[MOC]Ojć...

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

[MOC]Ojć...

#1 Post autor: Jerac »

Scenka zainspirowana autentycznym zdjęciem . Komentarz z mojej strony myślę że zbędny :>

Obrazek

Sam widlak:
Obrazek

Pozostałe zdjęcia: 1 2 3 4 5

Galeria jak będzie to będzie tutaj.
Ostatnio zmieniony 2008-04-01, 19:25 przez Jerac, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#2 Post autor: ImpreSariO »

Jerac pisze:Komentarz myślę że zbędny :>
To po co to wystawiasz na forum w takim razie? Nie chcesz komentować swoich prac? Chyba właśnie oto chodzi żeby komentować. Prawda? Wózek łany ale jest już tyle takich wózków że ten musiałby być z białego złota i wysadzany diamentami żeby robił wrażenie. Sama scenka za to przednia a zdjęcie chyba widziałem bo kojarzy mi się taka sytuacja.
Ostatnio zmieniony 2008-04-01, 09:33 przez ImpreSariO, łącznie zmieniany 1 raz.

mer

#3 Post autor: mer »

Mimo, że treść scenki tragiczna, to wykonanie genialne. Dopracowanie szczegółów takich jak sam podjazd, czy też malowanie ostrzegawcze rampy jest godne poklasku. Wózek widłowy śliczny, jedynie wydaje mi się, że te butle z gazem montowane z tyłu są nieco większe. Tak z ciekawości zapytam, czy "widły" chodzą też w górę? :)

PS a link do zdjęcia oryginalnego? :P

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#4 Post autor: Jerac »

No właśnie nie mogłem znaleść. Jedyna poszlaka jaką mam to to że widziałem to gdzieś na joemonsterze, a tam mają prima aprilis :D

Co jak co ale zbudowanie ładnego i sensownego widlaka wcale nie było zdaniem banalnym. Myślę że pod względem stopnia porąbania nie ustępuje niczym malutkiemu kenworthowi którego kiedyś zbudowałem :) Widły chodzą w górę, ale tylko jeśli się je odczepi i przyczepi ponad bricka ze studami naokoło - jakoś ten cały mechanizm musiałem upchnąć, a uparłem się aby był między kołami tak jak w prawdziwych wózkach. A butla... ona jest efektem ubocznym. Spora część tego modeliku trzyma się na tym szarym bricku 1x1, butla ma go niejako zamaskować. Nawiasem mówiąc, wcale nie widziałem dużo ładnych wózków na brickshelfie. Misterzumbi zbudował fajny, ale nieco inny - elektryczny :>
Ostatnio zmieniony 2008-04-01, 09:38 przez Jerac, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#5 Post autor: ImpreSariO »

Ja nie twierdze że widlak jest zły bo swój urok ma tylko trochę ich już widziałem i wszystkie są do siebie podobne. Wybacz mi moje znudzenie tematem.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#6 Post autor: Sariel »

3 sekundy googlania:

Obrazek

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#7 Post autor: Jerac »

O! Faktycznie... zapędziłem się za daleko widać i przeoczyłem, a to na pierwszej stronie :D
Dzięki :>

spacelord
Posty: 960
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#8 Post autor: spacelord »

No scenka sympatyczna...taki relaksacyjny MOC...
ja też widłaków dużo nie widziałem - pewnie dlatego że w ogóle ich nie szukałem :>
oryginał jakim została zainspirowana przypomina... no i jest bardzo dopracowana (te dziwne wykorzystanie klocków - np łapki na dachu...)

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#9 Post autor: Bobofrutx »

Ups :/ niechcący ^^ Fajna scenka, samo życie xD I wózek widłowy ciekawy. Powiedz mi jedno, jak odczepiłeś kierownicę od klocka Obrazek. Ja kiedyś próbowałem i za chiny niemogę, niechcę jej zniszczyć ;P
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1475
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#10 Post autor: Misterzumbi »

Klap, klap, klap.... Mi tam sie podoba.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#11 Post autor: martinbb »

Fascynujący wózek :) A widok znajomy, nie raz taki w robocie widywałem ;) (oczywiście ładunkiem nie były bomby :D ) Co do jakości pracy - komentarz zbędny ;)
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#12 Post autor: Jerac »

No niestety Bobofrutx, osiągnąłem rezultat taki jaki przewidziałeś. Ale już dawno temu to było... w efekcie mam samo kółko kierownicy :D I szczerze? Jest przydatniejsze od kółka razem z podstawką. Jak masz jakąś starą, ponadgryzaną alboco - wyskub kierownicę, opłaca się.

Awatar użytkownika
Benny
Posty: 230
Rejestracja: 2008-03-22, 11:24
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Benny888

 

#13 Post autor: Benny »

Scenka pierwyj sort :)

Świetne detale; bomba, latarnia, wywalony wózek. Jak zawsze świetnie obfotografowane.

Średnio mi tylko pasuje dach pojazdu, nie wiem... te pocięte flexy jakoś nie bardzo do mnie przemawiają, ale sam nie wiem jak by to lepiej rozwiązać, toteż nie psioczę więcej ;)

Naprawdę fajna praca ^^

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#14 Post autor: Jerac »

Mogłem tam jakoś wcisnąć tile 2x2, ale wolałem jednak nieco bardziej ażurową wersję. Gdybym miał proste droid army wyglądało by to lepiej :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#15 Post autor: M_longer »

Jerac pisze:Mogłem tam jakoś wcisnąć tile 2x2,
Eee tam, dobrze jest.

Pomysł bombowy, wykonanie też :>

ODPOWIEDZ