[MOC] John Deere 9520

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#16 Post autor: Sariel »

Dwie obrotnice jedna nad drugą nie pozwalają na obrót? Od kiedy?

Obrazek

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#17 Post autor: Emilus »

Dwie obrotnice jedna nad drugą nie pozwalają na obrót? Od kiedy?
Sarielu szanowy, przyjrzyj się dobrze, jak ustawiona jest obrotnica w moim traktorze?
PIONOWO! A nie poziomo jak u Ciebie i u mnie odpowiada za ruch w innej płaszczyżnie!

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#18 Post autor: Sariel »

I o takim ustawieniu mówię. Eliminuje luzy bardzo skutecznie, a ruch wokół osi podłużnej pojazdu mógłbyś załatwić kolebkami w zawieszeniu.

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#19 Post autor: Emilus »

No tak ale teraz już w johnym tego nie zmienię, bo to byłaby budowa od początku, poza tym poziome ustawienie, jak u Ciebie zabiera dużo miejsca, zarówno na wysokość - 2 obrotnice, jak i na szerokość.
Gdybym miał się do czegoś przyczepić, to tylko do tej skrzyni biegów z dwoma wodzikami - bezpieczniejsza byłaby z jednym przesuwanym, przy dwóch teoretycznie zawsze jest jakieś ryzyko że niechcący zasprzęglisz oba naraz, co w trakcie jazdy skończyłoby się prawdopodobnie uszkodzeniem skrzyni.
nie mam niestety obudowy do skrzyni od np.8880 chyba, gdzie wodzik można przesówać w 4 położeniach. Pozostaje uważać :-)
Ostatnio zmieniony 2008-03-10, 13:07 przez Emilus, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#20 Post autor: Sariel »

To nie wymaga obudowy, wystarczy przesuwać wodzik w poprzek po axlu. Tak to jest rozwiązane w nowszych skrzyniach, np. w 8448. Obudowa z 8880 to był jednorazowy wyskok :)

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#21 Post autor: Emilus »

Aha dzięki za info (obudowa była zdaje się także w wahadłowcu?) ale zmiany wodzika nie planuję, za to zamierzam przekonstruować skrzynię i wzmocnić przgub, aby 2 wyższe biegi były niższymi i pobić twój rekord uciągu chiba 8 kg. Zamierzam na przyczepie pociągnąć więcej ale zobaczymy czy się uda :-)
Ostatnio zmieniony 2008-03-10, 14:03 przez Emilus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#22 Post autor: Sariel »

Nie widzę dlaczego miałoby się nie udać, ja te 10 kilo pociągnąłem pojazdem w ogóle nie zaprojektowanym do holowania. W końcu co lepiej pociągnie niż ciągnik? ;)

spacelord
Posty: 960
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#23 Post autor: spacelord »

ze mnie jest amator technikowy więc tylko napiszę, że model jest dość imponujący...
wyróżnia się funkcjonalnością (obrót wokół osi pojazdu - pewnie masa problemów była do rozwiązania przy tym) i ogólnie ładnie wygląda :)

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#24 Post autor: Emilus »

Witam ponownie w tym temacie.

Chciałem się pochwalić, że John Deere mojego autorstwa pociągnął prawie 12 kg a dokładnie 11,96 kg!

Aby tego dokonać, musiałem zmodyfikować ciągnik. Modyfikacje to:

- zmieniona architektura wewnętrzna skrzyni biegów, teraz przełożenia na kołach to
1 bieg - 1:694,45
2 bieg - 1:416,67
3 bieg - 1:277,78
4 bieg - 1:166,67
- wzmocniony przegub
- zmienione piasty (teraz każda piasta składa się z aż 15 elementów bez osi i koła)
dodatkowo pozmieniałem duperele, dodałem lusterka itp...

Obciążenie to 7 paczek cukru (każda oczywiście 1 kg) oraz 4 puszki z mięsem dla psa (każda 1240 g):
Obrazek
Obrazek

Do próby zbudowałem specjalną 4 osiową przyczepę:
Obrazek

To zdjęcie przyczepy z obciążeniem:
Obrazek

Dobra, już nie nudzę. Oto film:
http://pl.youtube.com/watch?v=rOS2MCkHzwE
Ostatnio zmieniony 2008-03-13, 14:10 przez Emilus, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#25 Post autor: Sariel »

Gratki i wielki szacunek za to, że skrzynia to wytrzymała. Zobaczymy czy i kiedy ktoś pobije Twój rekord, osobiście przymierzam się do budowy modelu ciągnika do transportu czołgów, może uda się nim pociągnąć więcej :)

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#26 Post autor: Emilus »

Dzięki

Kuba T.

#27 Post autor: Kuba T. »

Świetny ten JOHN DEERE... Kuzyn też interesuje się traktorami i innymi maszynami rolniczymi i ma zbudowany traktor firmy IFA (nie wiem jaki model, ale z tych starych) z pełną pneumatyką i do tego z przyczepą 2-osiową wywrotka...proponowałem mu przedstawienie pracy na forum, ale nie chce... Ale JOHN DEERE świetny, bo widziałem dość duzo normalnych ( nie łamanych) traktorów, albo łamanych ale bez siłowników...a ten najlepiej odwzorowuje oryginalny model...gratulacje kolego...gratulacje

ODPOWIEDZ