7898 Cargo Train Deluxe

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

7898 Cargo Train Deluxe

#1 Post autor: Robson »

7898 Cargo Train Deluxe
Obrazek
Dane Techniczne:

Seria: Trains
Rok produkcji: 2006
Liczba części: 856
Liczba figurek: 0
Spis części: http://www.peeron.com/inv/sets/7898
Cena: MSRP: $150.00 Allegro : 480zł +/-
Ilość kół trains 9V 12

Opis:

W dniu dzisiejszym chciałbym przedstawić model pociągu towarowego IR. Model 7898 wyjechał z fabryki w 2006 roku. Było to niedawno i model odrazu zrobił furorę nowymi rozwiązaniami sterowania. Dotychczas bawiliśmy się na kablu a teraz mamy sterowanie przez podczerwień (IR). Wracając do modelu. Zestaw składa się z lokomotywy, wagonu pomocniczego (drezyny-dzwigu) , wagon z samochodem, wagon zamkniety, szutrówka, widlak, samochod ciężarowy z 3 paletami, tory oraz przejazd mini. Dostajemy jeszcze trzech ludzików :P. Maszynistę, kierowce samochodu i widlaka/dzwigu. Opiszemy teraz poszczególne elementy zestawu. Lokomotywa jest solidna, podobna do tzw "krokodyla". Posiada nowy napęd oraz batery box który dużo zajmuje. Znajduje się on miedzy wózkami kół. Jedyne co jest mało dopasowane to ten kolorek zielony, mi osobiście się średnio podoba. Posiada ona jeszcze dużo ciekawych elementów takich jak : unikatowa szyba - http://www.peeron.com/inv/parts/6567c02 przednie elementy (szyby) http://www.peeron.com/inv/parts/2924 Drzwi - http://www.peeron.com/inv/parts/4182 i http://www.peeron.com/inv/parts/4181 oraz pantografy - http://www.peeron.com/inv/parts/x781 . Ogólny styl - super. Drugim wiekszym elementem jest drezyna/dzwig. Jest mała kabinka w której znajduje się kierujący oraz drugim elementem jest dzwig. Sam dzwig jest żółty kontrastuje kolor zielony. Rzuca się w oczy. Całę ramie można regulować ręcznie oraz długość linki za pomocą kółeczka w tylnej części dzwigu. Do dzwigu dołączona jest łapa do przekładania samochodów. Bardzo dobrym rozwiązaniem są łapy które znajdują się po miedzy kołami i można je rozłożyć, aby nie przewracała się drezyna przy transporcie samochodu wagon-ziemia. Kolejnym wagonem jest wagon samochodowy. Zwykły wagonik składający się z kilku elementów i czerwonego samochodu sportowego. Następnym wagonikiem jest szutrówka. Otwierane boczne pokrywy i w środku skośne elementy umożliwiają wysypywanie "szutru". Minusem stanowczym jest masakrycznie mała ilość klocków używanych jako ten szuter. Ostatnim wagonem jest wagon barakowy, w którym transportujemy palety z silnikami i butlami. Suwane drzwi są doskonale nam znane i tu też zastosowane. Mały przejazd dodawany jest do zestawu, aby można było załadować ładunek do wagonu. Troszkę opiszemy tory. O torach już dużo było pisane na forum. Do teraz zastanawia mnie fakt dlaczego nie sa w starym typie. Po pierwsze lepiej wyglądaja po drugie są bardziej funkcjonalne. Oprócz torów dostajemy dwie zwrotnice. Wróćmy teraz do sterowania. Sterowanie odbywa się po przez pilot. Jest on duży i bardzo dobrze "leży" w dłoni. Siedmiostopniowa regulacja prędkości jest świetna. Oprócz tego tym systemem możemy sterować trzema pociągami. W pilocie są jeszcze dwa dodatkowe przyciski. Jeden od śmiesznego dzwieku "ciu ciu" a drugi od hamulca bezpieczeństwa "ręcznego?". Modelem naprawdę można się pobawić przez dłuuugie wieczory. Świetny dla młodego jak i dorosłego. Ilość części nie powala na kolana, lecz wygląd całości owszem:). Galeria http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=2977085
♦Lecimy dalej ...
Obrazek
Pudełko i zawartość:

Pudełko jest w modelu kiepskie. Duże, lecz mało trwałe. Posiada otwieraną pokrywę gdzie widać miasteczko oraz funkcje modelu. Na odwrocie jest pokazane co można zbudować oraz inne funkcje modelu. Pudełko dostaje "+" za dużo kolorowych zdjęć na nim :).
Kilka zdjęć pudełka:
Obrazek
Instrukcja:

Trzeba pochwalić konstruktorów instrukcji za podzielenie na kilka części. Wszystko po kolei sobie składamy:) Od lokomotywy po ciężarówkę ... Na pierwszej stronie od lokomotywy widnieją zdjęcia opisujące wkładanie baterii itp czynności.
Obrazek
Budowa:

Budowa przebiegała bardzo przyjemnie i sprawnie. Model zbudowałem po 2 H. Kolejno budujemy po numerkach. Kiedy model jest w całości stawiamy go na torach i śmigamy :)

Podsumowanie:

Model naprawdę powala wygładem. Jest spory jak na swoją "małą" liczbę klocków. Różni się od poprzednich modeli trains nowymi rozwiązaniami. Naprawdę polecam!
+wygląd
+bardzo ciekawe i unikatowe elementy
+miłe i sprawne budowanie
-nowe tory :(
-IR nie zawsze łapie
-mała ilość "szutru"

Pozdrawiam i zachęcam do komentowania. Robert
Ostatnio zmieniony 2008-10-09, 17:44 przez Robson, łącznie zmieniany 2 razy.
Cb1100RR

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Podoba mi się seria Trains , ale cena jest odstraszająca :(

Na ile godzin jazdy wystarczają baterie?

