8285 Tow Truck

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Conrack1410

8285 Tow Truck

#1 Post autor: Conrack1410 »

8285 TOW TRUCK
Obrazek

Witam ... chciałbym przedstawić swoją pierwszą recenzję zestawu który niedawno kupiłem. Na początku chciałbym zaznaczyć, że będzie to recenzja widziana i pisana okiem osoby która dopiero zaczyna swoją "przygodę" w świecie lego technic .... Nie będzie więc fachowego słownictwa rasowych modelarzy lego technic, ani porównania do dużej liczby innych zestawów z tej serii .

Chciałbym zwrócić uwagę, że tak jak każda inna recenzja jest ona osobistą opinią autora, z którą inni mogą się nie zgodzić ... Postaram się zatem przedstawić ten model z własnej perspektywy.


1. OPAKOWANIE

Pudło jest duże i przyciąga uwagę ... Jego przednia część jest unoszona ku górze i po jej odsłonięciu widzimy rysunek modelu w skali 1:1, a także inne mini-szkice ukazujące poszczególne funkcje i mechanizmy zastosowane w tym modelu.

Jeśli chodzi o wymiary: pudło jest nieco mniejsze niż to z zestawu 8421 .

2. INSTRUKCJA

Po otwarciu pudełka, oprócz dużej ilości woreczków z klockami, rzucają się nam w oczy instrukcje do budowy 2 różnych modeli ... Instrukcja budowy truck'a to 3 oddzielne książeczki ... Podobnie ma się sprawa co do planów budowy modelu alternatywnego (ciężarówki z przyczepą), które także podzielone zostały na trzy etapy budowy ...

Instrukcje są wykonane solidnie i estetycznie ... Według mnie są przejrzyste i miłe dla oka. Poszczególne etapy budowy są zaznaczone w dość przejrzysty sposób, jednak w niektórych momentach trudno zauważyć gdzie dany klocek przyczepić ... Ogólnie jednak jest całkiem nieźle ...

3. KLOCKI - budowa

Obrazek

Elementów jest cała masa. Zestaw liczy 1887 części podobnie jak w przypadku zestawu 8421. Jednak wydaje się, że jest ich dużo więcej niż w przypadku żurawia.

Budowa przebiega sprawnie i nie nudzi. Fajnie jest patrzeć jak model rośnie w siłę ... Już na początku budowy można zauważyć, że mamy do czynienia z naprawdę dużym zestawem ...

I owszem po złożeniu całości i wysunięciu podstawy holowniczej, ciężarówka mierzy 66 cm długości... Jest naprawdę wielka !!!

Zestaw posiada bardzo dużą liczbę naklejek ...(po ich naklejeniu zyskuje na wyglądzie) ...

Ciężarówka posiada system pneumatyczny, a także podnoszone i wysuwane ramię ze zwijaną linką .. Łącznie jest 5 pokręteł, pompka i zawór do opuszczania lawety ... Wszystko ładnie "zamaskowane" pod otwieranymi pokrywami, a zarazem bardzo funkcjonalne i łatwo dostępne.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

4. PODSUMOWANIE

Podsumowując mogę powiedzieć na wstępie, że na pewno jest to bardzo udany i godny polecenia model Szokuje rozmiarami, a także estetyką i dobrą, przemyślaną architekturą .

Opisując ten zestaw, nie może obejść się bez porównania zestawu 8285 z zestawem 8421, gdyż są one w bardzo zbliżonej cenie, a także zawierają podobną liczbę elementów... Myślę, że oba zestawy mają dużo do zaoferowania ... 8285 to model bardzo pokazowy i reprezentacyjny ... Gdy na niego patrzę nie sposób nie porównać go do zestawu Model Team 5571 - Black Cat. Na pewno dla fanów dużych ciężarówek i dużych modeli technic jest to pozycja obowiązkowa ... Na zakończenie chciałbym przedstawić plusy i minusy tej konstrukcji. Decyzję co do zakupu pozostawiam już Wam samym... Myślę, że naprawdę warto !!!


