[MOC] Nieumarly na szose...

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#31 Post autor: ImpreSariO »

Nygusek pisze:- "drewniana buda"

Ogólnie szkoda mi Twojego talentu na Hot Roda. Ale to tylko moje zdanie.
Co wy macie z tą drewnianą budą. Jak pierwszy raz zobaczyłem tego HR to nawet przez myśl mi deski nie przeszły. Nie przepadam za tymi pojazdami ale ten kolor niesamowicie mnie do niego przekonuje. Szkoda talentu na Hot Rody? To tak jakby powiedzieć K. Goldmanowi że szkoda jego umiejętności na marnowanie się przy dioramach czy makietach.

spacelord
Posty: 960
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#32 Post autor: spacelord »

mi też się bardzo podoba, chociaż zupełnie ten temat mnie nie interesuje (na razie)... ale model robi naprawdę duże wrażenie... czasami ledwie widać że z klocków :)

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#33 Post autor: Jerac »

Fajnie. Gdzieś tam była dyskusja aby nie pisać "podoba mi się" bez wyszczególniania. Ale co ja mam tu wyszczególniać? Wszystko jest doskonałe, a o bardzo wielu rzeczach nawet bym nie pomyślał (zwężanie kabiny? okablowanie silnika? Pokrowce na siedzenia? Luudzie, rozpsusta!). Mechanizm do skrętnych kół genialny. Pytanie tylko czy zdarza się coś takiego w realu czy to po prostu sposób na "jakiś działający mechanizm"?

Nie umiem opisać co mi się podoba w modelu, ale mogę opisać uczucia. Pierwsze były zdecydowanie negatywne, dlatego że wiem że jestem lata świetlne do tyłu, a i wiedzy technicznej mi brakuje. Zwyczajnie żal mi było że tak nie umiem, co tu kantować? A jednak... po chwili doszedłem do wniosku że zamiast stwierdzać "ja tak nie umiem", lepiej pomyśleć "to jest genialne, teraz trzeba zbudować coś co najmniej tak dobrego... ostatecznie wiem już jak". I wiecie co? Przechodziłem przez to już parę razy. Na początku, gdy wszedłem na Classic-space i zauważyłem jak tam się buduje. Ja siedziałem w modelach które poziomem niewiele odstawały od starych oryginalnych statków Lego, a tam nowa era. Potem zabrałem się za mikroskale, bo temat dośc cichy był i z miejsca mnie Soren usadził swoją galerią. A teraz to. Nie ma lekko, nie odpuszczę konkurencji. Mam nadzieję że Misterzumbi jeszcze nie raz nas zainspiruje, wytyczy nowy szlak. Bo jakby nie patrzeć, jest to najlepszy model samochodu jaki widziałem z Lego. Arvo? Nie. Spaprali forda GT i nigdy im tego nie wybaczę.

djtermoz
Posty: 176
Rejestracja: 2007-10-26, 02:33
Lokalizacja: Boston

#34 Post autor: djtermoz »

ImpreSariO pisze:Co wy macie z tą drewnianą budą.
No coz, tak po prostu wyglada. Ale tak jak napisalem wczesniej - to nie wina Misterzumbi, ze LEGO nie robi wiekszych serkow albo plytek (tiles) w innych rozmiarach. Gdyby wiec temu hot rodowi tak dac jeden duzy slope nad szyba zamiast tych dachowek i gdyby mu dac jedna duza plytke na drzwiach zamiast tych desek to bylby idealny. A tak jest "tylko" niesamowicie dobry. Ale idealny nie jest.
Jerac pisze:Mechanizm do skrętnych kół genialny. Pytanie tylko czy zdarza się coś takiego w realu czy to po prostu sposób na "jakiś działający mechanizm"?
Byly. Stare wozy z lat np. 30-tych mialy taka wajche z boku ktora popychala zwrotnice kol.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#35 Post autor: Misterzumbi »

Hej Jerac, na szybko:

Obrazek

Jak znajde lepsze zdjecie ukladu kierowniczego to dopisze...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Maximhuz
Posty: 26
Rejestracja: 2007-02-07, 23:12
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Maximhuz
Kontakt:

 

#36 Post autor: Maximhuz »

genialny model, chciałbym jeszcze coś zobaczyć od Ciebie w tej skali

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#37 Post autor: misiek »

czemu wam ten brązowy kojarzy się z drewnem lub rdzą?? ratrody mają to do siebie ze to zazwyczaj samochody malowane tylko samym podkładem bez błyszczącego lakieru. a modelik bardzo przyjemny, wykonanie detali genialne i czekamy na nastepne amerykańskie wozy :)

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#38 Post autor: pitrek02 »

4. Wznawianie starych wątków (starszych niż 1 miesiąc) poprzez wypowiedzi nie wnoszące nic istotnego do danego tematu jest zabronione.
Proszę się do tego zastosować.
Dziękuje

ODPOWIEDZ