Labirynt kłamstw

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Mistrz seller

Labirynt kłamstw

#1 Post autor: Mistrz seller »

Oto zwieńczenie mojej prawie dwutygodniowej pracy nad kolejnym zadaniem Kosmicznej straży. Niektóre zdjęcia trochę większe, ponieważ na mniejszych nie widać wszystkiego co ważne dla fabuły.

1. WSTĘP
W galaktyce zapanował chaos. Złodziejskie gildie rosną w siłę. Tylko nieliczni są na tyle odważni, aby z nimi walczyć. Jeden z nich, weteran II najazdu Orków- Cez Duet rekrutuje załogę, która jest ostatnią nadzieją galaktyki...
Obrazek


W poprzednim odcinkach
[URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=5767](1) Transport[/URL]
(2) Propozycja

Odcinek 3 Labirynt kłamstw



2.DRUŻYNA

Obrazek
Do Kosmicznej straży dołącza psionik Keira, zwana Kei 130 twarzy. Potrafi zdobywać informacje poprzez zmianę koloru skóry i włosów (to dzięki specjalnemu wszczepowi w skórze)

3. ZLECENIE

Z muzeum w mieście Paxen na planecie Pojer skradziono bezcenny obraz ”Uczciwy ork” Gaxa de Lugpowicza. Strażnicy nie widzieli niczego podejrzanego.

Obrazek

Właścicielka muzeum –Elixa Daxa zleca Cezaremu odzyskanie tego działa sztuki.


4. ŚLEDZTWO
Na miejscu znaleziono jedynie mały fragment jakiegoś elektronicznego układu. Hex poszukał w bazie danych układów zawierający tą część. Okazało się, że ta część pochodzi z stworzonej przez Vistian (półmaszyn) sztucznej ręki. Zaś oznaczania na części wskazały klan, który ją wyprodukował –był to klan Fechoc, który ma siedzibę na plancie Coxev.

5.WYPOSAŻENIE


Obrazek


3 Pistolety laserowe VK-15
Mały pistolet laserowy Ceza Dueta
Miecz Helixiański
Karabin laserowy Y-9
Ręczna wyrzutnia granatów
2 małe pistolety laserowe T-2
3 noże laserowe

6.MISJA

Cezary wysłał Keirę (psionika), aby zlokalizowała bazę. Po kilku dniach do Orrata Millu (statku drużyny) dociera wiadomość ze współrzędnymi.
Obrazek

Drużyna przyleciała na miejsce. Hex włamał się do bazy danych otwierając przejście.

Obrazek
W tym samym czasie przywódca klanu siedział w sali tronowej. Nie spodziewał się niebezpieczeństwa jakie wkrótce nadejdzie, ani tego, że jego nowa niewolnica jest tak naprawdę szpiegiem.

Obrazek

Cez z Maurą wchodzą do sali tronowej. Na górnym poziomie Xel, Vix i Parna przygotowują się walki.

-Oddaj skradziony obraz, albo będę musiał odebrać go siłą. –powiedział do przywódcy Cez
-Jesteś zbyt pewny siebie, Duet
W tym momencie do sali wkracza kilkanaście androidów bojowych.

Obrazek

Xel wystrzelił z wyrzutni niszcząc kilka androidów.
Cezary i Parna ukryli się za filarami. W tym czasie Xel został zaatakowany przez 2 androidy.

Obrazek

Drzwi wybuchają, a z dymu wyłania się Robot –Gwardzista.


TROCHĘ WCZEŚNIEJ

TRANSPORTOWIEC

Hex i Cez weszli do jakiegoś pomieszczenia.
-Ukryłeś nasz nowy nabytek? –zapytał Hexa Cez
-Jest w ładowni nr.1 –odpowiedział
-Bardzo dobrze.

TERAZ

Obrazek

Gwardzista niszczy kilkadziesiąt Androidów bojowych.

Obrazek

-Poddaj się i powiedz gdzie ukryłeś obraz-powiedział Cez do przywódcy.
Keira wymierzyła w przywódcę.
-A więc ty Tamaro jesteś z nimi w zmowie. Wiedziałem, że nie jesteś zwykłą niewolnicą.
-Mów gdzie schowałeś obraz.
-Nie mamy go.
-Kłamie –stwierdził Xel
-Xav, pokaż im nasz magazyn –rozkazał swemu słudze przywódca.

W magazynie, ani w żadnej z melin klanu nie było obrazu.
-To był fałszywy trop. Ktoś chciał zwalić na nich winę.-stwierdził Cez
-Co teraz zrobimy? –zapytał Hex
-Przesłuchamy strażników
-Przecież nic nie widzieli.
-To się okaże.

Obrazek

Strażników było trzech. Cez dokładnie przepytał każdego. Jeden z nich w końcu po długim przesłuchaniu powiedział:
-Przekupili nas. Mieliśmy udawać, że nikogo nie widzieliśmy.
-Kim oni są?
-Nie wiem. Byli zamaskowani. Wiem tylko, że za godzinę odlatują z platformy 5 kosmoportu.


Obrazek

Cez wraz z drużyną przybyli na platformę 5.
-Przeszukać statek. –rozkazał Cez.

Obrazek

Xel, Hex i Vix weszli na statek. W środku znaleźli bombę. Vix rozbroił ją. Hex przeszukał statek i nie znalazł na jego pokładzie obrazu.

-Kolejny fałszywy trop - podsumował Cez, gdy wrócili na statek.
-Właśnie przyszła wiadomość. Jeden ze strażników chce z tobą porozmawiać. –poinformowała Parna.


Cez spotkał się ze strażnikiem.
-Miałem o tym nie mówić. Grozili nam. Ale ty, wywarłeś na mnie dobre wrażenie, dlatego postanowiłem ci zaufać. Weź to.
-Co to jest?
-Nagranie z kamer ochrony. Oni...-przerwał nagle poczym padł sztywny na ziemie.

Obrazek

-Ktoś go otruł –wyjaśniła Maura po zbadaniu ciała strażnika.
-Jest tylko jeden sposób, by przerwać ten labirynt kłamstw.-powiedział Cez Hex włącz nagranie.

KILKA DNI WCZEŚNIEJ
-Schowajcie ten obraz na moim statku. –powiedziała Elixa do jakiś dwóch istot dziwacznych ras, poczym powiedziała do strażnika. –Zniszcz nagrania ochrony, a potem podrzuć sam wiesz co.
-Oczywiście.
-Bardzo dobrze. Wkrótce Kosmiczna Straż zginie próbując odzyskać ten obraz.

7.EPILOG
Kosmiczna straż aresztowała Elixe i odzyskała skradziony obraz.
Elixe chciała pozbyć się Kosmicznej straży- jedynego nie skorumpowanego oddziału policji. To ona kazała podłożyć bombę na statku i otruć jednego ze strażników

8.WYKORZYSTANIE UMIEJĘTNOŚCI

Hex (Informatyk)– znalezienie układu, którego fragment znaleziono na miejscu zbrodni; Włamanie do baz danych w vistiańskiej bazie, aby otworzyć przejście
Keira (Psionik)- zlokalizowanie vistiańskiej bazy
Parna (Pilot)- przywozi drużynę na Pojer, Coxev, a potem znów na Pojer.
Xel (Space marine)- strzelanie do androidów bojowych.
K3X9 (Gwardzista)- stłumienie zamieszek androidów w vistiańskiej bazie.
Vix (Saper)- rozbrojenie bomby.
Maura (Lekarz)- badanie ciała strażnika.
Cez (Kapitan)- wywarcie dobrego wpływu na strażniku

spacelord
Posty: 960
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#2 Post autor: spacelord »

ech... coraz więcej tego tekstu piszecie... coraz dłużej się czyta :/

Mistrz seller pisze:Labirynt kłamstw
Brzmi bardzo ciekawie :)
Mistrz seller pisze:Potrafi zdobywać informacje poprzez zmianę koloru skóry i włosów
no takich wszczepów jeszcze nie było ;)
Mistrz seller pisze:'Uczciwy ork' Gaxa de Lugpowicza
nie widać nigdzie tego obrazu... szkoda :/ (chyba że ślepy jestem)

obrazek z misji - przypomina gry z serii UFO :)


Pogubiłem się, trochę mętne to jest, mogłoby być ładniej posklejane...
Mistrz seller pisze:przerwał nagle poczym padł sztywny na ziemie.
To jest dobre - wzrasta ciekawość - a potem znowu mętnie... ;)
Mistrz seller pisze:Kosmiczna straż aresztowała Elixe i odzyskała skradziony obraz.
No zakombinowane trochę, niby sensowne - ale jak pisałem - można by to ulepszyć, tak aby lepiej się czytało chyba...

co do konstrukcji - to te ciemne pomieszczenia słabo wypadły (nawet bardzo słabo)... szkoda że nie zrobiłeś w np. takich kolorach jak w drugim etapie - ładne były i klimatyczne...

/edit: na koniec dodam jeszcze, żeby mnie źle nie zrozumiano - nawet udana historia, pomysłow kilka fajnych, i wszystko OK - tylko trochę "niedoszlifowane" ;)
Ostatnio zmieniony 2008-04-01, 16:54 przez spacelord, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