PLUSY

+ model bardzo ładny
+ imponujące rozmiary
+ przemyślana konstrukcja
+ ciekawe rozwiązania i elementy
+ skarbnica klocków ( ponad 1800 elementów )



MINUSY

- naprawdę nie stwierdziłem poważniejszych :-)



A oto jak 8285 prezentuje się na tle innych zestawów

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2009-11-04, 13:01 przez Conrack1410, łącznie zmieniany 7 razy.

sives1
Posty: 153
Rejestracja: 2005-10-16, 19:12
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: sives1
Kontakt:

 

#2 Post autor: sives1 »

Hehe bardzo ładna recenzja podoba mi się! posiadam ten model i jest piękny.
GIGANTYCZNY! ale jak miałbym wybrać między 8421 a 8285 wybrałbym... 8421!
Ciężarówka ma sporo miejsca więc można dużo kombinować! Powinieneś jeszcze powiedzieć o alternatywnym modelu. Chyba że jeszcze nie składałeś? Też jest imponujący, jest dłuższy i ciężarówka jest wyższa! Bravo również polecam!

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#3 Post autor: Robson »

Witam receznja podoba mi sie. Sam posiadam ten zestaw i z klockow ktore pozostaja po zbudowaniu modelu mozna przedluzyc pomost na koła. Słuzy to ciagnieciu wiekszych pojazdow (wieksza odleglosc miedzy kolami a przednimi kolami) Przerobke mozna zobaczyc u mnie w gallerii':)
Cb1100RR

sives1
Posty: 153
Rejestracja: 2005-10-16, 19:12
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: sives1
Kontakt:

 

#4 Post autor: sives1 »

Słabo widać na fotce ale już wiem o co chodzi! Ale mógłbyś zrobić bliżej zdjęcie i pokazać.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#5 Post autor: smyk »

Przepraszam, czepiam się:
"Podsumowując mogę powiedzieć na wstępie ,że na pewno jest to bardzo udany i godny polecenia model . Szokuje rozmiarami a także estetyką i dobrą, przemyślaną architektórą .

Opsując ten zestaw..."

Mimo tego recenzja cenna, dobrze dobrane zdjęcia. Może kiedyś się skuszę :)

Pozdrawiam i dziękuję za wysiłek włożony w recenzowanie.

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#6 Post autor: aro_kal »

Nie jest źle. To, że mój post już jest nieaktualny to inna sprawa, ale strasznie dużo w tekście mieściło się literówek i zjedzonych (te to akurat się nie mieściły) znaków interpunkcyjnych. To drugie ciężko wychwycić, natomiast błędy wyłapie każdy edytor tekstu, przynajmniej ten bardziej rozbudowany. Korzystaj z firefoxa i dołączanego doń słownika języka polskiego. Pamiętaj, że to co napisałeś zostanie wyświetlone ponad 1000 razy i, z dużym prawdopodobieństwem, przeczytane kilkaset razy. Musi więc spełniać reguły języka polskiego. To co zauważyłem, zostało poprawione. Nie ingerowałem w treść, bo to Ty pisałeś a nie ja i tak ma zostać.

Dobrze, że dałeś dużo ładnych zdjęć. To podnosi walory recenzji. Ja ją akceptuję.

PS. Następnym razem zmusimy Cię do poprawienia błędów samodzielnie :mruga:.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#7 Post autor: Maciej Drwięga »

Zatwierdzono

rekrutacja

#8 Post autor: rekrutacja »

Też mam 8285 (sztukowany, bo kupiłem go w formie lekko niekompletnej sterty klocków, ale mam :-), i szczerze mowiąc nie podzielam twojej pochlebnej opinii. Model jest strasznie duży i robi imponujące wrażenie, ale ma sporo wad:

- Fatalny promień skrętu. Naprawdę fatalny. Znacznie lepiej wygląda to w modelu alternatywnym, i poważnie wpływa na bawialność.

