[MOC] Fregata rozpoznawcza klasy "Manthis"

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

[MOC] Fregata rozpoznawcza klasy "Manthis"

#1 Post autor: martinbb »

Witam!

Fregata rozpoznawcza klasy Manthis

Obrazek


"Manthis" to mniejszy odpowiednik Nagela - a zatem lepiej przystosowany do misji dalekiego rozpoznania. W jednostce tej zrezygnowany z ciężkiej (i pochłaniającej znacznej ilości energii) artylerii na rzecz lżejszych dział Gaussa.
Wymuszone to było wyposażeniem jednostki w czułą aparaturę nasłuchowo-radarową (notabene powodującą czasem spore zamieszanie w układ elektronicznych jednostki).
Nie znaleziono tu również miejsca na hangar dla mniejszych jednostek - dlatego też z okrętem może podróżować do 3 myśliwców (okręt posiada kołnierze dokujące).

DANE:
Długość - 250 metrów (z czujnikami) (50 studs)
Załoga - 430 osób
Uzbrojenie - 7 podwójnych dział Gaussa (1 bateria w dolnej wieżyczce), 2 poczwórne działka przeciw-myśliwskie, max 3 myśliwce (typu Balsar lub Wilk )

GALERIA:
Ogólne 1 2 3 4
Mostek 5
Silniki 6 7
Uzbrojenie 8 9 10
Detale 11 12

Cała galeria znajduje się tutaj (BS)

Czekam na kilka opinii ;)
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2008-02-24, 01:17 przez martinbb, łącznie zmieniany 1 raz.
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#2 Post autor: ImpreSariO »

Sobol był świetny ale Manthis jest przecudny. Ma genialną smukłą sylwetkę. Mówiąc krótko, jest zgrabna i ładna (fregata) =] Bardzo podobają mi się luki na działa Gaussa. Niby prościzna ale patent elegancki. Te trzy długie anteny z tyłu także bardzo fajnie się prezentują. Ja się nie ma do czego przyczepić. Może się tak nie znam na statkach kosmicznych ale fregata wyszła ci bombowo. Brakuje mi tylko zdjęcia tyłu =[

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#3 Post autor: V1 »

Wstępnie po kilku zdjęciach powiem że wygląda znakomicie, teraz idę oglądać bliżej bo bardzo mnie ta konstrukcja zaciekawiła :)
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#4 Post autor: Iskra »

...ale swietnie wykorzystałeś tą dziwną wielką łukowatą część!

crises

#5 Post autor: crises »

Zgadzam się z przedmówcami w kwestii sylwetki. Super wygląda ten półokrągły przód. Kolorowe wstawki dodają całości charakteru (mniejszą też bym zrobił niebieski-biały-niebieski). Tak sobie myślę, czy silniki, które są po bokach, a nie na samym końcu nie powodują dodatkowych zakłóceń w pracy anten? Włącznie ze spaleniem tychże...

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#6 Post autor: Jerac »

Przyznam szczerze, Sobol mi się nie podobał. Był tak straszliwie nijaki że trzy razy zabierałem się za napisanie posta w temacie i za każdym razem nie byłem w stanie nic napisać.

Ten statek na szczęście jest dokładną odwrotnością, jest bardziej dynamiczny, ma ciekawą sylwetkę i lepiej dopasowane detale. Najciekawszy jest chyba przód, dzięki kontrastowi między zaokrąglonymi łukami a wystającą czarną częścią. Ciekawe rozwiązanie, może by je zerżnąć gdzieś? ;)

Zamiast antenek w portach z boku zamontowałbym flexy, aby było widać końcówki luf. Taki sam błąd zrobiłem w Briareusie gdzie też nie było widać uzbrojenia między żebrami. Na czarnych elementach przed silnikami zamontowałbym jakąś szarą płytkę, bo teraz to troszkę jak dziura wygląda.

No i - kiedy wreszcie doczekam się zdjęć spodu?

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#7 Post autor: V1 »

Teraz mogę powiedzieć co mi się nie podoba :)
Mianowicie trzy kafelki z przodu na dole, płaski podłużny fragment u góry z przodu, oraz wystające we wszystkie strony anteny.
Poza tym jest super :)
Bardzo ciekawy kształt z tym łukiem z przodu, i fajne te małe elementy z radarami.
\/1 ______________

czekoladowyboss

#8 Post autor: czekoladowyboss »

Bardzo fajny kształt, mnie przypomina jakąś dziwaczną rybę głebinową :)
Uzbrojenie jak zwykle trzyma poziom (zwłaszcza podobają mi się działka w "kazamatach"). Pionowy przód trochę mniej mi się podoba ;)
Czekam na zdjęcia spodu :)

ODPOWIEDZ