[MOC] Podejście drugie: Wyścigówka z lat 50tych

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

[MOC] Podejście drugie: Wyścigówka z lat 50tych

#1 Post autor: Jerac »

Modelik rekreacyjny, w zasadzie nie ma co nawet się nim chwalić, ale a nóż jakiś detalik czy kształt się komuś przyda. Uparłem się na sterowane koła przednie no i są, ale w zamian nie było miejsca ani na technic figa (skalą idealnie pasuje), ani na atrapkę silnika pod zdejmowaną maską. Jeśli mnie trafi przypływ weny to może zrobię wersję niesterowaną za to ładniejszą.

galeria starej wersji

[edit]Trafiła mnie wena. Co prawda wciąż nie jest to kopia żadnego konkretnego samochodu, ale jest proporcjonalniejszy, ze sterowaniem no i mieszczącym się bez problemu technic-figiem.

Obrazek
Obrazek

Pozostałe zdjęcia: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Ostatnio zmieniony 2008-02-07, 14:43 przez Jerac, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#2 Post autor: KUKUS »

Pojazd wyszedł ci po prostu boski :) Piękne skręcane koła, ładne kształty, kolorystyka... czuć epoką :) Pojazd- pierwsza klasa.

Awatar użytkownika
mienso123
Posty: 319
Rejestracja: 2007-02-15, 14:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: mienso123

 

#3 Post autor: mienso123 »

Jestem pod sporym wrażeniem, pojazd jest świetny.
Ciekawi mnie z jakiego zestawy wziąłeś te opony?
Ostatnio zmieniony 2008-02-05, 10:41 przez mienso123, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#4 Post autor: Misterzumbi »

Modelik rekreacyjny
Chyba rewelacyjny?

Nie podoba mi sie tylko kolor kol, i fakt ze po lewej stronie powinna byc dziura na gazniki, z wystajacymi "trabkami" do zasysania powietrza :P.
Ostatnio zmieniony 2008-02-05, 10:01 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#5 Post autor: Sariel »

Temat cudowny, wciąż mnie kusi żeby spróbować zrobić to w Technicu. Pojazd wydaje mi się ciut za niski i za długi, wzorowałeś się na jakimś konkretnym modelu? Poza tym lata 50-te to chyba przesada, pojazdy o takiej sylwetce królowały pod koniec lat 20 i w latach 30, poczynając od słynnego GP Monaco 1933, nie wspomnę że samą sylwetkę zaproponował Karl Benz w GP Monzy w 1923. Podeprę się paroma przykładami:

Bugatti 35C - rok 1926:
Obrazek

Delage Torpedo - rok 1928:
Obrazek

Bugatti 59 - rok 1933:
Obrazek

Monaco Trossi z silnikiem gwiazdowym - rok 1935:
Obrazek

Po wojnie wiele się zmieniło i w latach 50-tych królowały już konstrukcje tego typu:

Porsche 550 Sypder - rk 1951:
Obrazek

Jaguar XKD 34 - rok 1955:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2008-02-05, 10:09 przez Sariel, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#6 Post autor: ImpreSariO »

Pierwsze co pomyślałem to - ale genialne Bugatti! Jest świetny i tylko mi kolorystyka się nie podoba. Mógł być cały niebieski i nie mieć brązowych kół.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#7 Post autor: Jerac »

Oj, Sariel, tyły masz.... i to duże :)

Obrazek
Obrazek

W wyścigach Grand Prix, które później zostały przemianowane na Formułę 1 od samego początku po wojnie - czyli od roku 1950 - brały udział cygarowate samochody z odkrytymi kołami. Z czasem stawały się one coraz niższe i smuklejsze, ale przełom nastąpił dopiero nieco przed rokiem 1965, kiedy to większość zespołów wprowadziła samochody z silnikiem z tyłu. Wciąż jednak kształt był podobny, z tym że jeszcze smuklejszy, no i kokpit bardziej z przodu aby pomieścić silnik z tyłu. Dopiero w 1970 każdy samochód miał skrzydła, a niektóre pomysły były dość... ambitne... wciąż jednak kształt był ten sam, zapoczątkowany tak jak mówisz przed wojną.

