[MOC] Żaglówka

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
pushpull
Posty: 27
Rejestracja: 2008-04-02, 17:19
Lokalizacja: Białystok
brickshelf: pushpull

 

[MOC] Żaglówka

#1 Post autor: pushpull »

Witam wszystkich, jako nowy użyszkodnik.

Wszystko wskazuje na to że skończyło się moje dark ages i postanowiłem zająć się swoją kolekcją. Na ile mi się udało wymyłem klocki, kupiłem kilka pudełek na małe części i zrobiłem mały remanent (póki co białe, czerwone i niebieskie, czekają mnie jeszcze żółte, szare i czarne :) ). No i jako że moim odwiecznie niespełnionym marzeniem był statek piracki, postanowiłem zbudować coś w okolicach statku. Skończyło się na tym że bardziej przypominało to żaglówkę.

Nie zajmuję się żeglarstwem a tematyka statków jest dla mnie obca. Nie wzorowałem się na niczym konkretnym, może trochę na tym co pamiętam z jakiegoś rejsu (chociaż łódź ciut większa), więc proszę o wyrozumiałość w zakresie szczegółów technicznych (takich jak umiejscowienie elementów łodzi, bądź ich brak).

Osobiście mam do siebie zastrzeżenia jeśli chodzi o żagle. Nie wiem co jest w nich źle, ale pewnie to że nie wiem jak jest skonstruowany żagiel sprawia że wyglądają tak a nie inaczej. No i olinowanie. Na pewno nie jest takie jak w żaglówkach być powinno, ale starałem się jakoś tak to połączyć żeby się jakoś trzymało. Oczywiście ani żagle ani liny nie są lego (odpowiednio papier i gruba czarna nić) ale chyba na tyle własnej "inwencji" można sobie pozwolić :)

Nie wiem czy model zasługuje na nazywanie MOC-em, ale pomyślałem że co mi szkodzi :)

Proszę o szczere do bólu komentarze i zapraszam do obejrzenia zdjęć:
Obrazek

Galeria

Foto1
Foto2
Foto3
Ostatnio zmieniony 2008-04-02, 19:15 przez pushpull, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#2 Post autor: Emilus »

Witam wszystkich, jako nowy użyszkodnik
Witam nowego użyszkodnika :)

O łodzi się nie wypowiem, bo nie bardzo się znam, tyle że ją przypomina

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#3 Post autor: Mikolaj »

pushpull pisze:Witam wszystkich, jako nowy użyszkodnik.
Jaki użySZKODNIK;D
Podoba mi sie, choć nie jestem w stu procentach przkonany co do steru - wygląda jakby miał zaraz odpaść...
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

spacelord
Posty: 960
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#4 Post autor: spacelord »

również witam nowego użytkownika :)

ja też na łodziach się nie znam :/ ale coś napiszę:
łódź przypomina :)
dobrze że podstawka łodzi nie jest z jednego wielkiego klocka, bo nie podobają mi się takie konstrukcje których 50% to jedna część...
i szkoda że taki ludek - a nie zwykłe, chociaż wtedy i łódź musiałaby być inna, a tak przynajmniej skala pasuje...

MOC jak na łódkę fajny - czekamy na następne :)

ps. ciekawe czy na forum jest ktoś kto się na łodziach zna?

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#5 Post autor: M_longer »

Noo, ładnie, ładnie :)

Technicfig na urlopie...
Odpoczywa od sterowania dźwigami i resztą ciężkiego sprzętu :>

Buduj dalej :)

No i również witam ;)

pkowalcz

#6 Post autor: pkowalcz »

No to po kolei:
-piękne żagle, sam chciałbym umieć tak wycinać :P
-bardzo fajne tło komponujące się z niebieską płytką; generalnie ekspozycja na medal
-bardzo ostre i nieolbrzymie zdjęcia ;)

Żaglówka jest zrobiona bardzo fajnym SNOTem (klocki bokiem, a nie do góry), w eleganckiej kolorystyce i nietypowej skali (nie pamiętam, kiedy ostatnio powstał MOC w skali techfig). Nie pasuje mi tylko ster - jeśli ludzik ma drążek przekręcony w lewo, to czy żaglówka nie powinna skręcać w prawo? Czy może ja się po prostu nie znam na łódkach? (chociaż to to swoją drogą... :P)

Tak czy inaczej, bardzo udany debiut, czekam na następne równie dobre konstrukcje. A, no i oczywiście witam serdecznie! ;)

Awatar użytkownika
Benny
Posty: 230
Rejestracja: 2008-03-22, 11:24
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Benny888

 

#7 Post autor: Benny »

Mnie się podobiu ^^

Fajna sylwetka i kolorystyka. Domowej roboty żagle prezentują się naprawdę świetnie.
Ostatnio zmieniony 2008-04-03, 15:03 przez Benny, łącznie zmieniany 1 raz.

pushpull
Posty: 27
Rejestracja: 2008-04-02, 17:19
Lokalizacja: Białystok
brickshelf: pushpull

 

#8 Post autor: pushpull »

Witam.

Dziękuję wszystkim za komentarze, cieszę się że się podoba :)

Co do samego steru to nie miałem jakoś pomysłu na inne jego zamontowanie, może dlatego tak wygląda jak wygląda. Natomiast jeśli chodzi o jego "działanie" to z tego co się orientuję to są takie stery które nie działają odwrotnie (czyli ster w prawo, łódź w lewo) tylko mają tam zrobioną dźwignię i ona tak działa żeby przechylony ster na lewo skręcał łodzią na lewo. Chociaż nie wiem czy w takich małych łodziach się takie instaluje i w ogóle wystarczy go inaczej ustawić i po kłopocie, ster nie jest funkcjonalny :)

Co do wycinania żagli wystarczy nożyk i ostre nożyczki :) nie muszą być duże, wystarczy że są ostre.

A techniki SNOT użyłem w sumie pierwszy raz w życiu, i też jestem zadowolony z efektu, przyznam się że kadłub ze 3 razy zaczynałem zanim udało się tak jak udało. Łódź miała na początku być cała biała, jednak zabrakło mi tych skośnych klocków, ale czerwony pasek na burcie udał się lepiej niż się spodziewałem.

Na pewno jeszcze spróbuję kiedyś z łodzią, niekoniecznie z żaglówką, i postaram się zeby była szaro czarna (jak tylko się zbiorę do wymycia tychże części)

Darth Sion

#9 Post autor: Darth Sion »

Nie dość że pierwsza to jeszcze świetna !!! Kolory, kształt i żagle.... no i sam fakt że kieruje tym technicfig !!!

pkowalcz

#10 Post autor: pkowalcz »

pushpull pisze:Łódź miała na początku być cała biała, jednak zabrakło mi tych skośnych klocków
I bardzo dobrze, gdyby była cała biała, to wyglądałoby to monotonnie ;)

ODPOWIEDZ