[MOC] Nieumarly na szose...

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1475
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#16 Post autor: Misterzumbi »

Moze bym mu probowal wsadzic szersze kola z tylu
NIE! Streetrody moze maja, Hot Rody nigdy. Przynajmniej nie w moim swiecie, Najlepiej by bylo jakby te kola od Black Cata byly tak samo szerokie jak te z przodu...
Jakby mialy byc szersze to tylko cheaterslicks:

Obrazek

Ale nieda sie zrobic z Lego... Probowalem... Ehhhh...
Ja wole normalne opony, na stalowych felgach...

Uklad kierowniczy? Ummm... Skreca w lewo potem w prawo...
Ostatnio zmieniony 2008-02-20, 17:45 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#17 Post autor: pitrek02 »

Mam pytanie... :)

Czy ta kabina się zwęża, czy to po prostu sprawka zdjęć??
Ostatnio zmieniony 2008-02-20, 18:35 przez pitrek02, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1475
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#18 Post autor: Misterzumbi »

Kabina sie zweza. Z szesnastu na czternascie.

Maly techniczny OT. Wlasnie wyczytalem na Blogu Hipcia ze niby silnik to V6. I wiem dlaczego Koles se tak pomyslal, policzyl rury i stwierdzil ze ma szesc cylindrow, ale tak wcale niejest. W Starych Flatheadach dwa srodkowe cylindry dziela sobie jeden port...
O ile pamietam wczesne V8 Cadillaca i Chevroleta maja tak samo, wiem zato napewno ze jest silnik Cadillaca ktory ma 10 rur, a tylko osiem cylindrow... :D
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2141
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#19 Post autor: smyk »

No, nawet niezły ;)
Nie podoba mi się tylko halfpin użyty do połączenia drążka z flexa z gałką-główką.

Wreszcie jakiś wózek, który będzie jako tako pasował do ciężarówek Maćka.

Awatar użytkownika
Webster
Posty: 83
Rejestracja: 2008-01-29, 14:36
Lokalizacja: Ruda Śląska
brickshelf: Wbr86

 

#20 Post autor: Webster »

Misterzumbi ja też mam manie na temat hot rodów, nawet mam takiego jednego na plecach :P:D
Tak w ogóle to nie miałem pojęcia że idzie aż tak dokładnie odzwierciedlić hot roda.
Dla mnie master nad mastery.

Wielki respekt

Hippotam

#21 Post autor: Hippotam »

Misterzumbi pisze:Wlasnie wyczytalem na Blogu Hipcia ze niby silnik to V6. I wiem dlaczego Koles
Chciałbym sprecyzować, że Adam nie pisze o Hipciu, tylko o jednym z komentujących. Hipcio nigdy by czegoś takiego nie napisał, z prostego powodu że nie jest pewny i tylko się domyśla co to jest cylinder :-)

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#22 Post autor: TruckeR »

No.. Takie, no, dosyć... genialne? Piękne? Hmm. Może kiedyś też będę tak budował ;-) .. Silnik i jego detale są absolutnie wspaniale, tak samo przednia oś.. Tak, nie będę zbyt oryginalny, ale i tak powtózę, że to jest świetne.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2555
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#23 Post autor: V1 »

Wreszcie skończyłem oglądać. Wspaniały model, doskonały w każdym calu....

(Ale zdjęcia stanowczo za małe i za mało!)
\/1 ______________

Piekny

#24 Post autor: Piekny »

Model-cacko aż chciało by się taki mieć i postawić gdzieś na środku pokoju i podziwiać ;]
Zumbi mam pytanie,jeśli rat rod to rdza a jeśli rdza to dlaczego nie zastosowałeś swojego patentu na rdze? Chodzi mi o to jak na niektórych wcześniejszych modelach robiłeś "atrapę" rdzy,tu cały model brązowy i nie wygląda jak zardzewiały tylko jak pomalowany na brązowo.Tak czy owak <brawo>

Best regards.
Piekny.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1475
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#25 Post autor: Misterzumbi »

