Justin Black w przydrożnym barze

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

Justin Black w przydrożnym barze

#1 Post autor: makorol »

Nowy MOC. Scenka przedstawiająca Justina Blacka jedzącego kurczaka w przydrożnym barze podczas jednej ze swoich podróży.

Obrazek

Justin jeździ na swoim motocyklu, którego sam zrobił w swoim garażu. Podróżuje nim po świecie :)

Obrazek

Zdjęcia:
http://www.brickshelf.com/gallery/makor ... g_3658.jpg
http://www.brickshelf.com/gallery/makor ... g_3666.jpg
http://www.brickshelf.com/gallery/makor ... g_3698.jpg
http://www.brickshelf.com/gallery/makor ... g_3709.jpg
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#2 Post autor: pitrek02 »

Niech no zacznę od wyliczania, skopiowanych elementów, ok??
Czyli tak: silnik (znowu!!), bak paliwa, mocowanie jednostki napędowej, tylnia rama, kierownica...
Może postarasz się, zbudować coś swojego od podstaw, a nie ciągle na bazie V1??
I proszę mi nie mówić, że Noddy zbudował już wszystkie rodzaje motorów, bo tak nie jest!!
Chociażby, brakuję w jego kolekcji (na razie) Trike.
Mogę, natomiast pochwalić torby na bagaż. :)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2008-02-04, 15:11 przez pitrek02, łącznie zmieniany 1 raz.

D.

#3 Post autor: D. »

W tej skali w pewnym momencie kończą się alternatywy.
Po prostu te, a nie inne, klocki wyglądają najlepiej i nie można nikogo winić za to, że ich używa.

Mi wszystko w scence bardzo się podoba. Bar jedynie mógłby być ciut większy :)

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#4 Post autor: pitrek02 »

D. pisze:W tej skali w pewnym momencie kończą się alternatywy.
Ja siedzę w tej skali długo, i zapewniam Cię, że tak nie jest!!
A nawet, jakby tak było, to nie wypada, kopiować ponad 70% innego modelu, na potrzebę własnego!!
Ostatnio zmieniony 2008-02-04, 15:13 przez pitrek02, łącznie zmieniany 1 raz.

D.

#5 Post autor: D. »

Czekam, aż zasypiesz nas Piotrek zwykłymi motorkami, które nie bedą miały cech wspólnych z motorkami V1

Poza tym, co nie wypada? Wszyscy gdzieś podpatrujemy różne techniki, doskonalimy się. Buduj tak jak wtedy gdy miałeś 6 lat albo nie grzmij, że ktoś skopiował dobre rozwiązanie.
Ostatnio zmieniony 2008-02-04, 15:16 przez D., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#6 Post autor: pitrek02 »

Czekam, aż zasypiesz nas Piotrek zwykłymi motorkami, które nie bedą miały cech wspólnych z motorkami V1
Nie wiem, co uważasz o moich motocyklach, ale nie mają one ani jednego elementu skopiowanego z V1…
Wszystko, to moja improwizacja!!

EOT bo w końcu, nam się dostanie...
Ostatnio zmieniony 2008-02-04, 15:44 przez pitrek02, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#7 Post autor: ImpreSariO »

Bo ja wiem czy on taki aż podobny do motorków V1? Moim zdaniem ma swój styl i jest bardzo fajny. Z baru i minifiga bym zrezygnował ale motorek jest odlotowy. Coś tam widać że to szkoła Noddy'ego ale bez przesady. 70% podobieństwa to cię trochę poniosło Piotrek. Nawet jeśli to V1 nie zbudował takiego modelu.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#8 Post autor: zgrredek »

Może potrzebny osobny temat ile % wolno zerżnąć z innych prac? Motor jest w tym MOCu tylko elementem, więc tych zerżniętych procent wyjdzie dużo mniej. Nie uważam, żeby wykorzystywanie jakichś patentów było naganne. Jak widzę ciekawy patent to nie staram sie zapamiętać w czyjej pracy go widziałem, bo i tak nie mam pewności, że ten ktoś wymyślił to pierwszy. Jeśli uda mi się wymyślić coś oryginalnego, to będę zadowolony, że tak dobrze wymyśliłem, że inni chcą z tego korzystać.
Wracając do tematu, to scenka bardzo fajna. Ale ja zrobiłbym bar w innym kolorze. Czerwonego jest za dużo. Chyba lepszy byłby biały z czerwonym dachem i czerwonymi drzwiami i oknem.

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#9 Post autor: makorol »

Mój sposób był bardzo prosty: starałem się na początku kopiować czyjeś patenty, a później z biegiem czasu nauczyłem się tworzyć swoje, własne.
To powiedział Piotrek w wywiadzie na yfol.blox.pl . Nie wiem dlaczego tak się czepiasz?
Jak lepiej zrobić widlastą dwójkę w motorze? Bo ten sposób wydaje mi się najlepszy. Poza tym w twoim bobberze nie widze niczego co mogłoby być silnikiem.

Ważne, że innym sie podoba. Dzięki.
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
Pepin Krootki
Posty: 218
Rejestracja: 2006-06-22, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: PepinKrootki

 

#10 Post autor: Pepin Krootki »

Wy się tu kłócicie zamiast podziwiać MOCe, o. Jako, że na motorach za bardzo się nie znam to mogę napisać tylko tyle, że jest ładny, o :).
ImpreSariO pisze:Z baru i minifiga bym zrezygnował
Może nie zrezygnował ale powiększył bar ( bo teraz to mi wygląda na jakąś budkę z jedzeniem ), zrobił większy parking. W końcu ładny motor musi mieć ładne tło.
tu byłem - Pepin

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#11 Post autor: pitrek02 »

makorol pisze:
Mój sposób był bardzo prosty: starałem się na początku kopiować czyjeś patenty, a później z biegiem czasu nauczyłem się tworzyć swoje, własne.
To powiedział Piotrek w wywiadzie na yfol.blox.pl . Nie wiem dlaczego tak się czepiasz?
Owszem, tak powiedziałem, ale nie mówiłem, by zrzynać wszystko jak lezie…
A, i też nie wspominałem, by te prace (skopiowane) prezentować na forum...

Więc…
makorol pisze:Ważne, że innym sie podoba. Dzięki.
Bardzo mi miło, że szanujesz moje zdanie...

EOT!!
Ostatnio zmieniony 2008-02-04, 20:36 przez pitrek02, łącznie zmieniany 2 razy.

crises

#12 Post autor: crises »

Mnie tam motorek się podoba i budka telefoniczna też. I dajcie spokój już z tym "co kto z kogo ściągnął w swojej pracy". Wałkowaliśmy to w innym temacie i jakoś nie doszliśmy do konstruktywnych wniosków. Kto będzie chciał to napisze na kim się wzorował, kto nie będzie chciał to przemilczy. Chyba wszyscy mamy na tyle oleju w głowie, żeby albo nie kraść pomysłów, albo się do zapożyczeń przyznawać. Jest coś takiego jak reputacja i każdy sobie na nią po trochu pracuje. Kurcze, a miałem nie robić dygresji...
Podoba mi się jeszcze szyld nad barem. To znaczy nie sam napis, ale "skrzydełka" na sztorc.

pkowalcz

#13 Post autor: pkowalcz »

A mnie bardzo podoba się kierowca ;)
A dyskusja na temat wykorzystywania patentów jest - jak już wspomniano - bezcelowa. Piotrek, tym razem trochę przeginasz z czepianiem się. Jest podobne, ale bez przesady, nie identyczne. Poza tym, jak już również wspomniano, nawet z tak pięknym surowcem jak flexy i spółka istnieje ograniczona liczba kombinacji. Zamiast krytykować, zbuduj sportowy motor, w którym nie ma żadnego zapożyczonego patentu - w końcu chyba do tego chcesz nakłonić makorola, czyż nie?

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#14 Post autor: pitrek02 »

pkowalcz pisze:Zamiast krytykować, zbuduj sportowy motor, w którym nie ma żadnego zapożyczonego patentu - w końcu chyba do tego chcesz nakłonić makorola, czyż nie?
Taki powstanie, obiecuję!!

Już nie róbmy tego OT!!
Ostatnio zmieniony 2008-02-04, 20:56 przez pitrek02, łącznie zmieniany 1 raz.

Antek
Posty: 82
Rejestracja: 2007-07-19, 14:56
Lokalizacja: Sieradz

#15 Post autor: Antek »

słuchajcie ja jestem pod wrażeniem wszystkich ale to wszystkich motorków w tej skali,sam się uczę budować i w zw. z tym nie publikuję prac na forum aby nikogo z BS nie obrazić.
obecnie mam coś co jest prawie całe własnej roboty( czeka na dokończenie)
a co do motorku to jest fajny.
może co do copyrightu niech się sam V1 wypowie?
EOT

ODPOWIEDZ