[MOC] Delta-7 Starfighter

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Uruk

[MOC] Delta-7 Starfighter

#1 Post autor: Uruk »

Moje najnowsze dzieło. Niby nic takiego, a jednak cieszy oko (moje). Już kilka razy przymierzałem się do poprawienia Delta-7 z 2002 roku który zaserwowało nam LEGO po premierze "Ataku Klonów" (taki bordowo-biały z Obi-Wanem link dla ciekawych) a że Plo Koon to jedna z moich ulubionych postaci Sagi, więc zdecydowałem się na jego wersję (ma również ciekawszy kolor). Jak zwykle używam starszych "klasycznych" elementów, chociaż musiałem użyć też kilku nowszych. Mam nadzieję, że się spodoba (proszę, nie wracajmy już do tematu łazienki :D). Komentujcie :)

Obrazek

BS folder

Awatar użytkownika
kamzel
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-19, 13:18
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: kamzel

 

#2 Post autor: kamzel »

Wygląda całkiem przekonująco. Ładnie oddałeś wzorek na kadłubie - co prawda w oryginale były to gładkie linie, ale cóż - tak już urok klocków, że wszystko robi się kwadratowe (chyba, że się używa jakichś niesamowitych ilości skosów i łuków). Niezbyt rozumiem, dlaczego "dziób" nie kończy się tak ostro jak powinien tylko ma między jednymi a drugimi skosami zamontowane z boku te kafelki (tiles) 1x2?

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#3 Post autor: ImpreSariO »

kamzel pisze:Niezbyt rozumiem, dlaczego "dziób" nie kończy się tak ostro jak powinien tylko ma między jednymi a drugimi skosami zamontowane z boku te kafelki (tiles) 1x2?
Rzeczywiście! Lepiej by było jak byś dał tam np.serki albo tile 1 x 1.Poza tym model bardzo udany. Przez chwile myślałem że to myśliwiec Anakina z Wojen Klonów. Trochę lepszy od tego co zrobiło Lego. Jednak tylko trochę ponieważ posiadam ten zestaw i uważam że wyszedł im nie najgorzej. Spód jest nijaki. Wygląda bardzo podobnie do wersji Obi-Wana. Szkoda bo one mają tam trochę opływowej blachy którą mogłeś zaznaczyć. Mimo wszystko udany MOC z SW.
Ostatnio zmieniony 2008-02-13, 16:32 przez ImpreSariO, łącznie zmieniany 1 raz.

Mistrz seller

#4 Post autor: Mistrz seller »

ImpreSariO pisze:Przez chwile myślałem że to myśliwiec Anakina z Wojen Klonów.
Ja też na początku myślałem, że to Lazurowy anioł (tak się nazywa myśliwiec Anakina).
MOC ładny tylko moim zdaniem przód nie powinien być tak ostro zakończony.
Ostatnio zmieniony 2008-02-13, 17:13 przez Mistrz seller, łącznie zmieniany 1 raz.

Uruk

#5 Post autor: Uruk »

kamzel pisze:ma między jednymi a drugimi skosami zamontowane z boku te kafelki (tiles) 1x2?
Bez nich skosy wisiałyby w powietrzu ;) przyjżyj się dokładniej :)

kamzel pisze:Niezbyt rozumiem, dlaczego "dziób" nie kończy się tak ostro jak powinien
A może być jeszcze ostrzejszy?? czekam na pomysły.
ImpreSariO pisze:Spód jest nijaki. Wygląda bardzo podobnie do wersji Obi-Wana.
Używałem do spodu instrukcji od 7143 :D dlatego jest podbny, jednak nie przykłada do niego wagi toteż nic nie kombinowałem. Zdjęcia od spodu dałem po to żeby pokazać nóżki :)
Ostatnio zmieniony 2008-02-13, 17:56 przez Uruk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#6 Post autor: ImpreSariO »

Uruk pisze:
kamzel pisze:ma między jednymi a drugimi skosami zamontowane z boku te kafelki (tiles) 1x2?
Bez nich skosy wisiałyby w powietrzu ;) przyjżyj się dokładniej :)
No tak. Też tego nie zauważyłem. W takim razie najlepszym rozwiązaniem byłyby te nowe slope 2 x 1 co wyglądają jak długie serki i niestety mają grille.

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#7 Post autor: martinbb »

Niby nie lubię stud'ów w modelach... jednak niekiedy są wyjątki ;)
Delta wyszła bardzo fajnie, podobna do pierwowzoru, miło że kolorystyka pasuje :)
Szkoda jedynie, że kokpit i podwozie należało by dopracować... Sądzę jednak, że się zrehabilitujesz ;)

Pozdrawiam, i niech MOC będzie z Tobą...
Inspired by NavySEALs

Uruk

#8 Post autor: Uruk »

Taaa... pomyslimy :) dzięki za komentarze.

czekoladowyboss

#9 Post autor: czekoladowyboss »

Również preferuję statki bez studów, ale ten mi się podoba. Tylko podwozie (przednie) wygląda na trochę zdekompletowane :)

ODPOWIEDZ