[MOC] Robo-Turret

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

[MOC] Robo-Turret

#1 Post autor: spacelord »

Witam :)
Przedstawiam najnowszego robota bojowego. Jest to odpowiednik wieżyczki o średniej sile rażenia, ale dodatkowo posiada możliwość przemieszczania.

Obrazek
Obrazek

Robot potrafi chodzić :) - nogi w pewnym ograniczonym zakresie się ruszają (są tak zrobione że robot nie ugiął się pod własnym ciężarem). Działko dolne obraca się wokoło i może zmieniać kąty nachylenia. Te na górze mogą zmieniać tylko kąty nachylenia.

Niestety nie posiadam białych "sprężynek" (z nimi wyglądałby dużo lepiej). Również zdjęcia wykonałem na niezbyt dobrym tle :/ (ale lepszego nie miałem do białych modeli)...

GALERIA
póki galeria nie jest publiczna to link do pierwszego zdjęcia: http://www.brickshelf.com/gallery/spacelord/Robo-Turret/roboturret_00.jpg (można wpisywać kolejne numerki 01, 02 itp)
Ostatnio zmieniony 2008-03-29, 15:06 przez spacelord, łącznie zmieniany 6 razy.

crises

#2 Post autor: crises »

Całkiem fajnie to wygląda. Podobają mi się nogi i "pająkowaty" kształt pojazdu. Niestety ciężko się połapać do czego służy każdy z elementów - jest trochę bałaganiarsko. Chyba bym zrezygnował z jednego z kolorów (raczej czerwonego). Cały zielony wyglądałby bardziej harmonijnie.
Coś mi się wydaje, ale na trzech nogach i to ustawionych w ten sposób, nie za bardzo da się chodzić.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#3 Post autor: Mikolaj »

Nie wiem czemu ale bardzo przypomina mi klasyczne space. Podobają mi sie bardzo nogi
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#4 Post autor: Bobofrutx »

Mi też sie podoba :) Wygląda bardzo ciekawie, nogi fajnie pokombinowane ;D
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#5 Post autor: ImpreSariO »

Bardzo fajne pomysł na atrapy siłowników w nogach. Zaskoczyłem się jak zobaczyłem zdjęcie na którym widać że jest to maszyna z kabiną na minifiga. Całość sympatyczna. Spróbuj zbudować cały oddział w tym stylu i rzeczywiście zrezygnuj z czerwonego.

Awatar użytkownika
Benny
Posty: 230
Rejestracja: 2008-03-22, 11:24
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Benny888

 

#6 Post autor: Benny »

Oj tak, czerwony nie pasuje ;)

Za to reszta owszem, owszem. Rzeczywiście pachnie dawnymi zestawami space. Przezroczysty zielony świetnie się komponuje z białym. Prezencja pojazdu fajna, zwłaszcza nózki ;)

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#7 Post autor: Jerac »

Nogi przypominają mi te od spider masterminda z dooma... niektórzy wiedzą o co chodzi :>

Modelik fajny ale na wieżyczke raczej nie wygląda. Jeden strzał i już nie będzie mobilna ;p

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#8 Post autor: spacelord »

crises pisze:Niestety ciężko się połapać do czego służy każdy z elementów - jest trochę bałaganiarsko
Widać mam mocne przyzwyczajenia z classic-space :/ - tam się masę różnych elementów dodawało żeby ładniej wyglądało... Ten robot to chyba moja pierwsza konstrukcja w stylu tego co się dziś buduje ;)

Początkowo tych czerwonych światełek miało nie być na górze - były tam małe białe skrzydła, ale mam tylko 6 takich klocków, a okazało się że w nogach bardziej są potrzebne...

Wszystkim podobają się nogi - fajnie :) przyznam że nad nogami mi najwięcej czasu zeszło - było ich kilka wersji i dopiero z tych byłem zadowolony - ale sądząc po komentarzach - opłacało się :)

No i wszystkim nie podobają się czerwone światełka :/ Pewnie racja - na górze są niepotrzebne, ale na dole - jakoś nie pasowało mi działko z zielonym wylotem :/ - a przymierzałem kolory: zielony, żółty i czerwony - no i zostawiłem czerwony...
impreSariO pisze:Spróbuj zbudować cały oddział w tym stylu
:) - spróbuje jakiś releksacyjny model dobudować jeszcze w tym klimacie :)
Jerac pisze:Nogi przypominają mi te od spider masterminda z dooma
No faktycznie - był tam jakiś taki robot z podobnymi nogami :)
Jerac pisze:Jeden strzał i już nie będzie mobilna
No ale musiałem jakoś usprawiedliwić trójnorzność - jeśli to byłby robot - to (jak to zostało zauważone) ciężko by mu się chodziło :/ - więc dodałem mu funkcjonalność wieżyczki jeszcze ;)

Dziękuję za komentarze :)

Robota poprawie - mam nadzieję że na lepsze... niestety aparat oddałem :/ - i chyba dopiero w środę będę miał okazję ukraść go ponownie... może do tego czasu jakiś drugi mały model dobuduje w tym stylu, albo chociaż ten poprawie :)

No i miło że niektórym przypomina classic-space - widać nawet jak nie chcę budować w tym stylu to mi tak wychodzi ;)

ODPOWIEDZ