[MOC] GINAF X 5450 S 10 x 8

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#16 Post autor: martinbb »

Teraz się zastanawiam jakby tu Ginafa na 8 kropek wykonać ;) Ale wersje Dakar, bo aż tylu to nie mam :D
Inspired by NavySEALs

Kuba T.

#17 Post autor: Kuba T. »

Piękny GINAF...chciałbym budować jak wy koledzy, ale fundusze, czas i pomysły... Aha faktycznie brakuje mu czegoś na kabinie- blendy przeciwsłonecznej i jakiegoś zgrabnego "kogucika" i moze paru (4) halogenów. Sam parę tygodni temu próbowałem przerobić to moje "coś" co miałobyć DAF-em 3600 ATi na Ginafa ze starą kabiną...(bo tu widzę kabinę od DAF-a 85ATi i 85CF) ale niestety nie wyszło, bo nie miałem części do budowy tylu osi z normalnie funkcjonującym zawieszeniem... A pomysł z konkursem świetny... a może rozszerzyć go na ciężarówki innych marek i nie tylko na ciężarówki??

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#18 Post autor: M_longer »

martinbb pisze:Teraz się zastanawiam jakby tu Ginafa na 8 kropek wykonać ;)
TruckeR pisze:Moze udałoby mi się coś wyskrobać (choć pewnie w skali dla minifigów)
Ech, znowu się zaczyna :D

I dobrze :)
Tylko róbcie różne zabudowy ;)
Ostatnio zmieniony 2008-03-08, 19:01 przez M_longer, łącznie zmieniany 2 razy.

kris kelvin

#19 Post autor: kris kelvin »

Technicznie to ja się tam nie znam i kropek Ci liczył nie będę czy jest tyle ile powinno :)
Nie mówiąc już o skrzyniach biegów, zawieszeniach czy karburatorach.
No ale podoba mi się bardzo ten samochodzik. Nawet bardzo bardzo.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#20 Post autor: Maciej Drwięga »

Nie wiem jakie będzie kolejne zapowiadane tutaj naście tego typu pojazdów, ale ten mi się podoba. Szczególnie ujęło mnie podwozie i pracujące zawieszenie. Bardzo fajnie to wygląda. Bardzo zgrabnie wyszedł też silnik i skrzynia, bardzo zgrabne a jednocześnie dość realistyczne.
Kabina troszkę kanciasta mi się wydaje, być może przez narożniki - może jakoś serkami je wykończyć ? Doceniam natomiast skos karoserii, chyba nikt tutaj tego nie zauważył że go zrobiłeś.
Zdecydowanie blenda i światła na dachu by sytuację poprawiły, jak już koledzy wyżej wspomnieli.

Fajne, naprawdę fajne. Grauluję modelu :)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#21 Post autor: Bobofrutx »

[b]kris kelvin[/b] pisze:No ale podoba mi się bardzo ten samochodzik. Nawet bardzo bardzo.

Cieszę się że ci sie bardzo bardzo podoba ^^
[b]Maciej Drwięga[/b] pisze:Kabina troszkę kanciasta mi się wydaje, być może przez narożniki - może jakoś serkami je wykończyć ? Doceniam natomiast skos karoserii, chyba nikt tutaj tego nie zauważył że go zrobiłeś.
Wiem że kańciasta ;] ale serków nie wsadzę bo by cała kabina się była by zbyt wiotka, bo robiąc miejsce dla serków musiał bym zlikwidować dwa z kilku ważnych punktów trzymających kabinę w cąłości ;P
[b]Maciej Drwięga[/b] pisze:Fajne, naprawdę fajne. Grauluję modelu :)
Dziękuję ;]

dorobiłem blende i migdałki na dachu ;P
Obrazek
Obrazek
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#22 Post autor: Maciej Drwięga »

Bobofrutx pisze:Wiem że kańciasta ;] ale serków nie wsadzę bo by cała kabina się była by zbyt wiotka, bo robiąc miejsce dla serków musiał bym zlikwidować dwa z kilku ważnych punktów trzymających kabinę w cąłości ;P
Wiem wiem :) Tylko tak sugerowałem :) Doskonale rozumiem co to znaczy ignorować detale na rzecz zachowania pozostałych 99% modelu :)
Bobofrutx pisze:dorobiłem blende i migdałki na dachu ;P
I wygląda sporo lepiej. Odciągają wzrok od rogów.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

ODPOWIEDZ