[MOC] Lotniskowiec "Sobol"

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
yasq

#16 Post autor: yasq »

martinbb pisze:Ehehehe zacytuje sam siebie ;)
Na zdjęciu nr 16 widzimy... kołnierze dokujące ;)

Ożeszty przepraszam nie przeczytałem tego;/

Mimo wszystko ładny, choć po dłuższych oględzinach dla mnie kwestia wlotu do hangaru trochę
mi się kłóci ze schematem ze SW

Sorry wielkie jeszcze raz za moje fopa:(

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#17 Post autor: martinbb »

Taki typ wlotu do hangaru jest dość powszechny w filmach SF:
Na przykład Deadlus z SG-1 czy chociażby hangary krążowników Calamariańskich


Ale dostaje za baty za te kołnierze na fotce 16 ;)
Ostatnio zmieniony 2008-02-09, 00:14 przez martinbb, łącznie zmieniany 1 raz.
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#18 Post autor: V1 »

Piękny! Widać że lotniskowiec, ma dużo wspólnego ze współczesnymi, morskimi.
Bardzo mi się podoba fragment pod mostkiem, nieco odsunięty od kadłuba, i sam mostek, klasyczny, niemal XX wiek :) doskonale wyglądający w jednostce przyszłości.
Działa ze zdjęcia 16 nie są zbyt przekonujące również jako cokolwiek innego :) Po prostu wciśnięty na odczepkę fragment 'technica'. Przydałoby się zamiast tego coś dziwniejszego (jako że mało kto używa jeszcze standardowych połączeń między klockami :)
Piloci muszą wsiadać do swoich mysliwców przez jakieś śluzy
Skoro panują nad grawitacją (mówię np. o Gwiezdnych WOjnach), to zapewne i powłokę gazową przy pomocy generatorów tejże potrafią utrzymać :)

Może głupio pytać, ale dlaczego "Soból"?
\/1 ______________

czekoladowyboss

#19 Post autor: czekoladowyboss »

Jest piękny. Taki majestatyczny w całej swej okazałości. Ciekawy pomysł na bryłę. Super wyglądają te działka. Kolorowe wstawki znakomicie urozmaicają szare połacie pancerza. Wentylatory z tyłu to dość ekscentryczny pomysł, czego to Polacy nie wymyślą ;) Napęd nie wygląda mocarnie, ale pewnie daje rade. Jak dla mnie to jeden z Twoich najlepszych wielkich okrętów (tuż za Terrestrialem).

Kołnierze mnie też się nie podobają :P Są zbyt prosto zbudowane, jak na Ciebie ;)

Co do liczebności załogi roczniki flot podają sprzeczne informacje (taki Classic-Space na przykład: 860 ;)

EDIT: Zapomniałbym - od spodu okrętu jest coś ciekawego?
Ostatnio zmieniony 2008-02-09, 01:59 przez czekoladowyboss, łącznie zmieniany 2 razy.

yasq

#20 Post autor: yasq »

martinbb pisze:

Ale dostaje za baty za te kołnierze na fotce 16 ;)
Nie powiem że nie:)

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#21 Post autor: Jantin »

Zamiata. Duży, potężny, ładny, detaliczny. Najbardziej podobająmi sięte działa pomiędzy "talerzami" i oczywiście wlot do hangaru. Kołnierze dokujące są spoko, ale co tam dokuje? Dla myśliwców jest hangar, a statki z zaopatrzeniem musiałyby mieć takie same, zwielokrotnione, kołnierze, żeby się nie poobijać (może po to tak wystają?)
Coraz częściej przy oglądaniu Waszych okrętów chciałbym spotkać je w jakiejś grze, np. FreeSpace, a tutaj jest to spotęgowane parokrotnie - jaka to musi być zabawa, jak z takiego potwora na tyłach wysypuje się eskadra jakiegoś draństwa, albo w drugą stronę - wychodzimy z nadprzestrzeni i od razu do ataku: Nie ma, że jeszcze trzeba pół okrętu oblecieć, bo startujemy z boku i można się ogarnąć.
Ostatnio zmieniony 2008-02-09, 14:42 przez Jantin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#22 Post autor: martinbb »

V1
Czemu Soból? A tego to nawet ja nie wiem... ;)

czekoladowyboss
Spód jest... hmmm gładki, i z paroma detalami na pancerzu. Niestety nie udało mi się wykonać zdjęć (delikatność konstrukcji)
Inspired by NavySEALs

ODPOWIEDZ