszcze...
Obrazek Obrazek Obrazek
To moja pierwsza próba w architekturze współczesnej, więc proszę o wyrozumiałość, ale i konstruktywną krytykę. Oczywiście pieśni pochwalne również mile widziane (żartuję oczywiście).

Galeria jak upublicznią.

Pozdrawiam.

PS. Widzę, że muszę sobie nowy brystol kupić. Tymczasem udawajmy, że zagięcie jest chmurą burzową.

EDIT: PS. Zapominam o [MOC] w temacie. Tym razem dopisałem.
Ostatnio zmieniony 2008-01-27, 21:45 przez crises, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#2 Post autor: pitrek02 »

No.....
Jest ładnie.
Ciekawe detale, czuć trochę ducha CC.
Tylko te kosze, dałbym blisko wyjścia, a nie ogródka… :P
Po za tym jest bardzo fajnie, podobają mi się te ,,kółeczka” w ścianie.
Ostatnio zmieniony 2008-01-27, 17:24 przez pitrek02, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#3 Post autor: M_longer »

Ten Pan Policjant tak znajomo wygląda...
A w śmietniku leży co? Czerwony axle :D

Dobra, miało być o budynku ;)
Fajne okienka dachowe.
Ale te łuki nad oknami znajdującymi się na pierwszym piętrze wydają mi się troszkę przekombinowane :)

Ładny domek :)
Ostatnio zmieniony 2008-01-27, 17:28 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#4 Post autor: KUKUS »

Domek wyszedł ci bardzo ładny- dużo szczegółów, ładnie dobrana kolorystyka, nietuzinkowe kształty architektoniczne.

...Mógłbyś jeszcze wykończyć wnętrze. Minifig na pewno ucieszyłby się z większego ogródka i samochodu ;) (albo motocyklu).

Frax

#5 Post autor: Frax »

crises pisze:Oczywiście pieśni pochwalne również mile widziane (żartuję oczywiście).
A dlaczego to żart?

Mi (mnie) się osobiście bardzo podoba. Może okna, szczególnie na dole są trochę za nisko, to nie przeszkadza to w odbiorze całości. Po prostu ładna kamieniczka z papugą, Panem Policjantem i czerwonym axlem.

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#6 Post autor: Iskra »

Bardziej dom niż kamienica (chociaż to zależy co nazywamy kamienicą) ale ładny. Taki schludny. Bardzo podoba mi się plate nad drzwiami włożony na skos. Do Nexusa faktycznie Ci jeszcze trochę brakuje ale wydaje mi się,że idizesz w dobrym kierunku. :)

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#7 Post autor: ImpreSariO »

Taka mała kamienica na wiosce. Dużo u nas w Polsce takich. Ładna i przyjemnie się ją ogląda ale bez rewelacji. Nie zrozum mnie źle ale ludzie mnóstwo takich budują i coraz ciężej zrobić coś żeby zaskakiwało.

Nexus 7

#8 Post autor: Nexus 7 »

Bardzo porzadny model, z przyjemnoscia postawilbym go na swojej ulicy . Od razu widac z jakiego zestawu powstal :-) Pare pomyslow pozwole sobie wykorzystac, na przyklad duze rozetki na pietrze, swietliki w dachu i wneke na papuge. Sporo by chyba pomoglo gdybys glowne drzwi umiescil w jakiejs framudze.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#9 Post autor: Ciamek »

Fajniuchny : o)
Podobają mi się parapety na piętrze.
Nexus 7 pisze:Od razu widac z jakiego zestawu powstal :-)
Ciekawe czy Klocki-Zdrój będą całe kremowe... : oP
Zdrufko, Ciamek

D.

#10 Post autor: D. »

Najbardziej spodobała mi się... rynna, a konkretnie jej koniec. Nie wiem czy to Twój patent czy czyjś ale - dobre ;)
Pytanie tylko co tam robi ten gość, żywcem wyjęty z baru "Błękitna Ostryga"?

A czerwony axle stanie się chyba Twoim znakiem rozpoznawczym, którego będziemy szukać okrytego w każdej pracy ;P

crises

#11 Post autor: crises »

Piotrek builder pisze:Tylko te kosze, dałbym blisko wyjścia, a nie ogródka… :P
Ja tam wolę mieć śmietnik gdzieś z boku domu, a nie przy wejściu. Ogródek to za dużo powiedziane, takie tam zarośla.
M_longer pisze:Ten Pan Policjant tak znajomo wygląda...
A w śmietniku leży co? Czerwony axle :D
D. pisze:Pytanie tylko co tam robi ten gość, żywcem wyjęty z baru "Błękitna Ostryga"?
To takie puszczenie oka do tych, którzy pamiętają pewną miniaturkę i dyskusję, która się przetoczyła.
D. pisze:A czerwony axle stanie się chyba Twoim znakiem rozpoznawczym, którego będziemy szukać okrytego w każdej pracy ;
Korci mnie ten pomysł, ale nie chciałbym, żeby moje pracy kojarzone były z ...
M_longer pisze:le te łuki nad oknami znajdującymi się na pierwszym piętrze wydają mi się troszkę przekombinowane :)
M_longer pisze:Fajne okienka dachowe.
Frax pisze:Może okna, szczególnie na dole są trochę za nisko
Nexus 7 pisze:Sporo by chyba pomoglo gdybys glowne drzwi umiescil w jakiejs framudze
Dzięki za fachowe porady. Postaram się je wprowadzić w życie.
Nexus 7 pisze:Od razu widac z jakiego zestawu powstal :-)
Tak, ten zestaw się Lego bardzo udał. Dziś rozmontowałem samochodzik. Jest w nim 14 serków! W tym 6 niebieskich. I to w modelu, który jest tylko dodatkiem.
Nexus 7 pisze:Pare pomyslow pozwole sobie wykorzystac
Me serce rośnie.
D. pisze:Najbardziej spodobała mi się... rynna, a konkretnie jej koniec. Nie wiem czy to Twój patent czy czyjś ale - dobre ;)
Przyznaje, że też nie wiem, czy to mój pomysł. Kratka w ziemi na pewno nie, co do "latarenki" to nie mam pewności, ale świadomie się na żadnym MOCu nie wzorowałem.

Dziękuję za komentrze i rady.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#12 Post autor: zgrredek »

Piętro jest wyższe od parteru. Zazwyczaj jest odwrotnie. Kamienice miewają podmurówki, okna piwniczne. Parter mógłby być bardziej rozbudowany, okazały. Szkoda, że nie dwie papugi (niekoniecznie we wnęce) - miałbyś nawiązanie do Czesława Niemena. Rynna bardzo mi się podoba i duże okrągłe klocki z małym w środku tworzą ładne "kwiatki".

ODPOWIEDZ