Chciałbym sprecyzować, że Adam nie pisze o Hipciu, tylko o jednym z komentujących. Hipcio nigdy by czegoś takiego nie napisał, z prostego powodu że nie jest pewny i tylko się domyśla co to jest cylinder :-)
Oczywiscie ze nie, bo chociaz Hpicio nie ma pojecia co to cylinder, to domyslam sie ze jego wiara w moje pojecie jest tak duza, ze nie pytal by sie czemu auto ma tylko trzy rury wydechowe na strone i czy to jest Vauszesc...
Poza tym, czy ktos kto z jakiegokolwiek powodu okablowal kompletnie silnik 10 razy miejszy niz pierwowzor zapomnialby dwoch rur wydechowych? :D
(Ale zdjęcia stanowczo za małe i za mało!)
Za malo? za male? 700 razy IKS... Chyba wystarczy. Wszystko widac. Moze kiedys dorzuce costam, ale nad tymi zdjeciami siedzialem ze trzy dni... I nie lubie dokladac zdjec...
Zumbi mam pytanie,jeśli rat rod to rdza a jeśli rdza to dlaczego nie zastosowałeś swojego patentu na rdze? Chodzi mi o to jak na niektórych wcześniejszych modelach robiłeś "atrapę" rdzy,tu cały model brązowy i nie wygląda jak zardzewiały tylko jak pomalowany na brązowo.Tak czy owak <brawo>
UUUUUuuuu.... Niedobry temat. Sprobuje wytlumaczyc kiedys tam, bo to niezle wypracowanie... Nie budowalem rdzy bo Dmac mnie o to poprosil. Poza tym "rat rod" nie zawsze jest zardzewialym smieciem. Ja wole slowo "oldstyle". Ale opisalem jako rat bo tak sie przyjelo w mniemaniu wiekszosci... Mowie, kiedys bede mial czas to napisze naprawde dlugie wypracowanie i wrzuce gdzies w wolnej dyskusji...
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#26 Post autor: dmac »

Misterzumbi pisze: Nie budowalem rdzy bo Dmac mnie o to poprosil.
Ha! To prawda, ale nie cała :) . Gdybyś naprawdę bardzo chciał zardzewiałego, to byś mnie nie usłuchał i tyle ;) .
Ale wypada, żebym się wytłumaczył z mojej motywacji. Po pierwsze, jak wspomniał Adam, hot rody to nie tylko rdza i młotkiem klepane blachy. Równie mocno przemawiają do wyobraźni (mojej, w każdym razie) wozy wypieszczone do granic możliwości. Po drugie, robienie rdzy z Lego jest sprawą kontrowersyjną - wszyscy wiemy, że się da i że efekt bywa ciekawy, ale gwarancji nie ma. Wóz Adama jest brązowy i moim zdaniem wstawki innego odcienia czy innego koloru (Jakiego? Sam nie wiem!) stworzyłyby co najwyżej wrażenie, że zabrakło mu klocków. Moim zdaniem w tym konkretnym przypadku lepszy hot rod prosto spod igły, niż odrapaniec.

I przy okazji dodam słówko na temat zarzutów, że "wygląda jak z desek" i że za dużo serków itd. Cóż, kiedy się buduje duży model, trzeba zamknąć oczy na szczeliny między klockami :) . Czy ktokolwiek marudzi, że naczepa Maćka Drwięgi wygląda jak zrobiona z czarnych cegieł? Nie. To są ograniczenia wynikające z natury budulca, którym się posługujemy. Sugeruję test zmrużeniowy: przymknijcie oczy i spójrzcie na sylwetkę. Na to, jak ten skos nad przednią szybą hot roda idealnie wpisuje się w sylwetkę kabiny.
Wtedy się nawrócicie ;) .
Ostatnio zmieniony 2008-02-21, 09:38 przez dmac, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#27 Post autor: Maciej Drwięga »

No dobrze. Czas coś napisać w tym temacie. Widziałem ten model już wcześniej podczas jego budowy i muszę Wam powiedzieć, że za każdą serią kolejnych zdjęć nie dało się do niczego przyczepić - a model wciąż się zmieniał na korzyść. To może świadczyć jedynie o wyjątkowym kunszcie Adama. Osobiście życzę wszystkim tu zebranym aby Sz. P. Misterzumbi pozostał przy tej skali...
Podoba mi się stylistyka, choć nie przepadam za tego typu pojazdami. Podobają mi się gaźniki, które z srebrnymi pokrywami zaworów dodają muskulatury dość delikatnej konstrukcji, rury skierowane w dół sugerują dynamikę. Była jeszcze wersja z rurami wygiętymi do góry, jednak wtedy kojarzyło mi się to z rykiem, wystrzałem mieszanki i ogniem z wydechu. Teraz dodają dynamiki i szybkości.
To zabawne jak zwykłe rury wydechowe mogą zmienić charakter pojazdu. Sterczące spod głowicy do góry - zadziorne i zwariowane pojazdy w stylu "jeśli go zobaczysz zanim usłyszysz, to szkoda roboty" (by Jessie James); równolegle ułożone skierowane w dół - dynamika i szykość, bardziej sportowy niż zawadiacki charakter; pionowo ułożone - jak np. w amerykańskich ciężarówkach - majestatycznie wolna siła schowana gdzieś pod kabiną... to takie moje skojarzenia. No ale te podobają mi się najbadziej, bo troszkę ugrzeczniają i usportawiają zawadiacki pomysł na samochód.
Podoba mi się też geometria ramy, na początku oczy mnie bolały patrząc na to cudo z profilu, bo coś mi nie grało. Wystarczy popatrzeć na kąt pokryw zaworów względem poziomu, potem pionową ścianę kabiny i znów poziomo ułożone gaźniki. Coś nie gra a jednocześnie wygląda bardzo fajnie (http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=2998876).
Czy ja już pisałem o silniku? Do tej pory uważałem, że to co sam montuję jest dość szczegółowe. Patrząc na to http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=2998870 z przykrością stwierdzam, że moje co najwyżej mogą się bronić ruchomymi tłokami. Wysoko podniosłeś Adam poprzeczkę.
Lampy - te chromowane wyciągnięte super komponują się wydechami. Pod nimi jedno z lepszych zawieszeń, jakie widziałem. Popatrzcie na zwrotnice, przewody hamulcowe. Cudo.
Wnętrze ? Ooo, mam mam. Można powiedzieć, że kierownica jest trochę za duża, imho lepsza by mogła być trochę mniejsza...
Tak w ogóle patrząc na to wszystko, to widać po prostu pomysł na model. Ten pomysł nie zaczyna się od tego, że "wiem jak zrobić lampę a resztę to jakoś się wybuduje". Tutaj wydaje się być całość zaplanowana i przemyślana: od kolorystyki, przez sylwetkę, detale (popatrzcie na gaźniki i kable... wiecie dlaczego na tym zdjęciu http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=2999165 są przezroczyste przewody z bąbelkami w środku ? bo to są przewody paliwowe...) a skończywszy na prezentacji. Zwykle po skończeniu modelu zdjęcia są na szybko obrabiane (lub nie, o zgrozo) i wrzucane na BS. Tutaj widać sporo czasu włożonego w prezentację.

