Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Żółty traktor ^^
Autor Wiadomość
Bobofrutx 
VIP
Władca Arctica!

Wpisy: 1014
Wysłany: 2008-04-05, 21:14   [MOC] Żółty traktor ^^

Witam!

Tym razem wymodziłem takie o to cuś ^^

Taki mały żółty traktorek. Przy budowie nie wzorowałem się na żadnym istniejącym modelu.
Przednie koła są skrętne, można nimi poruszać poprzez kierownicę. Zamontowałem także ruchomą maskę, która po otwarciu odsłania atrapę silnika. Z tyłu umieściłem 'widły'(?) (nie wiem jak się to nazywa ;P), do których podczepia się cały ten osprzęt do orania itp. ;)

Galeriiiia

A i jeszcze króciutki filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=eS9skCZGURs

Zapraszam do komentowania ^^

P.S. Niewiem czy 'Model team' to dobry dział dla tego moc'a?
Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...
Ostatnio zmieniony przez Bobofrutx 2008-04-05, 21:15, w całości zmieniany 1 raz  

M_longer 
VIP

Wpisy: 5284
Wysłany: 2008-04-05, 21:29   

Bobofrutx napisał/a:
Z tyłu umieściłem 'widły'(?)

Cięgła...
Bobofrutx napisał/a:
Przy budowie nie wzorowałem się na żadnym istniejącym modelu.

Bobofrutx napisał/a:
Niewiem czy 'Model team' to dobry dział dla tego moc'a?

Model Team to raczej konstrukcje odwzorowujące pojazdy istniejące w rzeczywistości.

Może do Tu i Teraz? ;)

Podoba mi się Twój traktorek, ma coś co można nazwać TUZem, chwała Ci za to :D

Ale odległość między osiami jest raczej za mała.
Ostatnio zmieniony przez M_longer 2008-04-05, 21:30, w całości zmieniany 1 raz  

Maciej Drwięga 

Wpisy: 1093
Wysłany: 2008-04-05, 21:53   

M_longer napisał/a:
Model Team to raczej konstrukcje odwzorowujące pojazdy istniejące w rzeczywistości.

Dorabiasz dziwną teorię. To tak gdyby oficjalne modele MT wypuszczone przez Lego coś konkretnego odzwierciedlały...

Konstrukcja bardzo fajna, schludna i zgrabna. Podoba mi się połączenie dwóch różnych epok - starych kół i nowych paneli na masce. Jedyne co mi przyszło do głowy, to że zamiast wykańczać ją serkami można by było zrobić jedną warstwę plate 1x2 with one stud i na to wzdłużnie 3 żółte panele 1x6. Być może lepiej by to się zgrało wtedy z tym panelikiem dachowym na przodzie maski. Podobnie rura wydechowa - czarne piny (jeden zwykly i drugi o dlugosci 3) z rurka 1x2 czarna jako tłumik (to jest jakiś "dżojner", nie pamiętam nazwy) mogło by dodać klimatu jeszcze więcej :) Ale to tylko pomysł, nie wiem czy to by w rzeczywistości wyszło lepiej.
Teraz mi się też podoba :) Jest naprawdę słodki i chyba wiem, co będzie u mnie na warsztacie za rok ;)

ImpreSariO 

Wpisy: 578
Wysłany: 2008-04-05, 21:55   

Bardzo fajny traktorek. Mam jednak zastrzeżenie do błotników. Przednich mogło by nie być ale je jeszcze przeboleje bo tylne są okropne. Niby pasują do reszty ale uważam że warto było by je trochę lepiej wymodelować.

Mikolaj 

Wpisy: 1044
Wysłany: 2008-04-05, 22:29   

Mnie najbardziej się w nim podobają przednie światła - ładnie zrobione, ,,widzi'' mi się również pomysł z siedzeniem dla kierowcy (apropo: co to za klocek?). Fakt, odległości między osiami troche za małe, ale ogólnie Ok.

Emilus 
Adminus Emeritus

Wpisy: 1460
Wysłany: 2008-04-05, 22:53   

Cytat:
Z tyłu umieściłem 'widły'(?) (nie wiem jak się to nazywa ;P), do których podczepia się cały ten osprzęt do orania itp. ;)

Jak już robisz taki model, to mógłbyś się dowiedzieć jak się nazywa to co budujesz, tym bardziej że ani to trudne do znalezienia ani zrozumienia

Cytat:
Ale odległość między osiami jest raczej za mała.

A to dlaczego?

A model bardzo ładny i fajny
Ostatnio zmieniony przez Emilus 2008-04-05, 22:53, w całości zmieniany 1 raz  

Bobofrutx 
VIP
Władca Arctica!

Wpisy: 1014
Wysłany: 2008-04-05, 23:45   

M_longer napisał/a:
Podoba mi się Twój traktorek, ma coś co można nazwać TUZem, chwała Ci za to :D

TUZ ;P cuż to jest?
Maciej Drwięga napisał/a:
Jedyne co mi przyszło do głowy, to że zamiast wykańczać ją serkami można by było zrobić jedną warstwę plate 1x2 with one stud i na to wzdłużnie 3 żółte panele 1x6. Być może lepiej by to się zgrało wtedy z tym panelikiem dachowym na przodzie maski.

