Mały prywatny konkurs.

czyli małe i większe konkursy organizowane przez LUGPOLowiczów oraz linki do konkursów zewnętrznych

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

Mały prywatny konkurs.

#1 Post autor: Andzia »

Organizator konkursu i sponsor nagrody: Andzia :)
Temat: stajnia, w klimacie Town / City (chodzi o to, aby stajnia była "miejska", a nie w stylu Castle; można się wzorować na poprzednich zestawach Lego ale nie trzeba; a jeśli już to bardziej bliskie mi są zestawy z lat '90 a nie te współczesne obecne teraz na półkach)
Rozmiar: nie większy niż 64x64 study
Termin zgłaszania prac (do): 1 czerwca 2008

*Proszę nie budować żadnych przeszkód dla koni, takich jakie pokonują na konkursach skoków; to nie szkółka jazdy - to tylko stajnia ;-)
*Stajnia jest obiektem głównym, a ewentualne dodatki (np. powozy) mile widziane lecz nie wymagane.
*Proszę korzystać wyłącznie z oryginalnych klocków Lego. (Wyjątkiem mogą być np. nici)
*Wasze budowle będę oceniać za funkcjonalność i odpowiednia proporcje.
*Chętne osoby poproszę o zgłoszenie się do udziału i wskazanie nagrody która Im najbardziej odpowiada.

Oto lista zestawów, z których zwycięzca wybierze sobie (niestety) jeden:
6534 Beach Bandit http://guide.lugnet.com/set/6534
3403 Fans' Grandstand with Scoreboard http://guide.lugnet.com/set/3403
2531 {Airline Promotional Set: Helicopter with Jeep Cargo} http://guide.lugnet.com/set/2531
6327 Turbo Champs http://guide.lugnet.com/set/6327
3405 Blue Bus http://guide.lugnet.com/set/3405
1370 Raptor Rumble Studio http://guide.lugnet.com/set/1370
7737 Off-Road Vehicle and Jet Scooter
2554 SHELL Promotional Set: Pit Stop http://guide.lugnet.com/set/?q=2554_1&v=z

Nagrodą "pocieszenia" będzie używany zestaw serii Western 6712 oraz dodatkowych 5 koni + "coś tam jeszcze". Jeśli zwycięzca drugiej nagrody nie będzie nią zainteresowany (bo to zestaw używany) wyślę ją do kolejnej zainteresowanej osoby :)

MOD: Scaliłem dwa wątki, ale jakoś koślawo to wyszło. (hippo)

edit: Jestem ciekawa jak Wam idzie? :) Czy ktokolwiek już zaczął budować?
Ostatnio zmieniony 2008-05-19, 14:25 przez Andzia, łącznie zmieniany 19 razy.

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#2 Post autor: szww »

Andzia pisze:Drugim moim pomysłem (zamiast makiety) byłaby stajnia dla koni. Bo takiej zawsze mi brakowało
hmmmm.....

Obrazek

co zas samego konkursu, pomysl ciekawy, im wiecej konkursow tym lepiej :D
jednak przydaloby sie dokladniejsze sprecyzowanie tej makiety - bo do tego co opisalas pasowaloby wszystko od miniscenki 8x8 do pokoju zawalonego samymi firmowymi zestawami


PS
osobiscie sadze, ze konkurs na stajnie bylby ciekawszy :)

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#3 Post autor: Andzia »

Ten model też mi się podoba :-) a zwłaszcza czerwona marynarka jeźdźcy :) Za to stajnia Paradisa ma dwu częściowe drzwiczki dla koni.

Może faktycznie sama stajnia będzie obiektem tego konkursu. Ale będzie prośba, aby do modelu który zwycięży budowniczy podał także instrukcję krok po kroku bo chciałabym ją sobie potem zbudować, rzecz oczywista ;-) I co ważne, aby wszystko było realistyczne.

A makieta (może w przyszłości) to w moim rozumieniu główna ulica i dwie, trzy boczne przy których znajdą się budynki (różnego rodzaju) a także wszelkie inne detale dostępne budowniczemu. Faktycznie najlepiej aby były to gotowe zestawy znane wszystkim ale miłym akcentem byłyby też autorskie modele. A może kiedyś powstanie taki dział na LUGPolu gdzie wszyscy będą zamieszczać fotki swoich miast i miasteczek. Także Castle i Pirates.
Ostatnio zmieniony 2008-04-05, 18:13 przez Andzia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Benny
Posty: 230
Rejestracja: 2008-03-22, 11:24
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Benny888

 

#4 Post autor: Benny »

Hm jeśli zainteresowanie będzie odpowiednio szerokie i ten konkurs dojdzie do skutku to ja osobiście bym się chyba skusił na zbudowanie stajni ;)

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#5 Post autor: Mikolaj »

Hmm.... Podoba mi się pomysł z makietą miasta... Już od dawna zbieram klocki na budowę takiego czegos więc jakby co to chętnie wziąłbym w takim konkursie udział... Powiedz tylko jak duże to ma być i jakie mają być tam podstawowe budynki.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Hippotam

#6 Post autor: Hippotam »

Myślę że makieta miateczka to zbyt obszerny temat jak na konkurs, tym bardziej ze przeciez juz budujemy Klocki Zdój. Zgłaszam się natomiast do budowy stajni - moja córka będzie w siódmym niebie ;-)

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#7 Post autor: Maciej Drwięga »

Makieta to zbyt duzo powiedziane.... ale jesli ktos sie czuje na silach, to moze zawezic to do wymiarow 48x48 albo 64x64 - najciekawsze zagospodarowanie takiej powierzchni w stylu Lego City... tylko... tak jak powiedzial Hippo - to mniej wiecej tak jak bym zrobil konkurs na ciezarowke z naczepa w skali 1:13... z 300 uzytkownikow moze 5 by bylo w stanie cos wybudowac bez wiekszych nakladow finansowych.