Wg mnie wzór do naśladowania...

Jeszcze jedna rzecz na minus... teraz, (----cenzura----), muszę przemyśleć przebudowę wszystkiego co mam aby utrzymać poziom ;)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#28 Post autor: Sariel »

Maciej Drwięga pisze:teraz, (----cenzura----), muszę przemyśleć przebudowę wszystkiego co mam aby utrzymać poziom ;)
Pociesz się, że nie masz w swojej galerii HotRodów które wstyd nakazywałby teraz usunąć :P

Nygusek

#29 Post autor: Nygusek »

Uklad kierowniczy? Ummm... Skreca w lewo potem w prawo...
To gratulacje. Myślałem, że to coś ma za zadanie tylko pokonywać ćwierć mili w jak najkrótszym czasie...

Co do samego hot roda: nie jestem zwolennikiem tego typu pojazdów. A już na pewno nie robienia ze szlachetnego Bugatti jakiegoś slumsa na kółkach (proszę się nie obrażać). Ale widzę, że napracowałeś się nad tym modelem, i szanuję to.
Zastrzeżenia:
- załamane podwozie
- "drewniana buda"

Ogólnie szkoda mi Twojego talentu na Hot Roda. Ale to tylko moje zdanie.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1475
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#30 Post autor: Misterzumbi »

Szkoda na Hot Roda? Hmmm... A niby na co nie szkoda? Mam budowac ciezarowki? Samochody osobowe? Kazdy buduje chyba to czego mu w prawdziwym zyciu najbardziej brakuje. Tak zeby miec namiastke swojego widzimisie w domu. Ja jestem w stu procentach pewien ze na tym forum nie znajdzie sie prawie nikt kto dzieli moja obsesje na punkcie Hot Rodow, wiekszosc co najwyzej sie do tego przyzwyczaila i "nie robi" im. Pozatym buduje dla wlasnej nieograniczonej przyjemnosci. Pokazuje na BS bo jak kazdy lubie sie chwalic i mysle ze coniektore patenty mozna zastosowac w wielu konstrukcjach. A nawet jezeli sama obrobka zdjec bedzie przykladem do nasladowania dla chocby jednego fototerrorysty na BS to juz wygralem.

Co do podwozia, co znaczy zalamane? Chodzi ci o belki ramy? Ze nie sa prostopadle do kabiny czy jak? Jezeli tak to przeczytaj temat jescze raz i obejrzyj to:

http://www.youtube.com/watch?v=ZgHQasbj ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=1LTcms2hTCk&feature=user

Niewiem jak zrobic kickup ramy w tyle tak zeby pasowalo zawieszenie i zeby nie bylo wyzej z przodu niz z tylu. Stance, czy sylwetka Hot roda jest dominowana trzema faktorami, kola z przodu mniejsze niz z tylu, buda i przerobki, i wlasnie to jak buda jest skompletowana z rama. Nie pamietam jak dlugo dodawalem plytki z tylu i ujmowalem z przodu zeby otrzymac - wedlug mnie oczywiscie - perfekcyjne nagiecie budy w stosunku do ramy. O przebudowie calego zawieszenia w tyle, na dziesiec minut przed robieniem zdjec, bo bylo mi o dwie trzecie studa za bardzo do przodu nie wspomne...

Pozatym tak bylo by jakbym zdecydowal sie zbudowac prawdziwe auto i chcialbys miec sylwetke jak to. Mi sie podoba, lubie, i jak - daj Boze - bede za dwa trzy lata budowal swojego w realu to wlasnie tak bedzie i juz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

ODPOWIEDZ