- Pokrywy kabiny mają skłonność do odpadania, podobnie jak czerwone zbiorniki, antenki i cała reszta poprzyczepianego badziewia (światełka na dachu, atrapa chłodnicy, tłumiki etc). Model jest także ciężki, więc przy zabawie trudno uniknąć zahaczenia o coś rękawem. Efekt jest taki że nieustannie zbierasz z podłogi różne elementy.

- Duża ilość mechanizmów nie przekłada się na sensowne możliwości zabawy. Ile można opuszczać i podnosić "motylka" o te 3 cm? Wysuwać i chować z powrotem dźwig, który się nawet nie obraca? Znowu - teoretycznie słabszy pod tym względem model alterantywny jest w praktyce ciekawszy, ale i tak oferuje niewiele więcej niż niewielkie, 200-300 klockowe koparki i ciężarówki które posiadam (i które są znacznie mniej nużące na etapie budowy).

- Niewiele części unikalnych, trudnych do zdobycia czy ciekawych pod względem nowych możliwości budowy. Wiadro liftarmów - owszem, ale niewiele poza tym.

Ufff. Nie znaczy to, że model nie ma zalet, ale jednoznacznie entuzjastyczne recenzja skłoniła mnie do próby jej "zobiektywizowania".

mafist
Posty: 13
Rejestracja: 2006-09-07, 11:31
Lokalizacja: Łódź

Popieram Poprzednika!

#9 Post autor: mafist »

Naprawdę zobiektywizowałeś recenzję. Ja mogę tylko dodać, że zestaw ten posiada dużo kół w dodatku część z nich ma unikalne felgi. Poza tym jest parę unikalnych elementów, szczegolnie te chromowane.
Jeden model od wielu lat i niespełnione marzenia, które zaczynam realizować!
8455,8436,8816,8286,7784,8459,8868,8421

Awatar użytkownika
Pepin Krootki
Posty: 218
Rejestracja: 2006-06-22, 12:05
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: PepinKrootki

 

#10 Post autor: Pepin Krootki »

A ja bym się chciał dowiedzieć za ile kupiłeś ten zestaw i jaka, mniej więcej, jest jego cena w sklepie :)
tu byłem - Pepin

sives1
Posty: 153
Rejestracja: 2005-10-16, 19:12
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: sives1
Kontakt:

 

#11 Post autor: sives1 »

Ja np kupiłem za 499 w sklepie w Warszawie!

Conrack1410

:-)

#12 Post autor: Conrack1410 »

Kupiłem nowy zestaw na allegro za 399 zł :-)

sives1
Posty: 153
Rejestracja: 2005-10-16, 19:12
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: sives1
Kontakt:

 

#13 Post autor: sives1 »

Szkoda że nie pomyśleli o zrobieniu kompresora tak jak w 8868! Może dlatego że za mało ma siłowników!

Awatar użytkownika
Saabotaz
Posty: 134
Rejestracja: 2006-07-10, 20:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#14 Post autor: Saabotaz »

Mimo że zestaw fajny to:
1) Przednie nadkola zahaczają o koła, trzeba je przesunąć o 1 pin
2) Nienumerowane woreczki z częściami, zapomnieli?

Awatar użytkownika
Paweł
Posty: 443
Rejestracja: 2005-04-14, 15:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: starwarsmaniak
Kontakt:

 

#15 Post autor: Paweł »

No to ja odświeżę trochę i dodam coś od siebie. Model jest najdłuższy kiedy wyciągnie się ramię, które jest pod najmniejszym kątem i jeśli otworzy się maskę- liczy wtedy 85 cm :D
Ja tam nie wiem co Wam odpada w tym modelu- u mnie wszystko pięknie się trzyma. Natomiast minusem jest to, że nie dostałem srebrnych elementów, a w instrukcji są stare łączniki, podczas gdy mój zestaw zawiera te nowe (http://www.peeron.com/inv/parts/6538c) No dobra idę budować model alternatywny.
Nic lepszego niż LEGO mój kolego
Pozdrawiam:
Paweł

ODPOWIEDZ