Na niczym się nie wzorowałem i pewnie dlatego mi się proporcje rozjechały. Jako że czuję się pochwalony to wezmę na warsztat schemat jakiegoś konkretnego samochodu i popoprawiam co się da, no i wywalę sterowanie żeby mieć miejsce na silnik i kierowce... to sterowanie które jest teraz i tak marnie działa więc nawet mi go nie szkoda. Kolorystyka zostanie jednak taka jaka jest, moooże nieco więcej niebieskiego.

Misterzumbi, dziurka nawet była, widzisz te 2 tiles 1x1 z boku po lewej stronie? Po prostu mi się nie podobała i ją zakryłem ale instynktownie przeczuwałem że ona tam powinna być :)

Koła faktycznie złe. I tak miałem je usrebrzyć do innego projektu tak więc idę szukać farby. Nawiasem mówiąc byłem święcie przekonany że koła były drewniane jeszcze w 1950, tak to jest jak się buduje coś odrobinę zbyt na luzie...
Ostatnio zmieniony 2008-02-05, 12:09 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#8 Post autor: Sariel »

Częściowo się zgodzę, choć sylwetka tych samochodów z lat 50 jest nieco inna jeśli chodzi o przód - zamiast normalnych chłodnic jak w latach 30, mamy coś trochę jak odkurzacz. Ale tak samo wygląda to w Twoim samochodzie, więc się nie czepiam, podobnie jak sylwetka jest bardziej spłaszczona i wydłużona niż w modelach z lat 30-tych. Po prostu rozróżnijmy że Twój MOC jest modelem samochodu już z epoki silnika z tyłu i wszystko będzie idealnie :) Ja jestem zakochany w tych jeszcze z przełomu lat 20 i 30, dlatego kręciłem nosem na sylwetkę Twojego :)
Ostatnio zmieniony 2008-02-05, 12:32 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#9 Post autor: Jerac »

Chciałbym zbudować taki samochodzik właśnie z lat dwudziestych, no może trzydziestych, ale koniecznie niebieski... a niebieskich klocków mam dosłownie tyle co z hot-roda model team i nic więcej. Narazie więc zostanę przy samochodach powojennych :)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#10 Post autor: Sariel »

Ja wcześniej czy później zrobię podejście do czegoś a la Bugatti 35 w wersji Technicowej (wiem, profanacja :P ), najbardziej prawdopodobna kolorystyka to czerwono-czarna; narzucają ją części, bo do tych kształtów konieczne będzie użycie długich giętkich axli które mam właśnie w tych kolorach. Może jak skończę i minie Ci obrzydzenie, pokażesz swoją wersję? ;)

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#11 Post autor: Iskra »

Fantastyczny! Zwłaszcza tył ma bardzo fajny kształt :) Kolorystyk ami pasuje, jedynie koła lepsze byłyby szare, czy ewentualnie czarne.

Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

#12 Post autor: liwnik »

Wyścigówka jest piękna. Właśnie takie samochody wyścigowe lubię najbardziej.
Pozdrawiam, Liwnik

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#13 Post autor: M_longer »

Hotrod zmienił się w wyścigówkę ;)

Jest super.
Gdyby jeszcze felgi były srebrne... albo chociaż szare ;)

No i ładne wedge bricki 2 x 6 z tyłu dałeś :P

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#14 Post autor: Bobofrutx »

WOW Panie Jerac :D Cudo! Może pokusisz się i zbudujesz Auto union type - D
http://www.coches-es.com/noticias/wp-co ... pe_01.jpeg
;)
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

bartemo

#15 Post autor: bartemo »

Świetna. Niesamowite ile dają zaokrąglone klocki :)

Może pokusisz się o zbudowanie polskiego Leoparda?

ODPOWIEDZ