[MOC] Liebherr LTM 1030

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#16 Post autor: Żbik »

No Pietruch, jest dobrze! Zasadniczo-pobieżnie model mi się podoba. Jest duży, masywny. Widać, że włożyłeś w niego dużo pracy, To się chwali.

Przymarudy są takie:
- model jest trochę "klocowaty" - brak mu gracji. Gdybyś dodał nieco detali/ozdobników, typu: lusterka, koguty na dachu, jakaś gaśnica itd., byłby zgrabniejszy.
- nie podoba mi się mocowanie liny - tak nie może to wyglądać!
- szkoda, że nie ma filmu, choć z drugiej strony jeśli funkcje są na korbę, to mielibyśmy emocje jak na rybach ;)

ps. Czekam na koparkę!
Ostatnio zmieniony 2008-02-29, 16:58 przez Żbik, łącznie zmieniany 1 raz.

Jasiu
Posty: 9
Rejestracja: 2008-02-17, 11:21
Lokalizacja: Iława
brickshelf: Jasiu
Kontakt:

 

#17 Post autor: Jasiu »

MOC świetnie dopracowany, widać, że spdziłeś nad nim dużo czasu.

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#18 Post autor: Pietruch »

Dziękuje za komentarze.

Postaram się w następnym projekcie uwzględnić wszystkie rady/pomysły.
Teraz kiedy wszystko wiem, będę mógł budować jeszcze lepiej. :)
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#19 Post autor: Bricksley »

Mimo iż już go nie ma, to i tak dorzuce coś od siebie. Patrząc na niego ma się wrażenie, że pochodzi z lat, kiedy części nowego typu jeszcze nie były dostępne, albo było ich mało. Żółty kolor oczywiście pasuje do maszyn budowlanych, ale mogłeś chociaż trochę go wyłożyć tile'ami, oraz dodać trochę szczegółow, napewno zyskałby na wyglądzie. Pozatym miałem nadzieję, że kabina nie będzie cała, tylko połówka ( http://www.dzwigi.sklep.pl/dzwigi/LIEBH ... -ID137.gif ).
Szkoda, że jest sterowany ręcznie, miło byłoby popatrzeć jak działa :) Taka mała sugesta co do wysuwanych podpór. Lepiej wyglądałyby gdy mechanizm wysuwania był schowany wewnątrz pojazdu. Chodzi mi tu o płaskie zębatki, które możnaby zastapić zwykłą belką. Natomiast w środku znajdowałaby się listwa z płaską zębatką (prostopadle do wysuwania podpór) do której przyczepione byłyby 2 belki (po obu stronach) pod odpowiednim kątem i połączonej z belkami od podpór. Wtedy przesuwanie listwy powodowałoby wsuwanie/wysuwanie podpór. Mam nadzieję, że zrozumiałeś o co mi chodzi. No i szkoda, ze bom tylko 2 sekcyjny. Ale generalnie fajny dżwig :)
Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