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#3 Post autor: V1 »

Cześć!

ja mam parę pytań :)
Czy możesz napisać więcej jak działa ten pilot? ile dokładnie ma przycisków i czy da się jakoś zaprogramować ich działanie (np. tak żeby sterowały dwoma silnikami - napęd i skręcanie) ? W jaki sposób działa owa 7-stopniowa regulacja prędkości, bo nie widzę tam żadnego pokrętła - czy tylko na przyciskaniu kolejny raz? Jak wygląda odbiornik (czy jest w jednej obudowie z silnikiem)? I czego ten pilot potrzebuje żeby dało się nim sterować silnikami PF?

Z góry dzięki

V1

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#4 Post autor: Robson »

M_longer pisze:a ile godzin jazdy wystarczają baterie?
Raz włożyłem i do teraz działa tak już ponad rok :)
V1 pisze:ile dokładnie ma przycisków i czy da się jakoś zaprogramować ich działanie (np. tak żeby sterowały dwoma silnikami - napęd i skręcanie)
Ma 4 przyciski - dwa od regulacji prędkości - hamulec - sygnał dzwiekowy
V1 pisze:W jaki sposób działa owa 7-stopniowa regulacja prędkości, bo nie widzę tam żadnego pokrętła - czy tylko na przyciskaniu kolejny raz?
czy tylko na przyciskaniu kolejny raz? - dokładnie tak :)
V1 pisze:Jak wygląda odbiornik (czy jest w jednej obudowie z silnikiem)?
Tak wygląda - http://www.peeron.com/inv/parts/x1690cx1 a silnik jest osobno :)
V1 pisze:I czego ten pilot potrzebuje żeby dało się nim sterować silnikami PF?
Nie próbowałem ale jak jest jedno i drugie IR to może się da ...
Cb1100RR

Conrack1410

#5 Post autor: Conrack1410 »

fajny zestawik - planuję w przyszłości - ale tylko i wyłącznie na przerobienie na 9V - moim zdaniem RC to jeden wielki niewypał

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#6 Post autor: Bricksley »

Robson1903 pisze:Raz włożyłem i do teraz działa tak już ponad rok :)
A ile nim wcześniej jaździłeś?
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#7 Post autor: Andzia »

po pierwsze dzięki za recenzję a teraz mam pytanko: czy lokomotywa wygląda identycznie z przodu i z tyłu?
a tak z innej beczki... czy tory 9V pasują bez problemu do torów RC?
Ostatnio zmieniony 2008-02-10, 17:03 przez Andzia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#8 Post autor: tomey »

Tak - tory 9V pasują do RC
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#9 Post autor: ImpreSariO »

tomey pisze:Tak - tory 9V pasują do RC
Tak ale pojedzie po nich tylko pociąg na RC jeśli się nie mylę. Ostatnio powstała jakaś moda na recenzję i coraz częściej są one dobre i wyczerpujące. Również ta jest niczego sobie.

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#10 Post autor: Pietruch »

Jak szybka jest lokomotywa ? Bez problemu ciągnie cały skład ?
Robson1903 pisze:IR nie zawsze łapie
Możesz to dokładnie opisać, kiedy to się dzieję. ?

Dzięki za recenzję.
Pozdrawiam,
Maciej

kosci
Posty: 136
Rejestracja: 2007-10-05, 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: kosci

 

#11 Post autor: kosci »

Jak szybka jest lokomotywa ? Bez problemu ciągnie cały skład ?
Lokomotywa jest szybka. ciagnie sklad bez problemu. na najwyzszym biegu czasem wylatuje na zakretach :P (nie ma jak komorke wpakowac w skald i nagrac jazde:P)
IR nie zawsze łapie
mi IR lapie zawsze, nawet nie musze celowac zabardzo

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#12 Post autor: Pietruch »

Dzięki wielkie. Chyba się skuszę na ten zestaw. :)
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#13 Post autor: Andzia »

(nie ma jak komorke wpakowac w skald i nagrac jazde:P)
no to pakuj pan tę komórkę i nagrywaj - ja chętnie pooglądam jak ta cwana lokomotywa pomyka po tych szynach, a na zakrętach może jakieś bandy pan postawi co by się w razie przewracania odbiła i jechała dalej hehehe ;-)
Ps. Gdyby wycofywali 9V ze sprzedaży, to mam nadzieję, że ta kolejka będzie w promocji :)
Ale jak długo mam na to czekać? Oj niecierpliwa jestem strasznie.

Trochę mało zdjęć w tej recenzji :(
Ostatnio zmieniony 2008-02-13, 17:42 przez Andzia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#14 Post autor: Robson »

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=300255 Galery :)
Andzia pisze:no to pakuj pan tę komórkę i nagrywaj - ja chętnie pooglądam jak ta cwana lokomotywa pomyka po tych szynach, a na zakrętach może jakieś bandy pan postawi co by się w razie przewracania odbiła i jechała dalej hehehe ;-)
Mam nagrane ale wstydze sie wrzucic bo sa glupie :P
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#15 Post autor: Pietruch »

Robson1903 pisze:Mam nagrane ale wstydze sie wrzucic bo sa glupie :P
Wrzucaj, wrzucaj. :)
Pozdrawiam,
Maciej

ODPOWIEDZ