[MOC] Macki atakują

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
crises

[MOC] Macki atakują

#1 Post autor: crises »

Taki drobiazg. Walka dzielnych i mniej dzielnych kosmonatów z Macką, którą nieopatrznie wyhodowali sobie w laboratorium.
Obrazek
Nad drzwiami świecące "patyki" z Tiny Turbos, czy jak im tam. W nocy nawet je trochę widać. I jeszcze zbliżenie.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2008-03-15, 21:37 przez crises, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sszaki
Posty: 66
Rejestracja: 2008-02-16, 23:25
Lokalizacja: brzeg

#2 Post autor: sszaki »

fajne! ale brak klimatu jak dla mnie.
Noobek

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#3 Post autor: Jerac »

Właśnie jest klimat, i to fajny! Tylko jedno pytanie: gdzie podział się odcięty laserem kawałek macki? No chyba że to dezintegrator :)

crises

#4 Post autor: crises »

Jerac pisze:No chyba że to dezintegrator
Trafiłeś w sedno. Macka lata teraz po korytarzu w postaci atomów.
Taki dezintegrator to niezła zabawka, tylko trzeba mieć pewną rękę i nie wykonywać przypadkowych ruchów. Jedno kichnięcie i pół bazy idzie z dymem. Albo jak się na przykład w kieszeni sam uruchomi to pozamiatane.

Frax

#5 Post autor: Frax »

crises pisze:Albo jak się na przykład w kieszeni sam uruchomi to pozamiatane.
Nawet zamiatać nie trzeba :P

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

Re: [MOC] Macki atakują

#6 Post autor: martinbb »

...którą nieopatrznie wyhodowali sobie w laboratorium.
Dlatego ja w domu hoduje tylko roślinki, żadnych macek :D


Co do pracy, nie mogę Ci nic zarzucić :) Mi tam sie podoba ;)
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#7 Post autor: tomey »

Scenka zewszechmiar dobrze zrobiona. Nie podoba mi się jedynie biała przestrzeń za mackami, można by to czymś zakryć
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#8 Post autor: Jantin »

Zacniutkie, choć rzeczywiście klimatu mogłoby być więcej. I bardzo ładna zniszczona ściana koło macki!

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#9 Post autor: greenblue »

Dobre. Takie małe a cieszy. Tylko moim zdaniem za mało widać tego poległego kosmonautę i plamę krwi pod nim. To jest istotny szczegół i trzeba go bardziej pokazać.
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

Hippotam

#10 Post autor: Hippotam »

Bombowe. Ja też chciałem zrobić coś takiego, uzywając kawałka Rapid Transfer Gate i budując scenkę typu "Szalony naukowiec niechcący otwiera portal do piekła" :-) Ale byłeś pierwszy i dobrze.

Macki są fantastyczne (designerowi należy się duże piwo za ta część), a najbardziej podoba mi się pęknięcie w murze i strzał z blastera. bardzo fajny pomysł z nieswiadomym gostkiem nadchodzącym z korytarza.
Wydaje mi się natomiast, że czerwony i niebieski wprowadzają za duzo kolorów. Lepszy byłby jeden kolor, np. lime. Podobnie czarne łuki - chyba lepsze byłyby szare.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#11 Post autor: Ciamek »

Bardzo zgrabna scenka.
Ja bym wyrzucił tylko czerwony pasek, bo teraz jest zbyt pstrokato : o)

Bardzo podoba mi się mina gościa z laserem. To, że nie jest spanikowany, a sprawia wrażenie profesjonalisty, który już nie jedną mackę odcinał. Jest jedynie zdegustowany, że znowu nie ma spokoju i kazali mu posprzątać bałagan, którego narobił ktoś inny.
(tak ja to sobie widzę : o) )
Zdrufko, Ciamek

crises

#12 Post autor: crises »

Jantin pisze:I bardzo ładna zniszczona ściana koło macki!
Hippotam pisze:a najbardziej podoba mi się pęknięcie w murze i strzał z blastera. bardzo fajny pomysł z nieswiadomym gostkiem nadchodzącym z korytarza.
Dzięki. Nad ścianą trochę posiedziałem. Dopiero się uczę robić takie pęknięcia. Blaster - właściwie rozwiązanie proste, ale w końcu się do czegoś na żarówiasta antena przydała.
greenblue pisze:Tylko moim zdaniem za mało widać tego poległego kosmonautę i plamę krwi pod nim. To jest istotny szczegół i trzeba go bardziej pokazać.
Lubię czasem dać elementy, które ciężko zauważyć, albo o których tylko ja wiem, że są. Jak ktoś zauważy, tym większa przyjemność.
Hippotam pisze:Macki są fantastyczne (designerowi należy się duże piwo za ta część),
Masz racje. Niedawno udało mi się je kupić i pewnie jeszcze nie raz wykorzystam.
Hippotam pisze:Wydaje mi się natomiast, że czerwony i niebieski wprowadzają za duzo kolorów. Lepszy byłby jeden kolor, np. lime. Podobnie czarne łuki - chyba lepsze byłyby szare.
Ciamek pisze:Ja bym wyrzucił tylko czerwony pasek, bo teraz jest zbyt pstrokato : o)
Zgadzam się, że kolory pasków są lekko pstrokate. Jednak po pierwsze chciałem tchnąć trochę życia w szary korytarz, po drugie nie znalazłem w swoim zbiorku kafli lepszych kolorów. Nie wiem, czy ktoś zwrócił uwagę na to, że paski nie są ot tak sobie dla ozdoby. Patent taki zobaczyłem w grze (Half-Life, albo Red Faction). To są oznaczenia prowadzące do danego pomieszczenia. Nad takim paskiem powinno być napisane "do laboratorium" albo "do kantyny". Pasek idzie po ścianie, kierując prosto do odpowiednich drzwi. Dla tych, którzy nie znają rozkładu pomieszczeń jak znalazł. W związku z funkcją pasków wykończenia nad drzwiami mają odpowiednie kolory i pasek czerwony kończy się w drzwiach środkowych.
Ciamek pisze:Bardzo podoba mi się mina gościa z laserem.
Koleś zdaje się mówić "Co mi tutaj jakaś macka będzie podskakiwać. Nie takie rzeczy już się robiło."

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#13 Post autor: V1 »

Fajna scenka, najbardziej podoba mi się korytarz z podporami, otwory drzwiowe i rozwalona ściana z wystającymi rurami.
Widzę że kolorowe pasy prowadzą do różnych sekcji bazy - bardzo fajny pomysł.
Co w z związku z tym niebieski robił w czerwonej sekcji ? :)
Że robi się pstrokato, to fakt, może np. biały zamiast czerwonego?
Może czarny dobrze by było zarezerwować wyłącznie dla macki?

Co ciekawego zauważyłem, to że kosmonauci bardziej się obawiają kubka z gorącą herbatą niż owego dezintegratora, patrząc po rękawiczkach :)

czy ktoś zwrócił uwagę na to, że paski nie są ot tak sobie dla ozdoby
Zwrócił, zwrócił :) za długo pisałem swojego posta. I też mi się to kojarzy z grami komputerowymi.
Ostatnio zmieniony 2008-03-16, 21:30 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

crises

#14 Post autor: crises »

V1 pisze:Co w z związku z tym niebieski robił w czerwonej sekcji ? :)
Niebieski ludzik? To pewnie wpływ zawartości kubka. Piją jakieś radioaktywne świństwo z przemytu, a potem mają problemy z odróżnianiem kolorów.
V1 pisze:Co ciekawego zauważyłem, to że kosmonauci bardziej się obawiają kubka z gorącą herbatą niż owego dezintegratora, patrząc po rękawiczkach :)
Przerażasz mnie :-). Nie pomyślałem o tym, ale załóżmy, że koleś pracował w laboratorium i na chwilę wyskoczył do baru, bez ściągnia odzieży roboczej. Nawet nie wie, co tam mu wyrosło za biurkiem. No, a "laserowy" to stary wyjadacz, który sądzi, że rękawice są dla żółtodziobów.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#15 Post autor: spacelord »

pomysł nawet ciekawy, więcej niż inni napisali już nie napiszę ;) - scenka mogłaby być większa i z większym rozmachem zrobiona, a tak jest to po prostu jak to niektórzy nazywają "relaksacyjny moc" - co oczywiście nie znaczy, że nie fajny - liczy się pomysł ;)

ODPOWIEDZ