Moze scenka nie wieksza niz 16x16 przedstawiajaca zycie codzienne w miasteczku ? Wtedy chetnie doloze sie do sponsorowania nagrody :)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#8 Post autor: Mikolaj »

,,Moze scenka nie wieksza niz 16x16 przedstawiajaca zycie codzienne w miasteczku ?''

Dobry pomysł. Mozna by pobudować budynki z kazdych stron a na środku np. placyk bądź targ.
Ostatnio zmieniony 2008-04-06, 14:10 przez Mikolaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#9 Post autor: Andzia »

Gdyby to miała być makieta to bardziej 64x64 by mi odpowiadała. Nie chodzi tutaj o zestawienie jak największej ilości zestawów do siebie, praca powinna być przejrzysta. Mile widziane drzewa i zwierzaki. Ale tym razem niech to będzie stajnia ;-)

Jeśli ktoś ma pytania lub zastrzeżenia, proszę pisać.

Dziękuję za zainteresowanie i udział, życzę miłego budowania :-)
Odnośnie nagrody, poproszę zainteresowanych o wskazanie tej którą by chcieli otrzymać.
Ostatnio zmieniony 2008-04-08, 12:02 przez Andzia, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#10 Post autor: Mikolaj »

Pytanie: stajnie mamy zaprezentować na 00453005_0000002u jak zwykły MOC?
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#11 Post autor: Andzia »

Mikolaj pisze:Pytanie: stajnie mamy zaprezentować na 00453005_0000002u jak zwykły MOC?
Jeśli ktoś chce prezentować swoje dzieło jako MOC, proszę bardzo. Jednak osoby chcące brać udział w tym konkursie proszę o prezentowanie swoich prac tutaj.

Hippotam

#12 Post autor: Hippotam »

Andziu, czy możesz zdefiniowac styl City? Chodzi Ci o osadzenie tego w czasach współczesnych, tak?

Czy są ograniczenia rozmiaru dioramy? Czy akceptujesz customy, czy nie?

Co do instrukcji budowy, to z góry mówię że ja nie potrafie. Moge natomiast zrobić dokładne zdjęcia "how to". Czy z takim zastrzeżeniem mogę startować?

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

#13 Post autor: Andzia »

Hippotam pisze:Andziu, czy możesz zdefiniowac styl City? Chodzi Ci o osadzenie tego w czasach współczesnych, tak?

Tak jest, poproszę o współczesną stajnię. Można się wzorować na tych istniejących. Może innym razem poproszę o stajnię w stylu Castle :)
Ostatnio zmieniony 2008-04-06, 16:03 przez Andzia, łącznie zmieniany 3 razy.

crises

#14 Post autor: crises »

Pomysł na konkurs bardzo fajny. Intuicyjnie wiadomo o co chodzi, ale moim skromnym zdaniem przy tak skonstruowanym "regulaminie" możesz się spodziewać komplikacji. Doprecyzuj warunki (przedmiot konkursu, warunki oceny, kto decyduje o wygranej, kto ponosi koszty przesyłki nagrody, jakiego rodzaju części mają być użyte i tego typu sprawy). Trochę pracy na początku oszczędzi Ci pracy w trakcie i na koniec konkursu (chociażby odpowiadanie na tysiące pytań).

Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 287
Rejestracja: 2008-01-21, 15:03
Lokalizacja: Toruń / Szkocja (obecnie)
brickshelf: andzia

 

Ogólne zasady konkursu (w trakcie redagowania)

#15 Post autor: Andzia »

edit: Mikolaj nie wiem jak wyglądały stajnie w latach 20' i niekoniecznie stajnia ma być w stylu Paradisa, stajnia ma pasować do klimatu miejskiego lub podmiejskiego :)
edit: Jak widzę, organizowanie konkursu nie jest takim prostym zadaniem ale nawet zaczyna mi się to podobać i po ukończeniu tego zastanowię się nad następnym.

Osoby które do tej pory zgłosiły się do konkursu to:
Benny
Hippotam
Mikołaj
ImpreSariO
Kirysowaty
Krzysztof
Iskra
grevious27

MOD: Andziu, czy możesz przenieść te zasady do pierwszego postu w ątku albo lepiej - załozyc nowy? Tylko przez przypadek zorientowałem się że edytujesz ten post. Bardzo trudno bedzie go odnaleźć w przyszłości. (Hippo)

MOD: przeniesione
Ostatnio zmieniony 2008-05-31, 17:42 przez Andzia, łącznie zmieniany 21 razy.

ODPOWIEDZ