Możliwe ;P ale co do tego pomysłu wykonania wydechu z pinów i jointera to nie jestem dokońca przekonany :/
Mikolaj napisał/a:
,,widzi'' mi się również pomysł z siedzeniem dla kierowcy (apropo: co to za klocek?).

prosze tutaj jest link http://www.peeron.com/inv/parts/43898 ^^
A tą część mam z zestawu -> http://www.peeron.com/inv/sets/7044-1
Emilus napisał/a:
Jak już robisz taki model, to mógłbyś się dowiedzieć jak się nazywa to co budujesz, tym bardziej że ani to trudne do znalezienia ani zrozumienia

No masz rację.

A co do odległości między osiami, taka mi pasowała ;P

Dzięki za komentaże :D
Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Maciej Drwięga 

Wpisy: 1093
Wysłany: 2008-04-06, 07:05   

Bobofrutx napisał/a:
Dzięki za komentaże

Miej trochę litości w niedzielny poranek....

M_longer 
VIP

Wpisy: 5284
Wysłany: 2008-04-06, 08:36   

Bobofrutx napisał/a:
TUZ ;P cuż to jest?

Trójpunktowy Układ Zawieszenia :)

Wikipedia opisuje to tak:
Układ dźwigniowy stosowany w ciągnikach rolniczych do mocowania maszyn i urządzeń zawieszanych na hydraulicznym podnośniku.
Układ taki umożliwia podnoszenie narzędzi w położenie transportowe i odpowiednie ustawienie go w położeniu roboczym. Narzędzia są połączone z ciągnikiem w trzech punktach, na dwóch hydraulicznie podnoszonych belkach dolnych (lewej i prawej)i łącznikiem centralnym. Przeguby kuliste umieszczone w belkach i łączniku centralnym umożliwiają ruchy narzędzi we wszystkich kierunkach. Do sterowania TUZ-em (podnośnikiem) jest wykorzystywany rozdzielacz hydrauliczny. TUZ znajduje się z tyłu ciągnika rolniczego ale istnieje możliwość montażu także z przodu co daje ogromne możliwości zestawiania w grupy maszyn i urządzeń rolniczych, a co za tym idzie oszczędzanie czasu i kosztów podczas uprawy roli.

Małe, a cieszy ;)

Benny 

Wpisy: 230
Wysłany: 2008-04-06, 10:44   

Fajoski sprzęt ;)

Może mógłby być ciut dłuższy... no i ten szary tile 1x8 mógłby być żółty jak reszta machy. Lepiej by się komponowało, ale i tak całość wygląda sympatycznie. Bardzo podobają mi się reflektory i maska ^^
Ostatnio zmieniony przez Benny 2008-04-06, 10:47, w całości zmieniany 1 raz  

zgrredek 
Pan Narrans

Wpisy: 2259
Wysłany: 2008-04-06, 11:57   

Nie jestem znawcą traktorów ani żadnych innych pojazdów (no, może konnych zaprzęgów), ale nawet mi rzuciło się w oczy, że osie są za blisko. Wskutek tego nie ma jak wejść do traktora, a to wejście powinno być między kierownicą a tylnym kołem.
Po za tym bardzo fajny.

Emilus 
Adminus Emeritus

Wpisy: 1460
Wysłany: 2008-04-06, 12:16   

Cytat:
Nie jestem znawcą traktorów ani żadnych innych pojazdów

właśnie

Cytat:
ale nawet mi rzuciło się w oczy, że osie są za blisko. Wskutek tego nie ma jak wejść do traktora, a to wejście powinno być między kierownicą a tylnym kołem.
Po za tym bardzo fajny.

od kiedy?
Ostatnio zmieniony przez Emilus 2008-04-06, 12:16, w całości zmieniany 1 raz  

spacelord 

Wpisy: 918
Wysłany: 2008-04-06, 12:25   

ja kiedyś (stare czasy) zbudowałem jeden traktor :) ale tylko dlatego, że chciałem zrobić taki skręt w technicu, zamiast zwykłego...

Ładnie wyszedł :)
Też się nie znam na traktorach - ale chyba trudno byłoby do niego wejść (nie krzyczcie). Traktor widziałem, nawet jechałem (nie jako kierowca) i pamiętam że wsiadało się do niego na milion sposobów (nie koniecznie po "schodkach") - ale tamten był z górą ...
W tym modelu chyba faktycznie brakuje trochę miejsca na te schodki...

no i szkoda że jest bez góry, ale taki też jest fajny :)

podoba mi się zamocowanie błotników (mam nadzieję że dobrze to nazwałem) z przodu :)

V1 
VIP

Wpisy: 2529
Wysłany: 2008-04-06, 20:32   

Bardzo sympatyczna maszyna. I do tego podstawowe funkcje 'technic'. Bardzo fajny.

Bartex0805 

Wpisy: 197
Wysłany: 2008-04-07, 14:02   

Mi się ten model bardzo podoba jednak jest trochę za krótki to trzeba przyznać. Reszta jest ok, dodatkowy bonus to że jest tak mały a tak funkcjonalny. Fajne...

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu