[MOC] Silnik na podciśnienie

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awganmasta

[MOC] Silnik na podciśnienie

#1 Post autor: Awganmasta »

Silnik ten jest zasilany podciśnieniem z odkurzacza posiada dwa cylindry. komory pracy są nad i pod tłokami wiec ma on dużą sprawność, co dziwne zawory ma tylko na suw pracy w suwie wydechu powietrza jest wyciskane gdzieś pomiędzy klockami. niestety silnik do pracy wymaga oliwienia

Obrazek

i oczywiście Film z testów

FILM

Czy ktoś z was budował już tego typu silniki?? Czy udało sie komuś tego typu konstrukcję zasilać sprężonym powietrzem??

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#2 Post autor: Sariel »

Z nas to chyba nikt, ale widziałem bardzo zbliżone konstrukcje silników na YT. Inna bajką są silniki typowo pneumatyczne, których znaleźć można na pęczki (np. ten silnik podobno wyciąga 4000 RPMów, choć nie wiem jak tłoki to wytrzymują).
Zakładam że kolega będzie utrzymywał takie tempo pokazywania innowacji? :)
Ostatnio zmieniony 2008-03-03, 17:15 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awganmasta

#3 Post autor: Awganmasta »

miałem zbudowany na dwóch dużych siłownikach ale na jednej małej pompce działał bardzo wolno a nie mam pompki samochodowej w domu, gaz do zapalniczek też bardzo drobi, jak oni robią szybkie silniki z tłoków nie mam pojęcia wygląda, że na małych tłokach ale nie wiem jak taki tłok (ze swoją siłą) przełącza przełączniki od pneumatyki

mam jeszcze kilka ciekawych projektów ale potem będzie trzeba znowu wymyśleć coś ciekawego :-)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#4 Post autor: Sariel »

Ustawienie tłoków tak żeby automatycznie przełączały zawory nie jest trudne, jak poszukasz na Brickshelfie znajdziesz parę rozwiązań. Bardziej dziwi mnie jak one wytrzymywały takie tempo i ciśnienie, testowałem kiedyś silnik pneumatyczny z 4 dużych tłoków w układzie rzędowym i pamiętam że przy dużej prędkości tłoki zaczynały się rozgrzewać.

Awganmasta

#5 Post autor: Awganmasta »

tak zgadzam się z tobą ale chodzi mi o moc małych tłoków aby przełączyć trzeba jednak trochę siły

ODPOWIEDZ