[MOC] Deutz-Fahr Agrotron

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#16 Post autor: Sariel »

Przecież Lego robi oficjalną koparkę z aktywatorami :P Masz rację, tylko wybrałeś zły przykład. Spróbujcie zrobić np. pneumatyczne podpory w dźwigu z aktywatorami - przy użyciu pneumatyki jak jedna podpora trafi na przeszkodę to się zatrzyma, a ciśnienie pójdzie do pozostałych. Z aktywatorami jedna zatrzymana podpora zablokuje całość.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#17 Post autor: M_longer »

Sariel pisze:Przecież Lego robi oficjalną koparkę z aktywatorami :P
Oj, to wiem ;)
Nie chodziło mi o takie rozwiązanie jak w tym excavatorze (jeden aktywator podnosi ramię, a drugi odpowiada za wysuwanie/wsuwanie ramienia i ruchy łyżki JEDNOCZEŚNIE)

Zrób łyżkę poruszaną w taki sposób, jak robi to siłownik, tylko za pomocą aktywatora:
Obrazek
Jedyne rozwiązanie jakie widzę to kombinowanie za pomocą zębatek/kardanów lub po prostu wsadzenie silnika zaraz za aktywator.
Ale wtedy to nie wyglądałoby dobrze ;)
A w pneumatyce tylko ciągniesz dwa przewody wzdłuż ramienia i po problemie :)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#18 Post autor: Sariel »

Jak bym nie uogólniał. Dobrze zaprojektowane ramię z ładnie schowanym wałem napędowym aktywatora może wyglądać lepiej niż obwieszone przewodami - kwestia jak się wykorzysta kolejną możliwość dawaną przez Lego.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#19 Post autor: M_longer »

Sariel pisze:kwestia jak się wykorzysta kolejną możliwość dawaną przez Lego.
Trudno mówi się o czymś, czego się w reku nie miało ;)

Poczekajmy do tej drugiej połowy 2008 i wtedy się zobaczy czy to takie rewolucyjne rozwiązanie :)

EOT

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#20 Post autor: Kubrick »

Emilus, zmotales fajne 4x4 z dzialajacym zawieszeniem, to moze teraz pora na... Zgadnij na co ;)
Oczywiscie, na Trialowke i start w GP Galicji :D
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#21 Post autor: ImpreSariO »

Pod technicznym kątem za bardzo tego skomentować nie mogę bo się jeszcze na tym nie znam ale widzę że jest bardzo skomplikowany. Trochę cię poniosło z proporcjami bo przód jest za długi względem oryginału. Jednak wcale mi to nie przeszkadza bo wygląda świetnie. Naprawdę bardzo ładny ciągnik.

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#22 Post autor: Emilus »

Masz w planach budowę jakiejś maszyny do niego? :)
Prawdopodobnie przed tym jak pójdzie na przemiał, dorobię do Deutza jakieś maszyny, ew. maszynę. Chciałbym aby odbierała napęd od WOMu (tj. tego wałka, w końcu po coś on jest) i miała wpięcie w układ pneumatyczny ciągnika (dorobię mu wyjście z tyłka (szybkozłączkę). Ale potem moja miłość do traktorów zaowocuje chyba jakimś zielonym Johnym z jeleniem na masce. Coś o sztywnych mostach jeszcze mocniejszych (może 3 dyfry na oś) i przegubem...
Emilus, zmotales fajne 4x4 z dzialajacym zawieszeniem, to moze teraz pora na... Zgadnij na co ;)
Oczywiscie, na Trialowke i start w GP Galicji :D
Czemu nie, mam nawet swoje pierwsze pomysły i ... patenty ale weryfikacja przez rzeczywistość niejednego na grunt zniosła :-)

Pod technicznym kątem za bardzo tego skomentować nie mogę bo się jeszcze na tym nie znam ale widzę że jest bardzo skomplikowany. Trochę cię poniosło z proporcjami bo przód jest za długi względem oryginału. Jednak wcale mi to nie przeszkadza bo wygląda świetnie. Naprawdę bardzo ładny ciągnik.
Dzięki
Ostatnio zmieniony 2008-02-12, 07:19 przez Emilus, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