[MOC] Paranodiarod

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#16 Post autor: Jerac »

Taki OT może być, bo sporo ciekawych informacji w nim jest. I najśliczniejszy hot-rod jaki dotąd widziałem, mowa o tym ostatnim którego dałeś na zdjęciu. Takim bym chciał dojeżdżać do pracy na codzień, ja, miłośnik Ferrari i Lamborghini.

A tak w temacie przesady, myślicie że tylko amerykanie przeginają z hot-rodami? Pf.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I jeszcze bonus dla zumbiego:
Obrazek

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#17 Post autor: Misterzumbi »

Jessie James...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#18 Post autor: Jerac »

Dlaczego mnie to nie dziwi? :D

Przestałem oglądać TVN turbo odkąd reklam jest więcej niż treści... ale nie wiem, chyba zacznę znowu albo chociaż w necie gdzieś wyszukam...

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#19 Post autor: Misterzumbi »

Niema w necie :(... U nas leci na Discovery raz w tygodniu niestety. American Hotrod, American Chopper, Dirty Jobs i Mythbusters leci codziennie...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#20 Post autor: Sariel »

American Chopper nie jest taki zły, pomijając że jest "American" do bólu, czyli na każde 5 minut roboty przy HotRodzie mamy 15 minut przemyśleń lakiernika o tym jak mu się lakier układał na bocznej płaszczyźnie prawego tylnego błotnika.

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#21 Post autor: ImpreSariO »

czekoladowyboss pisze:Można mówić o tych pojazdach różne rzeczy, ale na pewno nie to że są PRAKTYCZNE!
Oczywiście że nie są praktyczne bo jak by były to straciły by swój urok. Ja tam nie lubię ekonomicznych pojazdów co mało palą i dużo miejsca w nich jest. Takie wymagania ma niestety znaczna część europejczyków. Ople, VW, Fordy, FIATY, Seaty i inne badziewia nie mają nawet wyglądu. Wyglądają jak zmutowane mydelniczki. Dla mnie w samochodach liczą się tylko trzy rzeczy - kierownica, twoje umiejętności oraz bomba atomowa pod maską (jakoś podobnie ujął to Clarkson). SuperAuta takie jak Lambo, Koenigsegg, Ascari czy Pagani to cholernie nie praktyczne wozy. Na zakupy tym nie pojedziesz bo jakaś wredna gruba baba zarysuje ci lakier wózkiem sklepowym na parkingu. Dziecka do szkoły też nie zawieziesz bo będą go wytykać palcami. Właśnie to decyduję o tym że są lepsze od typowych zapychaczy korków. Gdyby były praktyczne to nie nazwalibyśmy je SuperAutami. One mają szokować i wzbudzać emocje. To samo tyczy się Hot Rodów. Uważam że lepiej jest zbudować 10 HR niż jednego Passata.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#22 Post autor: Jerac »

A jednak posiadacz Ascari czy innego Hot Roda musi mieć coś normalnego, do wyjazdów na zakupy, odwożenia dzieciaków czy dojazdu do pracy. I to ten samochód będzie oglądać częściej, nawet jeśli będzie to nudny passat.

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#23 Post autor: ImpreSariO »

Są też taksówki =] Pewien urok w sobie mają. Nawet jeśli to na zakupy można jeździć SUV'em.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#24 Post autor: Misterzumbi »

Hmmm... Ja Taunim jezdze gdzie sie da. na dzien dzisiejszy moj ojciec nim jezdzi codziennie... Niby taki niepraktyczny...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#25 Post autor: Sariel »

ImpreSariO pisze:Dla mnie w samochodach liczą się tylko trzy rzeczy - kierownica, twoje umiejętności oraz bomba atomowa pod maską
Pewnie podobnie myślał młodszy Zientarski zanim rozbił się dziś w nocy Ferrari w Warszawie (ponad 200 km/h!), zabijając swojego pasażera i samemu lądując w stanie krytycznym.
Ostatnio zmieniony 2008-02-28, 13:14 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

czekoladowyboss

#26 Post autor: czekoladowyboss »

Typowe europejskie piepr****ie. "Nic nie rozumiem ale chciabym cos napisac". Gosciu ktory napisal te pierdoly w zyciu nie widzial amerykanskiej ciezarowki na oczy.
I tu się mylisz. Gościu ten wyjechał do USA, zatrudnił się jako kierowca ciężarówki, i po roku postanowił podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat amerykańskiego truckingu.
Jak zreszta wszedzie na swiecie, w Danii paczka Marlboro kosztuje 32 korony, to na Polskie 16 zlotych...
Papierosy... super przykład. Samochody, paliwo, klocki i co tam jeszcze chcesz są w USA 2 razy tańsze niż w Polsce. Powinienes porownac i pomyslec zanim piszesz glupoty.
Ze sie z tym nie zgadzasz to twoja sprawa, ale amerykanskie V8 sa nie do zdarcia.
Bo to wielkie, niewysilone kilkulitrowe jednostki. Żaden wyczyn.
Bo niby jak wytlumaczysz mi fakt ze silnik Chevy 350 jest produkowany bez wiekszych zmian od 40-45 lat?
Technologicznym zacofaniem.
A JAK! Juz mowilem jak po co i czemu...
Nikt mi nie wmówi że 2 metrowa dźwignia zmiany biegów jest praktyczna.
Powiedz ze nie podoba ci sie i juz.
Nie podoba mi się.
Ostatnio zmieniony 2008-02-28, 13:42 przez czekoladowyboss, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#27 Post autor: Misterzumbi »

hehehe... jak nic nie napisze pomyslisz ze "wygrales", jak cos napisze, to ty odpiszesz. tez niedobrze... A co mi tam...
I tu się mylisz. Gościu ten wyjechał do USA, zatrudnił się jako kierowca ciężarówki, i po roku postanowił podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat amerykańskiego truckingu.
Czyli byl taki jak ty. Od poczatku tego nie lubil, i od poczatku mu sie nie podobalo, potem postanowil podzielic sie z reszta tak samo myslacego swiata swoimi spostrzezeniami. teskinil za swoja Scania. Ot co.
Papierosy... super przykład. Samochody, paliwo, klocki i co tam jeszcze chcesz są w USA 2 razy tańsze. Powinienes porownac i pomyslec zanim piszesz glupoty.
Niemam lepszego przykladu. To wedlug mnie codziennosc, jak kupowanie chleba, ale niwiem ile kosztuje w Polsce czy w Stanach. Chodzi o codzienny wydatek, Polak z polska pensja by sie usral zanim by kupil tutaj paczke fajek.

Klocki dwa razy tansze... Ah... Samochody tez? Wau. Kupuj tam, wyprowadz sie jak ci zle, nie wiem... Albo napisz list do prezydenta, a noz widelec zniosa podatki. W koncu w USA rzadzi idiota. Czyzby Kaczory byly az tak inteligentne?
Cytat:
Ze sie z tym nie zgadzasz to twoja sprawa, ale amerykanskie V8 sa nie do zdarcia.

Bo to wielkie, niewysilone kilkulitrowe jednostki. Żaden wyczyn.
Czyli lepiej jest budowac silniki malolitrazowe ktore mozna zepsuc w... powiedzmy rok? Niz duzy silnik ktory bedzie funkcjonowal 50 lat?
Cytat:
Bo niby jak wytlumaczysz mi fakt ze silnik Chevy 350 jest produkowany bez wiekszych zmian od 40-45 lat?

Technologicznym zacofaniem.
"If ain't broken don't fix it" foszek ze europejskie koncerny wydaja miliony zeby ulepszyc jakies elektroniczne badziewia. Teraz napewno wpadnie ci do glowy ze "Amerykance zra hektolitry benzyny"... Ano zra. Ale przynajmniej sa to uczciwe 12 litrow na sto, a nie jak nowe Porsche Cayenne ktore mialo by potencial na 7 litrow na stowe jakby nie wozil ze soba kilimatyzaczji, automatycznich siedzen, automatycznego tego, tamtego i siakiegio. Pozatym, kogo to obchodzi? Benzyna w Stanach jest przecierz dwa razy tansza niz tutaj. To co za roznica?
Cytat:
A JAK! Juz mowilem jak po co i czemu...

Nikt mi nie wmówi że 2 metrowa dźwignia zmiany biegów jest praktyczna.
UUUU... A co za roznica czy jest 10cm czy dwa metry? (choc dwa metry to gruba przesada...) Watpie ze lapie sie ja calkiem u gory. Jak niema dachu to niema roznicy... Pozatym na 100 hot rodow moze jeden ma taka dluga dzwignie. Tak w ogole, dzwignia zmiany biegow? Nie miales nic lepszego? Nie wiem, Ze niema blotnikow, miejsca dla psa czy cokolwiek?

Cytat:
Powiedz ze nie podoba ci sie i juz.

Nie podoba mi się.
To co krzyczysz?
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#28 Post autor: Pietruch »

Fajnie się czyta takie dyskusje, ale może pogadacie sobie na PW. Bo to jest temat o HotRodzie Jeraca, a nie o poglądach i cenach chleba. Dziękuje za uwagę.
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
Hasky128
Posty: 122
Rejestracja: 2006-12-20, 23:25
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Hasky128

 

#29 Post autor: Hasky128 »

A ja tylko napiszę, że w ogóle po co samochody jak się ropa skończy w końcu:P
I nie będzie już ryku V8 HEMI...

A co do Paranodiarod'a to uważam, że jest lepszy od HR MrZumbiego, bez żadnego szczególnego powodu. Po prostu bardziej przypadł mi do gustu, być może przez psychodelę w mojej głowie:)
...

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#30 Post autor: Emilus »

ale amerykanskie V8 sa nie do zdarcia. Bo niby jak wytlumaczysz mi fakt ze silnik Chevy 350 jest produkowany bez wiekszych zmian od 40-45 lat? Nietrwale?
Tak dodam od siebie, że silnik fiata 125p też był produkowany przez długi czas bez wiekszych zmian, ale trwałość to chyba ostatnie co można o nim powiedzieć (o silniku i fiacie) :-)
Ostatnio zmieniony 2008-02-28, 15:17 przez Emilus, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