Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Robo-Turret
Autor Wiadomość
spacelord 

Wpisy: 908
Wysłany: 2008-03-29, 12:02   [MOC] Robo-Turret

Witam :)
Przedstawiam najnowszego robota bojowego. Jest to odpowiednik wieżyczki o średniej sile rażenia, ale dodatkowo posiada możliwość przemieszczania.

Robot potrafi chodzić :) - nogi w pewnym ograniczonym zakresie się ruszają (są tak zrobione że robot nie ugiął się pod własnym ciężarem). Działko dolne obraca się wokoło i może zmieniać kąty nachylenia. Te na górze mogą zmieniać tylko kąty nachylenia.

Niestety nie posiadam białych "sprężynek" (z nimi wyglądałby dużo lepiej). Również zdjęcia wykonałem na niezbyt dobrym tle :/ (ale lepszego nie miałem do białych modeli)...

GALERIA
póki galeria nie jest publiczna to link do pierwszego zdjęcia: http://www.brickshelf.com...boturret_00.jpg (można wpisywać kolejne numerki 01, 02 itp)
Ostatnio zmieniony przez spacelord 2008-03-29, 15:06, w całości zmieniany 6 razy  

crises
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-29, 14:58   

Całkiem fajnie to wygląda. Podobają mi się nogi i "pająkowaty" kształt pojazdu. Niestety ciężko się połapać do czego służy każdy z elementów - jest trochę bałaganiarsko. Chyba bym zrezygnował z jednego z kolorów (raczej czerwonego). Cały zielony wyglądałby bardziej harmonijnie.
Coś mi się wydaje, ale na trzech nogach i to ustawionych w ten sposób, nie za bardzo da się chodzić.

Mikolaj 

Wpisy: 1044
Wysłany: 2008-03-29, 15:26   

Nie wiem czemu ale bardzo przypomina mi klasyczne space. Podobają mi sie bardzo nogi

Bobofrutx 
VIP
Władca Arctica!

Wpisy: 1014
Wysłany: 2008-03-29, 15:30   

Mi też sie podoba :) Wygląda bardzo ciekawie, nogi fajnie pokombinowane ;D
Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

ImpreSariO 

Wpisy: 578
Wysłany: 2008-03-29, 19:36   

Bardzo fajne pomysł na atrapy siłowników w nogach. Zaskoczyłem się jak zobaczyłem zdjęcie na którym widać że jest to maszyna z kabiną na minifiga. Całość sympatyczna. Spróbuj zbudować cały oddział w tym stylu i rzeczywiście zrezygnuj z czerwonego.

Benny 

Wpisy: 230
Wysłany: 2008-03-30, 11:13   

Oj tak, czerwony nie pasuje ;)

Za to reszta owszem, owszem. Rzeczywiście pachnie dawnymi zestawami space. Przezroczysty zielony świetnie się komponuje z białym. Prezencja pojazdu fajna, zwłaszcza nózki ;)

Jerac 
Zdemodywowany

Wpisy: 2311
Wysłany: 2008-03-30, 11:26   

Nogi przypominają mi te od spider masterminda z dooma... niektórzy wiedzą o co chodzi :>

Modelik fajny ale na wieżyczke raczej nie wygląda. Jeden strzał i już nie będzie mobilna ;p

spacelord 

Wpisy: 908
Wysłany: 2008-03-30, 14:45   

crises napisał/a:
Niestety ciężko się połapać do czego służy każdy z elementów - jest trochę bałaganiarsko

Widać mam mocne przyzwyczajenia z classic-space :/ - tam się masę różnych elementów dodawało żeby ładniej wyglądało... Ten robot to chyba moja pierwsza konstrukcja w stylu tego co się dziś buduje ;)

Początkowo tych czerwonych światełek miało nie być na górze - były tam małe białe skrzydła, ale mam tylko 6 takich klocków, a okazało się że w nogach bardziej są potrzebne...

Wszystkim podobają się nogi - fajnie :) przyznam że nad nogami mi najwięcej czasu zeszło - było ich kilka wersji i dopiero z tych byłem zadowolony - ale sądząc po komentarzach - opłacało się :)

No i wszystkim nie podobają się czerwone światełka :/ Pewnie racja - na górze są niepotrzebne, ale na dole - jakoś nie pasowało mi działko z zielonym wylotem :/ - a przymierzałem kolory: zielony, żółty i czerwony - no i zostawiłem czerwony...

impreSariO napisał/a:
Spróbuj zbudować cały oddział w tym stylu

:) - spróbuje jakiś releksacyjny model dobudować jeszcze w tym klimacie :)

Jerac napisał/a:
Nogi przypominają mi te od spider masterminda z dooma

No faktycznie - był tam jakiś taki robot z podobnymi nogami :)

Jerac napisał/a:
Jeden strzał i już nie będzie mobilna

No ale musiałem jakoś usprawiedliwić trójnorzność - jeśli to byłby robot - to (jak to zostało zauważone) ciężko by mu się chodziło :/ - więc dodałem mu funkcjonalność wieżyczki jeszcze ;)

Dziękuję za komentarze :)

Robota poprawie - mam nadzieję że na lepsze... niestety aparat oddałem :/ - i chyba dopiero w środę będę miał okazję ukraść go ponownie... może do tego czasu jakiś drugi mały model dobuduje w tym stylu, albo chociaż ten poprawie :)

No i miło że niektórym przypomina classic-space - widać nawet jak nie chcę budować w tym stylu to mi tak wychodzi ;)

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu